Trasa Górna będzie aleją Władysława Bartoszewskiego

  Trasa Górna będzie aleją Władysława Bartoszewskiego

  Piotr Brzózka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Trasa Górna aleją Władysława Bartoszewskiego

  Trasa Górna aleją Władysława Bartoszewskiego ©Łukasz Kasprzak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Trasa Górna będzie aleją Władysława Bartoszewskiego. Tak zdecydowali łódzcy radni kończąc pierwszą powakacyjną sesję Rady Miejskiej. Nie obyło się bez politycznych przepychanek, aczkolwiek nie dotyczyły onewprost samego patrona, którego życiorysu nikt na sali nie zakwestionował.
  Trasa Górna aleją Władysława Bartoszewskiego

  Trasa Górna aleją Władysława Bartoszewskiego ©Łukasz Kasprzak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Projekt uchwały w sprawie nadania nowej nazwy trasie Górna, zgłosili radni PO. Już rano klub PiS optował za zdjęciem tego punktu z porządku obrad. Radny Sebastian Bulak przekonywał, że jest niedopuszczalne, aby droga, która kosztowała ponad 400 milionów złotych, była nazywana bez konsultacji społecznych. Postulat odrzucono w głłosowaniu.

  Wieczorem wniosek o odłożenie sprawy ponowił Łukasz Magin (PiS). Jak stwierdził, w ciągu dnia wpłynął do magistratu wniosek sygnowany przez radę osiedla Chojny, z apelem o przeprowadzenie konsultacji w tej sprawie. I ten wniosek został oddalony.
  Tomasz Kacprzak (PO) przypomniał, trasa Górna do dziś pozostaje ulicą bezimienną, bo nazwa, której używamy, jest jedynie potoczna, zwyczajowa, do dziś nie nadano jej żadnego oficjalnego imienia.

  Trasa Górna imienia Bartoszewskiego?

  - Zaproponowaliśmy radnym i łodzianom, by tę ulicę nazwać aleją Władysława Bartoszewskiego. Bartoszewski był osobą wyjątkową, dla wielu Polaków jest autorytetem. Władysław Bartoszewski uczestniczył w cywilnej obronie Warszawy we wrześniu 1939. Był więźniem obozu Auschwitz. W 1942 r. został żołnierzem Armii Krajowej. Uczestniczył w Powstanie Warszawskim, w czasach stalinowskich był dwukrotnie więziony. W III RP był dwukrotnie ministrem spraw zagranicznych - przypominał życiorys profesora Tomasz Kacprzak.

  Radny PO przypomniał, że Bartoszewski miał dobre relacje z prezydentem Łodzi Jerzym Kropiwnickim, o czym - jego zdaniem - najwięcej mógłby powiedzieć radny PiS, były wiceprezydent Łodzi, Włodzimierz Tomaszewski.

  Adam Wieczorek z PO zwrócił uwagę na aspekt praktyczny - póki trasa Górna nie ma imienia, działające przy niej firmy, nie są w stanie podawać adresu.

  Trasa Górna ma zostać przedłużona do autostrady A1

  Sebastian Bulak (PiS) dopytywał, dlaczego nie przeprowadzono w tej sprawie konsultacji społecznych. Radni PO odpierali, że nie w sprawie każdej uchwały prowadzi się konsultacje. Przypomnieli, że projekt był znany od półtora miesiąca i był w tym czasie szeroko omawiany w mediach.

  Łukasz Magin zapowiedział, że jego klub zagłosuje przeciw inicjatywie Platformy. Zaznaczył jednak, że radni PiS nie skupiają się na osobie samego patrona, tylko na kwestii konsultacji, a właściwie - ich braku.

  - Nie jest dobrze mieszać łodzianom w głowie. Jeśli łodzianie są przyzwyczajeni do jazdy Trasą Górna, to należałoby to usankcjonować. Ale nie jesteśmy mądrzejsi od mieszkańców, dlatego i tę propozycję chcielibyśmy poddać konsultacjom - stwierdził Magin.

  Sylwester Pawłowski z SLD powiedział, iż jego klub optował za tym, żeby nie głosować teraz sprawy Trasy Górna, lecz zrobić to później, razem z większym "pakietem" ulic. Pochwalił się, że osobiście poznał Władysława Bartoszewskiego i dodał, że podziela wartości, które przyświecały profesorowi. Tyle, że - jego zdaniem - sposób procedowania w sprawie nowej nazwy dla Trasy Górna, przeczy tym wartościom. Niewłaściwe było bowiem rozmawianie o takim patronie w pośpiechu wakacyjnych konferencji. Nie zdziwiłby się więc, że rodzina profesora serdecznie "podziękowałaby" łódzkim radnym za ten zaszczyt.

  Pawłowski został za tę wypowiedź skrytykowany przez PiS, radnym Prawa i Sprawiedliwości dostało się zaś od PO i SLD za wybiórczość w kwestii potrzeby urządzania konsultacji społecznych.

  Za nazwaniem trasy Górna imieniem Władysława Bartoszewskiego głosowało 24 radnych. 11 było przeciw.

  Trasa Górna zostanie przedłużona do węzła Romanów na autostradzie A1

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (96)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  łodzianin

  Bartoszewskiego??? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Jest to wstyd i hańba, żeby nazwać ruchliwą trasę nazwiskiem kogoś, kto kupił sobie tytuł profesury i miał nie do końca wyjaśnioną przeszłość.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trasa Górna im Bartoszewskiego

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Nie zgadzam się z d-radnymi którzy przeforsowali tę nazwę.W sprawie nazw ulic powinni się wypowiadać mieszkańcy Łodzi a nie bezradni.Tak samo jak w sprawie komunikacji miejskiej,nie chcemy być...rozwiń całość

  Nie zgadzam się z d-radnymi którzy przeforsowali tę nazwę.W sprawie nazw ulic powinni się wypowiadać mieszkańcy Łodzi a nie bezradni.Tak samo jak w sprawie komunikacji miejskiej,nie chcemy być "uszczęśliwiani na siłę przez tych nieudaczników. Ten pseudo patron nie miał nic wspólnego z Łodzią.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki on profesor?

  r (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Taki profesor jak z mysiej p***y raizentasze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co tu się odpierd.la?

