TME Grot SMS Łódź - Górnik Łęczna 1:1. Pochwały od trenera kadry. Łodzianki przerwały serię mistrza [ZDJĘCIA FILM)

Zobacz galerię (10 zdjęć)
Mieliśmy rację pisząc, że piłkarki TME Grot SMS posiadają patent na mistrza Polski Górnika Łęczna.

W minionym sezonie piłkarki TME Grot SMS Łódź zremisowały u siebie z Górnikiem Łęczna 2:2 i od tego momentu mistrzynie Polski wygrały trzynaście spotkań z rzędu. Ta seria trwały do czasu kolejnego meczu w Łodzi. W sobotę piłkarki TME Grot SMS Łódź zatrzymały mistrzynie, remisując przy ul. Milionowej 1:1.
Mistrzynie uzyskały prowadzenie w 16 minucie, gdy bramkarka TME Grot SMS Łódź Monika Sowalska niepotrzebnie czekała na piłkę w polu karnym, zamiast ją wybić. Bramkarka łodzianek zrehabilitowała się w pełni, broniąc rzut karny w 64 minucie, wykonywany przez Ewelinę Kamczyk - zdobywczynię pierwszego gola.
Podopieczne trenera Marka Chojnackiego nie przestraszyły się mistrza Polski, postawiły mu trudne warunki i w 79 minucie doprowadziły do wyrównania. Autorką bramki była Klaudia Jedlińska.

Mecz obserwował trener kadry Miłosz Stępiński. - Jestem pod wrażeniem gry łodzianek - mówił szkoleniowiec kadry. - W bardzo dobrej formie jest Adriana Achcińska i planuję wystawić tę zawodniczkę od początku meczu z Mołdawią. Duży zmysł kombinacyjny posiada też Olga Zubczyk, widać, że kiedyś grała w drugiej linii. Nie wybija piłki na oślep, umiejętnie ją rozgrywa, nie panikuje, myśli, jak rozpocząć akcję ofensywną. Dobrze też zagrała Daria Kurzawa. Jestem za tym, aby w piłkę w polskiej lidze grały Polki, bo dzięki temu wypływają prawdziwe diamenty.

Po meczu promieniał z radości prezes UKS SMS Janusz Matusiak, który wbiegł na boisko, wyściskał serdecznie i wycałował z dubeltówki wszystkie piłkarki. Dziewczęta zbierały też gratulacje od obecnego na meczu prezesa Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adama Kaźmierczaka.