Tor do skimboardingu w Manufakturze. W piątek zawody Red...

  Tor do skimboardingu w Manufakturze. W piątek zawody Red Bull Skim It

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Na plaży w Manufakturze działa tor do skimboardingu
  1/2
  przejdź do galerii

  Na plaży w Manufakturze działa tor do skimboardingu ©Krzysztof Szymczak

  Na plaży w Manufakturze można było do tej pory wypożyczyć leżak i się poopalać, pograć w siatkówkę lub wypić w drinka w barze. Teraz przyszła kolej na nową atrakcję, na plaży powstał bowiem tor do skimboardingu, który porównywany jest do jazdy na deskorolce.
  W Polsce skimboarding jest znany od dziesięciu lat. Z roku na rok zyskuje na popularności. Do jego uprawiania wystarczy płytka woda i niewielka deska, kształtem przypominająca surfingową. Można go uprawiać na płytkich wodach rzeki, na brzegu morza, a także na specjalnie do tego celu przygotowanych torach. Taki właśnie tor o wymiarach 30 metrów na cztery metry powstał na plaży w Manufakturze. Jego głębokość sprawi, że będą tu panowały takie warunki, jak w naturalnym akwenie.


  Dla amatorów i profesjonalistów

  W Manufakturze swoich sił w tej dyscyplinie będą mogli spróbować zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Początkujący są mile widziani głównie w sobotę i niedzielę. W piątek, na torze pojawią się specjaliści z Red Bull Skim It, natomiast jutro i pojutrze będą mogli zmierzyć się z torem wszyscy chętni, nawet ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z tą dyscypliną. W sobotę i niedzielę w godzinach 12- 20 każdy może bezpłatnie wypożyczyć deskę i spróbować swych sił.

  Swoją przygodę z tą dyscypliną - jak zapewniają organizatorzy - mogą zacząć nawet kilkuletnie dzieci. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niepełnoletni skimboardziści mogą korzystać z toru tylko pod opieką rodziców lub innych dorosłych opiekunów, np. rodzeństwa.

  Dla starszych amatorów takiej jazdy na torze w Manufakturze zostały przygotowane profesjonalne przeszkody. Dorośli natomiast mogą wypożyczyć nieodpłatnie sprzęt za okazaniem dokumentu tożsamości. Jednorazowo na tor wejść może maksymalnie dziesięć osób, a czas zabawy za każdym razem wynosi pół godziny.

  Organizatorzy zapewniają, że jazda na wodnej deskorolce nie jest zbyt wymagająca - pierwsze ślizgi można wykonać już po kilku próbach. Przeszkodą w uprawianiu tego niecodziennego sportu nie jest nawet wiek, skimboarding to rozrywka dla ludzi i młodszych, i starszych.

  Dziewczyny i Pro

  Piątkowe zawody Red Bull Skim It zostały podzielone na dwie kategorie: "Dziewczyny" i "Pro". W ramach zawodów Pro, które uchodzą za najbardziej widowiskową konkurencję, będzie można podziwiać pojedynki między dwoma zawodnikami, którzy do ostatniej chwili będą trzymani w niepewności. O tym, z jaką przeszkodą przyjdzie im się zmierzyć na torze, dowiedzą się tuż przed samym startem. Przeszkody będą natomiast wyłaniane w drodze losowania.

  Osoby, które właśnie w piątek, wybiorą się na rynek Manufaktury będą mogły podziwiać umiejętności najlepszych zawodników w tej dyscyplinie w Polsce. Na plaży w centrum Łodzi pojawią się m.in. Marcin Borys, czyli obecny mistrz Polski w skimboardingu, a także Marek Wołkanowski, czyli wicemistrz Polski 2013 oraz Adam Michałowski, do którego należy trzecie miejsce w kraju.

  Zawodnicy rozpoczną piątkowy trening o godzinie 10. Na godz. 13 zaplanowano za to zmagania amatorów, natomiast godzinę później zaczną się eliminacje w kategorii "Pro". O godz. 15 do akcji wkroczą dziewczyny, natomiast o godz. 15.30 mają się rozpocząć półfinały w kategorii "Pro".

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny