1/5
4. Trail Kamieńsk zakończył się z nowym rekordem frekwencji....

4. Trail Kamieńsk zakończył się z nowym rekordem frekwencji. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy wytyczone na terenie góry Kamieńsk

Trzydziestka dla Małgorzaty Rencz i Maurycego Oleksiewicza

Blisko 250 zawodników ukończyło zmagania na długim dystansie rozgrywanym w ramach Trail Kamieńsk. Najszybciej nową trasę pokonał Maurycy Oleksiewicz z Łodzi, jeden ze stałych bywalców na imprezach organizowanych na Górze Kamieńsk. Zwycięzca dystans ok. 30 km pokonał w czasie 2:06:06. Wśród kobiet wygrała Małgorzata Rencz z miejscowości Orzesze, która uzyskała czas 2:46:11. Przypomnijmy, że Małgosia wygrała również letnią edycję imprezy na dystansie 65 km.

2/5
Katarzyna Czerwińska i Piotr Koń triumfują na 6 km...

Katarzyna Czerwińska i Piotr Koń triumfują na 6 km

Na krótszym dystansie wystartowało 188 zawodników co jest nowym rekordem frekwencji. Dystans 6 km to bieg górski w stylu „anglosaskim”, z którym najlepiej poradził sobie jeden z najbardziej doświadczonych biegaczy górskich w Polsce, debiutujący w Trail Kamieńsk Piotr Koń z Ręczna. Zwycięzca pokonał trasę w czasie 27:07. Wśród Pań najszybsza okazała się Katarzyna Czerwińska, która z górą Kamieńsk zmierzyła się po raz drugi (debiut na 25 km w 2018 roku). Dystans 6 km pokonała w 32:15 zajmując 8 miejsce open!

3/5
Kolejna impreza biegowa na Górze Kamieńsk odbędzie się w...

Kolejna impreza biegowa na Górze Kamieńsk odbędzie się w dniach 18-19 maja. Będzie to piata edycja Ultra Kamieńsk, w ramach której odbędą się trzy imprezy: Nocna Szóstka, Półmaraton z hakiem oraz bieg na dystansie 60 km! Zapisy startują już na początku lutego

Trail Kamieńsk zorganizowało Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora.

4/5
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na...

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również do odwiedzin profilu biegu na Facebook’u, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.