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Komunistyczne sld wraz z po przepychają nazwę trasy dla tego nieprofesora, bo nie skończył studiów. Ma wykształcenie średnie. Do tego istnieje dużo powiązań, żę kolaborował z niemcami podczas wojny...rozwiń całość

  Komunistyczne sld wraz z po przepychają nazwę trasy dla tego nieprofesora, bo nie skończył studiów. Ma wykształcenie średnie. Do tego istnieje dużo powiązań, żę kolaborował z niemcami podczas wojny wydając żołnierzy AK... i takiemu komuś te lewackie partie chcą uhonorować nazwę trasy? ŁÓDŹ mówi stanowcze NIE!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No nie...

  Aleksander (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  Ten pan nazwał mnie "bydło", bo inaczej myślałem.
  Ważniejsze dla Łodzi jest zmiana nazwy ulicy Roosevelta, tego , który wraz z Churchillem
  sprzedał Polskę Stalinowi.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polacy to ochrzczony motłoch.

  Stanisław Helis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Uważam, że mieszkańcy łodzi coś z tym zrobią, bo zasłużą sobie na opinię Bartmana: Łodzianie to ochrzczony motłoch.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  polacy, to cos gorszego niz motloch, i to jest znne od zawsze

  Paris (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  polacy sa bydletami, i jedynie chodza na dwoch nogch.wlasnie Anglicy przekazuja im worki na smieci w ktore powinni sie zapakowac, i na koszt kolowej beda smieciolotami deportowani do polszy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  motłoch

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Ty Helis a ty skąd się w Łodzi znalazłeś?Bo to i nazwisko jakieś takie i obrażasz Łodzian to rozumiem że przyjechałeś z Tworek?!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O tzw. "prof." Bartoszewskim

  https://www.youtube.com/watch?v=rWbSRinxfE8 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

  Prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zawistny qtas i agent UB obsrywa bohatera

  nooo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Kiedy wywiad z Judaszem nt. działalności Nazarejczyka?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grzegorz Braun: "Władysław Bartoszewski służył sowieckim służbom!"

  https://www.youtube.com/watch?v=TOPwr8PQcHs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 7

  ..Bartoszewski został zwolniony z Aushwic na L4 żenada i smiech Bartoszewski to agen NKWD i UB zdrajca

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hanna Gronkiewicz-Waltz – Haka Grundbaum

  http://www.gazetawarszawska.com/ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  POLACY żądają od żydów zamieszkałych w POLSCE spłat szkód, jakich dopuścili się wobec NARODU POLSKIEGO, w okresie od rozpoczęcia II WŚ do nadal!! - 1 transza to ok. 2 tyś bilion (bn) zł +...rozwiń całość

  POLACY żądają od żydów zamieszkałych w POLSCE spłat szkód, jakich dopuścili się wobec NARODU POLSKIEGO, w okresie od rozpoczęcia II WŚ do nadal!! - 1 transza to ok. 2 tyś bilion (bn) zł + odsetki!CZEMU BANDA ZDRAJCÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZAJMUJE SIĘ UKRAINĄ, NIOSĄC ZAGROŻNIE DLA POLSKI, KIEDY SAMA JEST ZANURZONA W SZAMBIE PO USZY!!! ZNOWU TROCHĘ CIEKAWYCH SPRAW:

  Afery, grabieże i straty Polski:http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/853-mlekiemzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polska dla Polaków

  https://miziaforum.wordpress.com/iii-r-p-elyty-zyciorysy-kto-kim-jest-naprawde/ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.
  Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni...rozwiń całość

  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.
  Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze „zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości „pracowników” i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
  W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.
  Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.
  W 1989 przeprowadzono „holocaust” na narodzie polskim postanowieniem tajnego rzadu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj „prywatyzacja” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głownie przez Żydów Sachsa i Sorosa.
  Obecna elita polityczna to dzieci morderców, jak W. Cimoszewicz i M. Borowski. Ich rodowód polityczny to PKP, PPR, PZPR, UW i UP.
  Kiedy Natanyahu przyjedzie do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy Cimoszewicz, KWASNIEWSKI przyjechali to – tez, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
  Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie pozują na najlepszych Polaków.
  Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w „zydokomunie”, a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel).
  Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergow. Jej uzgodnienia tam SA trzymane w tajemnicy przed Polakami.
  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Wyniki wyborów ulęgły dystorsji przez zawile i pokrętne ordynacje.
  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postuluje, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, ze jest Polakiem wywodzącym się z conajmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polska. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.
  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Narod czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). „Gazeta Wyborcza” i „Nie” to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie.
  Unia Wolności jest partia żydowska. Inne partie są zinfiltratrowane przez manipulatorów żydowskich.
  2 tysiące agentów Mosadu spenetrowało gospodarkę i politykę.
  Plany Żydów:
  – wyniszczyć kraj finansowo;
  – pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  – zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało „za chlebem”;
  – „oczyścić” kraj z inteligencji patriotycznej;
  – wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników;
  – zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Znowu ten psychol

  ech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 14

  Nudny jesteś naziolu.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  #zostańwdomu i czytaj gazetę online TAŃSZĄ O POŁOWĘ!

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny