Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tiry niszczą nowe chodniki na ul. Tuwima w Łodzi

Matylda Witkowska
Tiry niszczą chodnik na ul. Tuwima
Tiry niszczą chodnik na ul. Tuwima Paweł Łacheta
Tiry, dowożące towar do supermarketów przy ul. Tuwima i Zielonej, rozjeżdżają nowe chodniki - alarmuje Adam Krzywański. Problem dostrzegł też wykonawca remontu.

W ramach przebudowy ulicy Piotrkowskiej wymieniono nawierzchnię i chodniki na Tuwima i Zielonej. Jednak - jak twierdzi nasz Czytelnik - chodniki są niszczone przez samochody dostawcze.

- Widziałem, jak trzy czwarte tira stało kołami na chodniku na Zielonej. Innym razem tir stał dwoma kołami na chodniku przy Tuwima - denerwuje się łodzianin. - Przecież to marnowanie pieniędzy z naszych podatków. Remontu nie robi się po to, by zaraz wszystko zniszczyć.

Problem parkujących na chodnikach ciężarówek znany jest firmie Strabag, wykonawcy remontu na Piotrkowskiej. - Parkujące ciężarówki łamią płyty i robią dziury w chodniku - przyznaje Krzysztof Rogalski, kierownik budowy. - Już raz z tego powodu musieliśmy wymieniać płyty. Wystąpiliśmy do Zarządu Dróg i Transportu z prośbą o zainstalowanie tam słupków.

Jacek Sarzało z biura prasowego ZDiT podkreśla, że samochody nie mogą tam parkować na chodniku. - Wynika to ze znaków drogowych. Z tym, że od egzekwowania przepisów są odpowiednie służby - policja, straż miejska. My możemy ewentualnie zastanowić się nad postawieniem słupków, które uniemożliwiłyby wjazd na chodnik - wyjaśnia urzędnik.

Tymczasem policja ani straż miejska nie zanotowały interwencji związanych z parkowaniem tirów na chodnikach przy Zielonej i Tuwima. - Jeśli ktoś to zauważy, powinien nas powiadomić. Będziemy interweniować - obiecuje Leszek Wojtas z łódzkiej straży. - Na ul. Tuwima jest znak zakazu, a chodnik nie jest przystosowany do zatrzymywania się tam aut o takich gabarytach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki