"Toast" premierą Teatru Logos

  "Toast" premierą Teatru Logos

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  "Toast" premierą Teatru Logos
  Zespół łódzkiego Teatru Logos tradycyjnie spędza wakacje pracowicie. Po raz trzeci przygotowuje kolejny spektakl na warsztatach teatralnych w hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej.
  "Toast" premierą Teatru Logos
  Tegoroczną pierwszą premierą sezonu, którą zobaczymy we wrześniu, będzie "Toast" według tekstów Clive'a Staplesa Lewisa, w reżyserii Waldemara Wilhelma. Scenografię i kostiumy realizuje Elżbieta Iwona Dietrych.

  Jest to szóste spotkanie Waldemara Wilhelma z Teatrem Logos. We wcześniejszych latach wyreżyserował ona takie spektakle, jak "Pan inspektor przyszedł", "Długi obiad świąteczny" czy "Spowiedź w drewnie".

  W tym roku postanowił podjąć temat wpływu niejakiego Krętacza na życie ludzkie. Cytując autora: "Jeśli chodzi o diabły, istnieją dwa równie wielkie, a równocześnie przeciwstawne sobie błędy, w które może popaść nasze pokolenie. Jednym z nich jest niewiara w ich istnienie. Drugim wiara i przesadne, a zarazem niezdrowe interesowanie się nimi. Oni sami są jednakowo zadowoleni z obu błędów(…)".

  Efekty pracy aktorów i reżysera będziemy mogli oglądać już w najbliższym sezonie.

  Powstały w 1987 roku, z inicjatywy ks. Waldemara Sondki, Logos zagrał już 1835 przedstawień, przygotował 47 premier (do najczęściej pokazanych należą: "Podróż do zielonych cieni" według Finna Methlinga w reż. Tadeusza Junaka - przedstawienie grane w wersji polskiej i hiszpańskiej; "Przypowieść" spektakl autorski Romana Komassy; "O Łazarzu" według Fiodora Dostojewskiego w reż. Piotra Krukowskiego).

  Logos działa przy Kościele Rektoralnym Środowisk Twórczych (ul. M. Skłodowskiej-Curie 22).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo