Truskawki z Buczku trafią na Wimbledon

  Truskawki z Buczku trafią na Wimbledon

  Wit L. Leśniewicz

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Truskawki z gminy Buczek mają trafić na Wimbledon.

  Truskawki z gminy Buczek mają trafić na Wimbledon. ©Wit L. Leśniewicz/archiwum

  W przyszłym roku na Wimbledonie będą nie tylko polscy tenisiści, ale też polskie truskawki. Podczas Wojewódzkiego Święta Truskawki w Buczku, wójt Bronisław Węglewski poinformował, że owoc ten - jako produkt regionalny promujący gminę Buczek, powiat łaski i województwo łódzkie - trafi na słynne korty, gdzie truskawki ze śmietaną są oficjalnym przysmakiem wielkoszlemowego turnieju.
  Truskawki z gminy Buczek mają trafić na Wimbledon.

  Truskawki z gminy Buczek mają trafić na Wimbledon. ©Wit L. Leśniewicz/archiwum

  - W tej chwili trwają rozmowy na temat szczegółów tego przedsięwzięcia i z tej przyczyny nie mogę jeszcze mówić o konkretach. Więcej będę mógł powiedzieć w ciągu tygodnia, dwóch, kiedy to rozmowy powinny dobiec końca. Mam nadzieję, że ze szczęśliwym finałem i nie wyskoczy nic co mogłoby naszym zamierzeniom przeszkodzić - zastrzega wójt gminy Buczek.

  Jednocześnie dodaje, że pod względem logistycznym cała operacja jest już przemyślana. I nie będzie stanowiło problemu dostarczenie truskawek spod Łodzi do Londynu.

  Nim jednak truskawki z gminy Buczek trafią na Wimbledon, podbiją swym smakiem podniebienia bywalców łódzkich kortów. Będą przysmakiem dla uczestników i kibiców turnieju tenisowego w ramach 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Łódzkie 2013". Zmagania młodych tenisistów na kortach łódzkiego MKT rozpoczną się w poniedziałek 8 lipca i potrwają do niedzieli 14 lipca.

  - To zalążek tego co chcemy zrobić w przyszłym roku. Mamy dobry produkt, który znany jest w całej Polsce, czas by dobrze wypromować go za granicą. Pojawiły się możliwości, to dlaczego mielibyśmy ich nie wykorzystać. Chcielibyśmy, by truskawki z Buczku, z województwa łódzkiego podbiły podniebienia kibiców Wimbledonu, tak jak ich serca podbija w tym roku łódzki tenisista Jerzy Janowicz - mówi z entuzjazmem wójt Bronisław Węglewski.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo