MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzynaste pensje urzędników marszałka województwa łódzkiego. A Urząd Miasta Łodzi?

Marcin Darda
Marcin Darda
Wideo
od 16 lat
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wypłacił urzędnikom trzynaste pensje za 2021 rok. „Trzynastek” nie otrzymali póki co pracownicy Urzędu Miasta Łodzi.

„Trzynastki” przysługują pracownikom sfery budżetowej, którzy w danej instytucji przepracowali poprzedni rok kalendarzowy, mogą być przyznane i wyliczone proporcjonalnie także w sytuacji, gdy urzędnik zatrudniony był co najmniej przez sześć miesięcy poprzedniego roku kalendarzowego. Z budżetu łódzkiego urzędu marszałkowskiego przeznaczono na ten ponad 6,1 mln zł brutto, trzynaste pensje otrzymali rzecz jasna także najważniejsi urzędnicy, czyli zarząd województwa łódzkiego.

I tak marszałek Grzegorz Schreiber (PiS) otrzymał 16 tys. 511 zł i 4 gr. Wicemarszałek Piotr Adamczyk (PiS) dostał 15 tys. 327 zł i 37 gr, a wicemarszałek Grzegorz Ziemba (PiS) 14 tys. 948 zł i 16 gr. Członkowie zarządu województwa łódzkiego: Andrzej Górczyński (Porozumienie Jarosława Gowina) jako trzynastą pensję otrzymał 14 tys. 241 zł i 75 gr., a Robert Baryła (Solidarna Polska) 13 tys. 840 zł i 40 gr. (wszystkie kwoty brutto).

WIADOMOŚCI Z ŁODZI

Wyższe sumy trzynastek są możliwe po wysokich podwyżkach miesięcznych wynagrodzeń dla zarządu województwa, bo o ile sejmik przyznał je w grudniu, to obowiązywały z wyrównaniem od sierpnia 2021 r. Trzynastki są wypłacane także pracownikom urzędów wojewódzkich, ale z mocy prawa nie otrzymują ich ani wojewodowie, ani wicewojewodowie, czyli kierownictwa urzędów.

O konkretne sumy przyznane w ramach trzynastych pensji prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej (PO), a także czwórce wiceprezydentów miasta, zapytaliśmy rzecznika prezydent Łodzi Marcina Masłowskiego. Masłowski odpowiedział jednym zdaniem: „Trzynastek nie wypłacono”, bez informacji, czy nie wypłacono jak dotąd, czy trzynastki w Urzędzie Miasta Łodzi w ogóle nie będą w tym roku wypłacane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki