Tragiczny pożar w Brzezinach. Jedna osoba nie żyje, trzy są...

  Tragiczny pożar w Brzezinach. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne [ZDJĘCIA]

  ab, kos

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pożar w Brzezinach przy ul. Kościuszki
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Jarosław Kosmatka

  Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne - to bilans tragicznego pożaru, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w domu jednorodzinnym w Brzezinach.
  Ogień pojawił się przed godziną 3 i objął parter budynku przy ul. Kościuszki 8. Na miejsce wezwano siedem zastępów straży pożarnej, zarówno PSP i OSP. Strażacy ewakuowali z płonącego domu pięciu mężczyzn.

  Trzech z nich trafiło do szpitali. Dwóch w wieku 40 i 63 lat zabrano do szpitala w Brzezinach. Z kolei 55-latek został przewieziony do Instytutu Medycyny Pracy przy ul. św. Teresy w Łodzi. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Na miejscu ratownicy udzielili też pomocy 82-letniemu lokatorowi.

  W pożarze zginął 30-letni mężczyzna, którego ciało zostało spalone. Zwłoki były tak zwęglone, że na początku trudno było ustalić kim jest ofiara. Dopiero później potwierdzono tożsamość mężczyzny. Według oświadczenia lokatora mieszkania był to 30-letni mieszkaniec gminy Rogów, który przebywał w lokalu bez zameldowania. Mieszkanie należało do 63-letniego, nigdzie niepracującego mieszkańca Brzezin.

  Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Okoliczności tragedii będzie ustalać prokuratura.

  W budynku łącznie zamieszkiwało sześć rodzin – w sumie 15 osób. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o wyłączeniu z użytkowania spalonej i zalanej części budynku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo