Dla kogo? Dla eksportu i polskiego przemysłu.

Prezes bydgoskiej Pesy apeluje o większe wsparcie ze strony polityków dla polskich przedsiębiorców - podaje portal Wirtualne Media. To szczególnie ważne dla małych firm, które dopiero rozpoczynają działalność na międzynarodowym rynku. Jego zdaniem rozwiązaniem jest bliższa współpraca resortów spraw zagranicznych i gospodarki oraz pragmatyzm w polityce zagranicznej, a także rozliczanie ambasad od efektów ich pracy na rzecz rozwoju relacji gospodarczych.

- Brakuje nam pragmatyzmu gospodarczego - mówił w rozmowie z Newserią Tomasz Zaboklicki.

- Dzisiaj robi się politykę i toczy wojny gospodarczo. My nie wyżyjemy ze swojego stosunkowo ograniczonego rynku. Musimy wyjść na eksport. Myślę, że jednym z zadań polityków jest to, żeby wspierać wszystkie przedsiębiorstwa w tym zakresie.

Szef bydgoskiej Pesy podkreślał też, że polscy politycy zbyt mało angażują się we wspieranie przemysłu. Uważa, że nie skorzystaliśmy jako kraj przykładowo na dużych kontraktach wojskowych, takich jak zakup samolotów F-16 i związany z nim offset.

Według niego jednym z priorytetów powinno być takie rozpisywanie przetargów ogłaszanych w Polsce, by promować oferty związane z polskim przemysłem.

Czy zgadzacie się z Panem Prezesem?