Tragedia w Łęczycy. Dziecko, które wypadło z okna nadal...

  Tragedia w Łęczycy. Dziecko, które wypadło z okna nadal walczy o życie

  Katarzyna Sulima, Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tragedia w Łęczycy. Dziecko, które wypadło z okna nadal walczy o życie
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Agnieszka Jędrzejczak

  Półtoraroczna dziewczynka, która w ubiegłym tygodniu wypadła z okna trzeciego piętra bloku na jednym z osiedli w Łęczycy jest wciąż w ciężkim stanie i walczy o życie w jednym z łódzkich szpitali.
  Przypomnijmy do tragedii doszło w ubiegły czwartek o około godz. 10. Dziecko wypadło z okna jednego z bloków przy ulicy Zachodniej.

  Na miejscu natychmiast pojawili się ratownicy medyczni, którzy udzieli dziecku pierwszej pomocy. Następnie maluch został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dziewczynka trafiła tam w ciężkim, ale stabilnym stanie.


  CZYTAJ TEŻ: Tragedia w Łęczycy. Dziecko wypadło z 3. piętra

  Według ustaleń policji w czasie kiedy doszło do tragedii, w mieszkaniu z dziewczynką przebywała jedynie jej 19-letnia matka.

  Dziecko w czasie gdy matka rozwieszała pranie, przeszło do innego pokoju, gdzie pozostawiono otwarte okno. Maluch wszedł na kanapę, znajdującą się przy oknie, następnie wdrapał się na parapet i wypadł z okna prosto na trawnik.

  Na szczęście dziecko przeżyło upadek, choć odniosło poważne obrażenia. Rodzice nie wyrazili zgody na udzielanie informacji o stanie zdrowia dziecka. Lekarze CZMP potwierdzają jednak, że mała wciąż walczy o życie.

  Łęczycka policja pod nadzorem prokuratury wciąż bada okoliczności wypadku. Czy matka dziecka będzie miała postawione zarzuty w związku z brakiem nadzoru nad córką?

  - Wszelkie okoliczności wypadku są nadal ustalane, prowadzimy dochodzenie z artykułu 160. kodeksu karnego w sprawie narażenia na utratę życia lub zdrowia- wyjaśnia Monika Piłat, Prokurator Rejonowy w Łęczycy. - Rodzice dziewczynki zostali już przesłuchani, wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek.

  Wiadomo, że 19-letnia matka dziecka była w chwili wypadku trzeźwa. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia jako rodzicowi, na którym ciąży obowiązek opieki, może grozić kara nawet do pięciu lat więzienia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niestety rafiła do iczmp

  oszu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  eh

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo