MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Turniej z okazji 110-lecia Widzewa. Silne pięści widzewiaków. Pomogła prezes Martyna Pajączek

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Boks. W hali Sportowej Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Brzozowej 5/7 w Łodzi odbył się Turniej Bokserski z okazji 110-lecia powstania Widzewa Łódź oraz o Puchar Dyrektora MSMS Edukacja i Sport w Łodzi.

Oto relacja prezesa MUKS Widzew ds. boksu Jana Gabary: – W pierwszym dniu zawodów odbyły sie sparingi z najmłodszymi zawodnikami, którzy zaczęli przygodę z tym pięknym sportem zwanym szermierką na pięści. W drugim dniu walki toczyli już profesjonaliści z 10 klubów zarówno z Łodzi, jak i z klubów zaproszonych z kraju zrzeszonych w innych okręgach w Polsce. Na wadze stanęło około 50 zawodników, z czego zestawiono 19 walk turniejowych w różnych kategoriach wiekowych, jak i wagowych począwszy od kadeta do seniora .
Walki stały na dość wysokim poziomie. Przybyli na miejsce kibice w dużej liczbie mieli ucztę bokserską. Można było poczuć przy niektórych walkach dreszczyk emocji. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany przez jury sędziowskie Dmytro Dobrowolski z MUKS Widzew Łódź, uczeń MSMS w Łodzi Edukacja i sport. Stoczył bardzo emocjonującą walkę z zawodnikiem ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego doświadczonym Kacprem Fidosem, którą wygrał pokazując klasę bokserską.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Justyna Paradowska, która stoczyła bardzo wyrównaną walkę z Martą Grześkiewicz. Obie zawodniczki reprezentowały MUKS Widzew Łódź. Decyzją sędziów wygrała Justyna Paradowska. Najlepszym technikiem turnieju został zawodnik Skarżyskiego Klubu Bokserskiego Maksim Vislauk. Białorusin stoczył zacięta walkę z Marcinem Chudobińskim z RKS Łódź. Chudobiński musiał uznać wyższość przeciwnika.
Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju zostali udekorowani pamiątkowymi medalami Widzewskiego Turnieju Bokserskiego. Najlepsi zaś otrzymali puchary, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora zawodów firmę sklepy Bricoman. Partnerami imprezy zostali również Dom Ubezpieczeniowy i Stowarzyszenie Fanatycy Widzewa, a Partnerami Wspierającymi: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców Tylko Widzew, King of Food, R-Fabric i Lanista.
Tyle relacja Jana Gabary.

Turniej bokserski mógł się odbyć dzięki dyrekcji MSMS Edukacja i Sport w Łodzi. Wielką pomoc w organizacji turnieju okazali: prezes zarządu Widzewa Łódź Martyna Pajączek, działacze MUKSWidzew Łódź z wiceprezesem ds. boksu Janem Gabarą na czele.

- Turniej oceniam na bardzo dobry z plusem, zarówno od strony organizacji, jak i dopingu kibiców, których przybyło na turniej dość dużo – mówi Jan Gabara.

Najlepszy klubem turnieju został MUKS Widzew Łódź na czele z uczniami MSMS w Łodzi, rozwijający swoje talenty pod czujnym okiem szkoleniowca Bogdana Szuby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki