To był popis piłkarek TME SMS Łódź. Panowie, czapki z głów przed TME SMS Łódź

Nadia Krezyman strzeliła piątą bramkę dla TME SMS, wcześniej zaliczyła dwie asysty Fot. Krzysztof Szymczak
W meczu na szczycie ekstraligi piłki nożnej kobiet piłkarki TME SMS Łódź wygrały w Łęcznej z Górnikiem 5:0. Tak zdecydowane zwycięstwa zdarzają się rzadko w meczach kandydatów do tytułu mistrza Polski.

Przed meczem trener TMESMSMarek Chojnacki mówił, że wygrana nad Górnikiem da jego podopiecznym psychologiczną przewagę nad byłym mistrzem Polski. Sobotni mecz pokazał, że w tym momencie łodzianki przewyższają rywalki z Łęcznej o dwie klasy przynajmniej.
Prowadzenie dla łodzianek uzyskała Wiktoria Zieniewicz po dobrze bitym rzucie wolnym. Nie popisała się przy interwencji bramkarka drużyny z Łęcznej. Jednobramkowe prowadzenie łodzianek utrzymało się do końca pierwszej połowy.
W drugiej w ciągu dziesięciu minut podopieczne trenera Marka Chojnackiego strzeliły dwie bramki – obie po akcjach Nadii Krezyman. Miał nosa szkoleniowiec łódzkiej drużyny, że wystawił tę zawodniczkę od początku meczu. Zanotowała dwie asysty, a na trzy minuty przed końcem ustaliła wynik meczu na 5:0.
Ozdobą meczu była jednak bramka Dominiki Kopińskiej – zza pola karnego w samo okienko bramki. Tego nie obroniłby nawet Manuel Neuer, a strzału nie powstydziłby się Robert Lewandowski.
ą

Górnik Łęczna –TMESMSŁódź 0:5 (0:1)

Bramki:
0:1 Zieniewicz (24-wolny, faul na Kurzawie)
0:2 Abambila (48, dobitka, akcja Krezyman)
0:3 Kopińska (57, asysta Krezyman)
0:4 Gąsieniec (83, podanie Grzybowska)
0:5 Krezyman (87, asysta Piórkowska)
TMESMS: Oliwia Szperkowska - Yurina Enjo, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat (86, Wiktoria Skrzypińska), Daria Kurzawa (70, Ewelina Piórkowska) - Nadia Krezyman, Ernestina Abambila (75, Dominika Gąsieniec), Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska (84, Oliwia Malesa), Dominika Kopińska (65, Paulina Filipczak). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze: Rekord Bielsko-Biała – KKP Bydgoszcz przełożony na 13 października, Czarni Sosnowiec – Medyk Konin 3:0, GKS Katowice – Tarnovia Tarnów 1:0, APLG Gdańsk – Śląsk Wrocław 1:2, AZS UJ Kraków – Olimpia Szczecin.