Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tu powstaną parkingi wielopoziomowe! Łódź podpisała umowę na budowę. Zobacz zdjęcia

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Łódź podpisała w poniedziałek (25 maja) umowę z firmą Mota-Engil na budowę czterech parkingów wielopoziomowych w centrum miasta. 900 miejsc powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, prace budowlane zaczną się w przyszłym roku.NA KOLEJNYCH SLAJDACH WIĘCEJ INFORMACJI I ZDJĘCIA MIEJSC, W KTÓRYCH POWSTANĄ PARKINGI
Łódź podpisała w poniedziałek (25 maja) umowę z firmą Mota-Engil na budowę czterech parkingów wielopoziomowych w centrum miasta. 900 miejsc powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, prace budowlane zaczną się w przyszłym roku.NA KOLEJNYCH SLAJDACH WIĘCEJ INFORMACJI I ZDJĘCIA MIEJSC, W KTÓRYCH POWSTANĄ PARKINGI Pixabay.com
Łódź podpisała w poniedziałek (25 maja) umowę z firmą Mota-Engil na budowę czterech parkingów wielopoziomowych w centrum miasta. 900 miejsc powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, prace budowlane zaczną się w przyszłym roku.

Podpisana w poniedziałek umowa przewiduje wybudowanie przez Mota-Engil parkingów wielopoziomowych w czterech miejscach w centrum Łodzi. W sumie będzie w nich 891 miejsc.
- al. Kościuszki 42 - 292 miejsca
- ul. Wschodnia 62/64 - 263 miejsca
- ul. Wschodnia 67 - 218 miejsc,
- ul. Tuwima 12 - 118 miejsc.

PRZEJDŹ DO GALERII, BY ZOBACZYĆ, W KTÓRYCH MIEJSCACH POWSTANĄ PARKINGI WIELOPOZIOMOWE W ŁODZI
[g]14989501[/b]

W ciągu kilku miesięcy mają powstać projekty parkingów. Ze względu na lokalizację ich forma zewnętrzna będzie uzgadniania z konserwatorem zabytków. W przyszłym roku zaczną się prace budowlane.

Firma Mota-Engil będzie obsługiwała parkingi przez 29 lat i czerpała z nich dochód. Później przejdą na własność miasta. Jeśli parkingi nie będą przynosiły odpowiednich dochodów, miasto przekaże firmie Mota -Engil dopłatę.

Twórca parkingu został wybrany w przetargu. Miasto zaoferowało działkę, a firmy składały oferty na wybudowanie i obsługę parkingów. Zgłosiły się dwa podmioty, ale Mota-Engil zaoferował więcej miejsc parkingowych i konieczność mniejszej dopłaty od miasta na wypadek małego obłożenia.

- Umowa, którą podpisaliśmy dzisiaj z partnerem, firmą Mota-Engil, to efekt wielu miesięcy pracy. Jest to element szerokiego programu przekształceń centrum Łodzi i rewitalizacji. Zamieniamy śródmiejskie ulice na wysokiej jakości zielone przestrzenie z równymi jezdniami i szerokimi chodnikami, a parkowanie organizujemy w piętrowych obiektach. Rozpoczynamy właśnie realizację pierwszych czterech – mów Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Parking w kamienicy. Rozstrzygnięto konkurs architektoniczy na wielopoziomowy parking dla Łodzi

W kolejnych latach system parkingów wielopoziomowych ma się powiększać. Według wcześniejszych planów parkingów wielopoziomowych miało być w Łodzi aż 17. Przygotowania do ich stworzenia trwają już kilka lat. Trzy lata temu zorganizowano m.in. konkurs architektoniczny na bryłę parkingu pasującego do łódzkich kamienic. Jednak jego wyniki nie są wiążące.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki