Tusk anuluje kryzys, Kaczyński podnosi pensje

  Tusk anuluje kryzys, Kaczyński podnosi pensje

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zdarzało się Państwu słyszeć w ostatnich miesiącach niewyjaśniony huk w nocy? Teraz już wiadomo, skąd się wziął. Donald Tusk na Forum Ekonomicznym w Krynicy oznajmił, że to kryzys łomotał do naszych drzwi, ale go nie wpuściliśmy.
  Tusk anuluje kryzys, Kaczyński podnosi pensje

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Premier zapewnił, że nie będzie już ani stagnacji, ani recesji. Bo w gruncie rzeczy wszystko jest bardzo proste - ludzie zaczną kupować towary od przedsiębiorców, a ci, żeby nadążyć z produkcją, będą musieli zatrudnić nowych ludzi, więc bezrobocie spadnie. Potrzeba tylko trochę optymizmu, a nie tylko psioczyć i psioczyć. Słowem - rząd ma dla nas same dobre wiadomości. Opozycja zresztą też.

  Gdyby Platforma przegrała wybory w 2015 roku, poprawieniem doli Polaków zajmie się PiS, który też ma parę prostych recept. Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapowiedział, że płace w Polsce są za niskie i należy wymusić ich podniesienie z pomocą państwa.
  Jak? Bardzo prosto - dzięki karnym podatkom za nienormatywne wynagrodzenia. A jak już pracodawcy zaczną wypłacać normatywne wynagrodzenia, to Polacy będą mogli więcej kupować i wzrost gospodarczy mamy gotowy.

  Jasno z tego widać, że niezależnie od tego, która z głównych partii wygra najbliższe wybory, zacznie nam się powodzić całkiem nieźle. Problem właściwie jest tylko jeden: nie wiadomo, czy na Nobla z ekonomii bardziej zasługuje Tusk czy Kaczyński.

  Sławomir Sowa

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja spokojnie będę głosował na PiS i zamieszczam komentarz z wp.pl 07.12.2012, który trafnie wylicza

  czł Solidarności (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Ja spokojnie będę głosował na PiS i zamieszczam komentarz z wp.pl 07.12.2012, który trafnie wylicza dlaczego.
  Matematycznie na podstawie obserwacji portfela i żołądka wychodzi na to, że PiS bije...rozwiń całość

  Ja spokojnie będę głosował na PiS i zamieszczam komentarz z wp.pl 07.12.2012, który trafnie wylicza dlaczego.
  Matematycznie na podstawie obserwacji portfela i żołądka wychodzi na to, że PiS bije na głowę PO w każdym przypadku.
  Przykłady: PiS - wynegocjowanie 67 mln euro pomocy dla Polski; PO - za te pieniądze nieudolnie buduje najdroższe autostrady i stadiony POprzez ustawki z kolesiami (wille pod lasem to produkt uboczny !!!); PIS - obniżenie podatków i składki do ZUS; PO - zwiększenie podatków (VAT z 22 na 23%) i składek oraz POdwyższenie wieku emerytalnego czyli większość będzie pracować do śmierci; PiS - obniżenie długu państwa i deficytu przy jednoczesnym wzroście wpływów do kasy państwa (NIE kradli po prostu, albo kradli mało); PO - zadłużenie państwa do niebotycznej kwoty (teraz już ponad bilion zł); za PiS - baryłka ropy 120$, a paliwo po 4 zł; za PO - baryłka ropy 90$ paliwo po 6 zł; za PiS bezrobocie 8%; za PO bezrobocie 13,%; za PiS chleb po 1,60 zł; za PO chleb po 2,50 zł; za PiS wprowadzono ustawowe uwłaszczenie Polaków (więcej niż 3 mln) mieszkaniami za złotówkę realizowane do dziś;za PO kredyty "rodzina na swoim" (coraz więcej ludzi "mieszka w bankach" lub "POd mostami" bo komornicy wyrzucają ich na bruk); Śmierć polityków: za PIS - samobójstwo oskarżonej o korupcję minster Blidy z rządu SLD i ujawniona korupcja Sawickiej z PO; za PO - śmierć POd Smoleńskiem 96 Polaków w tym prezydenta polski oraz reszta dziwnych samobójstw w tym Leppera, gen Petelickiego itp; Uczciwość - PiS podaje swój rząd do dymisji jak poparcie spada i wybucha afera gruntowa z wce premierem Lepperem w tle; PO rządzi pomimo wielu afer z udziałem ministrów, POsłów a nawet z synem premiera w tle co budzi sprzeciw społeczeństwa; za PiS łapówkarze i złodzieje są zamykani do więzienia jak słynny hirurg czy miń sportu itp; za PO zamyka się i likwiduje firmy a złodzieje i łapówkarze rządzą i kreuje się ich na POkrzywdzonych przez sądy, miń Ziobrę, premiera Kaczyńskiego i CBA a afery zamiata się POd dywan jak hazardową i inne); Dalej nie mam czasu wymieniać za i przeciw, ale matematycznie wybory wygrywa PiS." Pozdrawiam zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo