ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Nowi posłowie z województwa łódzkiego

  Rozwiń
  Top Łódź Festiwal 2016. Na Stadionie Miejskim w Łodzi...

  Top Łódź Festiwal 2016. Na Stadionie Miejskim w Łodzi wystąpią legendy popu

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Top Łódź Festiwal 2016. Na Stadionie Miejskim w Łodzi wystąpią legendy popu

  ©Krzysztof Szymczak

  Druga edycja Top Łódź Festiwalu poświęcona będzie wykonawcom pop. Polskie gwiazdy wystąpią 20 sierpnia na Stadionie Miejskim w Łodzi
  Top Łódź Festiwal 2016. Na Stadionie Miejskim w Łodzi wystąpią legendy popu

  ©Krzysztof Szymczak

  T.Love, De Mono, Wilki, Formacja Nieżywych Schabuff, Natalia Kukulska i Varius Manx - to już ogłoszeni wykonawcy drugiej edycji Top Łódź Festiwalu. Impreza odbędzie się 20 sierpnia na Stadionie Miejskim przy al. Unii.

  Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję Polsat. Koncert poprowadzą Agnieszka Hyży i Darek Maciborek. Ubiegłoroczna edycja, poświęcona muzyce rockowej, zgromadziła - jak twierdzą organizatorzy - ponad 12 tysięcy widzów.

  - Muszę przyznać, że pomysł z organizacją Top Łódź Festiwalu okazał się strzałem w dziesiątkę - podkreśla Piotr Klatt, dyrektor artystyczny festiwalu i jednocześnie lider zespołu Róże Europy.
  - Spotkałem niedawno Wandę Kwietniewską i podczas rozmowy przekonałem się, że ona nadal żyje tamtym występem w Łodzi. Okazało się, że dzięki festiwalowi publiczność ponownie odnalazła artystów z lat osiemdziesiątych, o których już trochę zapomniała, a muzycy znowu odnaleźli swoją publiczność. Procentuje to dziś na ich koncertach.  W ubiegłym roku na scenie na Stadionie Miejskim wystąpiło szesnastu wykonawców.

  - W tym roku planujemy zaprosić także około 15-16 wykonawców - dodaje Piotr Klatt.- Wkrótce ogłosimy kolejnych. To legendy polskiego popu. Podczas kilkugodzinnego koncertu jego uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć takie przeboje, jak „Kochać inaczej”, „Statki na niebie”, „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Lato”, „Son of the Blue Sky”, „Chłopaki nie płaczą”, „King” i wiele innych. Myślę, że wszyscy będziemy się doskonale bawić. Cieszę się, że formuła naszej imprezy rozszerza się i dołączają do niej kolejni artyści.

  Głównym partnerem festiwalu jest, podobnie jak w roku ubiegłym, Łódzkie Centrum Wydarzeń.

  - Umowa podpisana przez Łódzkie Centrum Wydarzeń ze Stars of Poland, organizatorem festiwalu, gwarantuje, że impreza Top Łódź Festiwal będzie się odbywać w Łodzi przez trzy lata - zapewnia Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń. - Wartość ekwiwalentu promocyjnego ubiegłorocznego wydarzenia wyniosła blisko dwa miliony dwieście tysięcy złotych. Liczymy, że w tym roku będzie jeszcze większa. Festiwal będzie poprzedzony intensywną promocją w Telewizji Polsat, Radio RMF FM, rozgłośniach lokalnych, w mediach elektronicznych i na nośnikach komunikacji miejskiej, a samo wydarzenie będzie emitowane na żywo w Telewizji Polsat. Miasto zyskuje w ten sposób atrakcyjną, zasięgową kampanię promocyjną.

  Zgodnie z umową, miasto przeznaczy na każdą z edycji Top Łódź Festiwal 492 tysiące złotych.

  Bilety na festiwal można kupować od dzisiaj, od godz. 12. Przez dwadzieścia cztery godziny będą one kosztować 35 zł (płyta) i 45 zł (płyta golden circle, trybuny), następnie do 16 sierpnia będą one kosztować odpowiednio 39 i 49 zł, a w ostatnich dniach przed koncertem - 49 i 59 zł. Bilety VIP kosztują 300 zł. Wejściówki można kupować w Centrum Biletów w Atlas Arenie oraz na stronie ebilet.pl. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Otwarcie zaś bram nastąpi o godz. 18.

  Piotr Klatt jest przekonany, że ubiegłoroczny koncert przyczynił się do renesansu polskiej muzyki rockowej lat osiemdziesiątych. Przypomnijmy, że na Top Łódź Festiwal wystąpili przed rokiem m.in. Turbo, Proletaryat, Wanda i Banda, Urszula, Ira, Martyna Jakubowicz, Oddział Zamknięty, Lombard, Sztywny Pal Azji, Rezerwat, Mr. Zoob, Big Day, Róże Europy. Część z wykonawców zagrało z playbacku - przeciwko takiej sytuacji zaprotestował zespół Ziyo i odwołał swój przyjazd na festiwal. W tym roku jeszcze nie wszyscy wykonawcy określili formułę swoich występów.

  - Szczegóły są w fazie negocjacji - wyjaśnia Piotr Klatt. - To jednak telewizyjna produkcja i ma ona swoje prawa, zapewne będzie więc podobnie, jak podczas telewizyjnych festiwali w Sopocie czy Opolu. Często zdarza się, że artyści korzystają z pomocy technicznych w formie loopów, bądź taśm. Trudno mi teraz jednoznacznie odpowiedzieć ilu artystów i którzy zdecydują się na to w Łodzi. Jestem natomiast przekonany, że T.Love będą w pełni autonomiczni jeśli chodzi o generowanie dźwięków na żywo.

  Krzysztof Maciaszczyk, prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu, która zarządza Stadionem Miejskim, stwierdził, że liczy na jeszcze większy sukces frekwencyjny niż przed rokiem.


  Top Łódź Festiwal. Legendy polskiego rocka na otwarciu Stadionu Miejskiego [ZDJĘCIA+FILM]


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  livestreamy.pl/top-lodz-festiwal-2016/

  Link Wyżej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Super!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wprowadzajcie ludzi w błąd

  Lucyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Przeczytajcie ponownie ten wpis po zakończeniu Festiwalu : Ci z Was którzy kupili bilet z myślą o wysłuchaniu piosenki pt: "Statki na niebie" zostali wprowadzeni w błąd,lub też zwyczajnie...rozwiń całość

  Przeczytajcie ponownie ten wpis po zakończeniu Festiwalu : Ci z Was którzy kupili bilet z myślą o wysłuchaniu piosenki pt: "Statki na niebie" zostali wprowadzeni w błąd,lub też zwyczajnie naciągnięci.Pan wokalista tej piosenki nie zaśpiewa ! Organizatorzy festiwalu powinni tę informację skonsultować z wokalistą i w swoim artykule o piosenkach które będą wykonywane wykreślić wspomniany utwór.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo