Thomas Phibel przesunięty do rezerw Widzewa

  Thomas Phibel przesunięty do rezerw Widzewa

  Paweł Hochstim

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Druga "samowolka" piłkarza Widzewa Thomasa Phibela zakończyła się przesunięciem zawodnika do rezerw. Wydaje się jednak, że Francuz może wrócić do pierwszego zespołu, choć jeszcze kilka dni temu było to niemożliwe.
  Thomas Phibel wróci do pierwszego zespołu Widzewa?

  Thomas Phibel wróci do pierwszego zespołu Widzewa? ©Maciej Stanik

  Przypomnijmy, że po pierwszym meczu nowego sezonu z Legią w Warszawie Phibel bez słowa opuścił zespół. Nieoficjalnie wiadomo, że był na testach w londyńskim klubie Crystal Palace, choć sam Francuz temu zaprzecza, twierdząc, iż załatwiał bardzo ważne prywatne sprawy w Belgii. Nie był jednak w stanie wytłumaczyć, dlaczego bez słowa opuścił Polskę.

  W piątek Phibel, w towarzystwie swojej matki, pojawił się na Widzewie. Spotkał się z szefami łódzkiego klubu, którzy zdecydowali, że zawodnikowi zostanie odwieszona kara finansowa - nałożono ją latem, gdy Phibel spóźnił się z wakacji, a następnie zawieszono - a najbliższe tygodnie piłkarz spędzi w drużynie rezerwowej. Oficjalnie - bez możliwości treningów i gry w pierwszym zespole.

  Trener Radosław Mroczkowski po tym, jak Phibel wyjechał z Polski twierdził, że nie ma już możliwości, by francuski stoper wrócił do Widzewa. Teraz nie jest już tak kategoryczny i nie zamyka szansy dla Phibela. Warunkiem powrotu do pierwszego zespołu jest nie tylko trenowanie z pełnym zaangażowaniem, ale również... przedłużenie umowy o rok na dotychczasowych warunkach.

  Phibel powinien być przykładem dla innych piłkarzy, jak nie należy załatwiać sporów z klubem. Francuz zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu zapowiadał, że chce odejść z Widzewa. Poszukujący pieniędzy szefowie klubu nie mieli nic przeciwko temu, ale pojawił się problem - żaden klub nie złożył konkretnej propozycji. Phibel, zdając sobie sprawę z faktu, że gdyby był wolnym piłkarzem łatwiej byłoby mu znaleźć nową pracę poszedł na wojnę z Widzewem i nie pojawił się na treningach. Na Twitterze pisał, iż klub ma wobec niego duże zaległości finansowe, choć nie była to prawda.

  Zamiast porozumieć się z klubem w sprawie rozwiązania umowy, Phibel zdenerwował szefów Widzewa. I wygląda na to, że zostanie w Łodzi na dłużej. Jeśli jednak zmądrzeje, dostanie szansę powrotu do drużyny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo