Trentino Volley - PGE Skra Bełchatów 3:1

Dariusz Śmigielski
Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali w meczu na szczycie grupy D Ligi Mistrzów we Włoszech z Trentino Volley 1:3. Bełchatowianie nadal jednak liderują grupie i mają już zapewniony awans do drugiej rundy.

Mistrzowie Polski rozegrali bardzo dobry mecz, nieznacznie przegrywając dwa pierwsze sety w identycznym wyniku 23:25. W trzeciej partii PGE Skra zwyciężyła 25:21. W czwartym secie trwała wyrównana walka do stanu 8:7. Wtedy kuriozalny błąd popełnili sędziowie, przyznając niesłusznie punkt Trentino. Bełchatowianie nie potrafili powstrzymać nerwów na wodzy i za kilka minut było już jasne, że przegrają. Ostatniego seta Włosi wygrali 25:16.
Zwycięstwo nad PGE Skrą sprawiło, że Trentino - dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata - ma już pewny awans do drugiej rundy.