TMRF Widzew Łódź - Nowosolna Łódź 1:1 [ZDJĘCIA]

Paulina Szczerkowska
Piłkarze TMRF Widzew rozpoczęli rozgrywki klasy A. W swoim inauguracyjnym meczu zremisowali z drużyną Nowosolnej Łódź 1:1 (1:1). TMRF debiutuje w klasie A.

Drużyna TMRF Widzew swoją przygodę z rozgrywkami ligowymi rozpoczęła w ubiegłym sezonie. Zawodnicy bez problemów zdobyli mistrzostwo B Klasy, z 9 punktami przewagi nad drugim w tabeli Sazanem Pęczniew. W przerwie letniej w zespole doszło do kilku zmian kadrowych. Najważniejsza z nich to odejście kapitana Wojciecha Gradeckiego. Piłkarz trenuje teraz pod okiem Witolda Obarka, w pierwszej drużynie RTS Widzew.

W niedzielę (30 sierpnia) widzewiacy zainaugurowali rozgrywki łódzkiej klasy A. Ich pierwszym przeciwnikiem była drużyna Nowosolnej Łódź.

Od początku spotkania lekką przewagę mieli zawodnicy z Nowosolnej. Później gra zaczęła się wyrównywać, ale paradoksalnie, właśnie wtedy gola zdobyli goście. Bramka na 0:1 padł w 22 minucie, ale widzewiacy nie zamierzali się poddawać. Wyrównali 15 minut później, dzięki trafieniu Marka Krawczyka.

Awantura kibiców z policją po meczu TMRF Widzew Łódź z LKS II Rosanów [ZDJĘCIA+FILM]

Druga część gry była już mniej efektowna. Gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, a składnych akcji było niewiele. Bliżej zmiany wyniku był jednak TMRF Widzew. Świetne okazje zmarnowali Lisowski i Durys.

Do końca meczu wyniku nie udało się zmienić i pozostało ustalone w pierwszej połowie 1:1.

Dla drużyny TMRF pierwszy mecz w A Klasie był okazją do zapoznania się z rozgrywkami i poziomem przeciwników. Wyższa liga z pewnością będzie wymagała od zawodników więcej umiejętności i zaangażowania. Tak łatwo jak w ubiegłym sezonie już na pewno nie będzie.

TMRF Widzew Łódź – Nowosolna Łódź 1:1 (1:1)
Gol dla TMRF: 38′ Marek Krawczyk

TMRF: Kurak – Dobrosiński, Bielecki, Kałka (60' Miśkiewicz), Miłaczewski (65' Balcerek) – Krawczyk, Brot, Stolarek (70' Durys), Kacprzak (37' Ślaski), Lisowski – Marek Krawczyk