Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa przebudowa dawnej siedziby łódzkiej drogówki przy ul Żeromskiego. Co tam będzie?

md
Ze sporym opóźnieniem, ale w końcu rozpoczęła się przebudowa budynku przy ul. Żeromskiego 88 w którym siedzibę niegdyś miała carska policja konna, a jeszcze niedawno łódzka policja drogowa. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Ze sporym opóźnieniem, ale w końcu rozpoczęła się przebudowa budynku przy ul. Żeromskiego 88 w którym siedzibę niegdyś miała carska policja konna, a jeszcze niedawno łódzka policja drogowa. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>Krzysztof Szymczak
Ze sporym opóźnieniem, ale w końcu rozpoczęła się przebudowa budynku przy ul. Żeromskiego 88 w którym siedzibę niegdyś miała carska policja konna, a jeszcze niedawno łódzka policja drogowa.

Zabytkowy budynek pochodzi z końca XIX w., a Wydział Ruchu Drogowego oraz Wydział Wykroczeń i Przestępstw w ruchu drogowym Komendy Miejskiej Policji opuścił tę lokalizację w końcu 2014 r. przeprowadzając się na ul. Stokowską. Dawną siedzibę policji drogowej przejęła Krajowa Administracja Skarbowa do adaptacji pod swą nowoczesną siedzibę (KAS dziś mieści się przy ul. Kościuszki), inwestycja utknęła na etapie postępowania przetargowego: przetarg rozstrzygany był trzykrotnie i wciąż unieważniany ze względu na protesty potencjalnych wykonawców przebudowy obiektu. Pierwotnie zakładano, że urzędnicy skarbówki wprowadzą się do przebudowanego obiektu w 2022 r., tymczasem to dopiero w tym roku udało się w końcu przygotować plac budowy.

Na dziedzińcu pracuje ciężki sprzęt, rozebrano niektóre obiekty, w tym przybudówkę przy południowej ścianie budynku, wciąż wywożony jest gruz. Projekt przebudowy przygotowano w łódzkim studiu Boom Architekci, a po modernizacji nowoczesny obiekt zachowa swoje charakterystyczne elementy na czele z frontową fasadą, natomiast dziedziniec ma zostać gruntownie przebudowany.

Budynek z łukowo sklepionym prześwitem bramowym, a służącym dotąd jako wejście i wjazd, będzie zamknięty szklanymi ścianami, tworząc hol. Obniżona część parteru ma zrobić miejsce na recepcję, co z kolei ma zbudować efekt otwartości i dostępności. Do recepcji będzie można wejść od strony ulicy, ale także od strony dziedzińca. Z dziedzińca zaprojektowano także wejście do kantyny, a w piwnicy budynku głównego będzie m.in. sala do ćwiczeń z prysznicami i szatnią, specjalnie dla urzędników, którzy do pracy przyjadą rowerami.

Na dziedzińcu ma powstać około pięćdziesięciu miejsc parkingowych, ale zostaną również posadzone drzewa, trawniki, a także kwiaty ozdobne i kwietniki. Koniec robót zapowiedziano na grudzień 2024 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki