TVP Łódź będzie miała nowego dyrektora

  TVP Łódź będzie miała nowego dyrektora

  Marcin Darda

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Na biurko ministra Skarbu Państwa trafiły dwa nazwiska kandydatów na stanowisko szefa TVP Łódź. Chodzi o Huberta Bekrychta i Jakuba Pietkiewicza. Jeszcze w piątek faworytem był Pietkiewicz. Dziś jednak więcej szans daje się Bekrychtowi.
  Jakub Pietkiewicz jest jednym z kandydatów na nowego szefa TVP Łódź

  Jakub Pietkiewicz jest jednym z kandydatów na nowego szefa TVP Łódź ©Fot. Beata Dobrzyńska

  Z posadą dyrektora i redaktora naczelnego TVP Łódź ma pożegnać się Jacek Grudzień, który obie funkcje pełni od czerwca 2012 r. Wymiany na kierowniczych stanowiska w mediach publicznych, czyli także anten regionalnych TVP, były przesądzone wraz z przegłosowaniem przez sejmową większość Pi tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej. Nowela znosi m.in. kadencyjność zarządów mediów publicznych, co oznacza, że minister skarbu w każdej chwili może dowolnie zmieniać szefów TVP, Polskiego Radia, a także ośrodków regionalnych TVP. Prezydent Andrzej Duda nowelę podpisał 8 stycznia, ale zmiany personalne w antenach regionalnych, jak na styl PiS, nie porywają szybkością.

  Jacek Grudzień dyrektorem TVP Łódź

  Wiadomo jednak, że w sprawie łódzkiego oddziału TVP, na biurko ministra skarbu trafiły CV dwóch kandydatów: znanego łódzkiego dziennikarza Huberta Bekrychta oraz Jakuba Pietkiewicza, dziś doradcy - pełnomocnika ds. komunikacji społecznej i promocji burmistrza Łęczycy.

  W Łodzi mówiło się także, że w grze o tę posadę liczy się jeszcze jedna osoba, ktoś związany dotąd z jednym z ośrodków TVP z południa kraju, żadne nazwisko jednak nie padło.

  Jeszcze wcześniej na nieformalnej giełdzie kandydatów „chodziło” nazwisko Kajusa Augustyniaka, niegdyś rzecznika NSZZ „Solidarność”, a potem rzecznika prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. Formalnie jego kandydatury jednak nie rozpatrywano.

  Rozpatrywano za to kandydaturę Huberta Bekrychta. To wieloletni dziennikarz m.in. łódzkiej redakcji TVP, wiceprezes łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, który nie ukrywa swych prawicowych poglądów. Bekrycht nie chce komentować całej sprawy. W przyszłym tygodniu, po czterech latach przerwy, miał ponownie dołączyć do redakcyjnego zespołu Radia Łódź. Jednak według naszych informacji znacznie wzrosły jego szanse w grze o stanowisko szefa TVP Łódź.

  Dariusz Szewczyk nowym prezesem Radia Łódź

  Kim jest Jakub Pietkiewicz? Formalnie związany z PiS nie jest. To działacz m.in. Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, ale jako dziennikarz pracował raczej dorywczo. Jest specjalistą od komunikacji społecznej i public relations. Był szefem rady nadzorczej Radia Łódź SA, potem pełnomocnikiem ds. komunikacji społecznej i informacji prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Rafała Zagozdona.

  Zagozdon ostatnie wybory prezydenta przegrał nie wchodząc nawet do drugiej tury. A Jakub Pietkiewicz we wrześniu zeszłego roku odnalazł się w Łęczycy na stanowisku doradcy - pełnomocnika ds. komunikacji społecznej i promocji burmistrza Krzysztofa Lipińskiego.

  NOWY SZEF RADIA ŁÓDŹ

  Od poniedziałku nowym prezesem Radia Łódź S.A. jest Dariusz Szewczyk. To powrót po latach, bo Szewczyk zarządzał tą rozgłośnią już za pierwszego rządu PiS. Awansował z posady dyrektora technicznego. Komentowano wówczas, że awans to efekt przyjaźni z Markiem Suskim, posłem PiS, czemu prezes zaprzeczał. Odwołano go w 2010 r., po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wysłała do szefa rady nadzorczej Radia Łódź informację, że prezes Szewczyk nie złożył oświadczenia lustracyjnego i z mocy ustawy jego mandat wygasa. Sam Szewczyk zapewniał wtedy, że oświadczenie złożył, tyle że na niewłaściwym formularzu, którego nie akceptował IPN. Szefem rady nadzorczej radia był wówczas... Jakub Pietkiewicz, dziś typowany na szefa TVP Łódź.


  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. 7 - 13 marca 2016

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wreszcie

  jastar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Wreszcie lizusa platformy nie będzie. To jakiś cud.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nowa partia nowy lizus

  Mikołaj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

  Według Ciebie był lizus PO to teraz będzie lizus PiS-u. NIC NOWEGO !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wole tego z PiSu

  katarynek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Pisowska moralność jest bardziej ludzka, pro państwowa. Myśli się o Polakach, a nie o Niemcach. PAN Grudzień był takim lizusem, który za szkolenia w UML czerpał ogromne korzyści. Bez przetargu?...rozwiń całość

  Pisowska moralność jest bardziej ludzka, pro państwowa. Myśli się o Polakach, a nie o Niemcach. PAN Grudzień był takim lizusem, który za szkolenia w UML czerpał ogromne korzyści. Bez przetargu? Dlatego uprawiał apoteozę Zdanowskiej, jej wpadki wyciszal, a opozycję w programach swoimi durniami prowadzacymi zakrzykiwal. Ponad to te szare z wylupiastymi oczami i strasznym głosem , których tatusiowie są zaprzyjaźnieni , mamy nadzieje ze juz straszyć nie będą. Dla zdrowia tej instytucji potrzebna jest wstrzasowa kuracja!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NIE dla finansowania tvpis

  brat tadeusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 3

  '''

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bardzo proszę o zmiany nie tylko na "najwyższych stołkach"

  czas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  Tragiczna od lat jest czołówka ŁWD. A do tego prezenterzy TVP Łódź.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Można tez zmienić część reporterów dziennikarzy, a nie tylko "pogodynkę"

  bj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  aby przedstawiali więcej rzetelnych na bieżąco informacji z obrad radnych na sesjach Rady Miejskiej w Łodzi. Warto, aby mieszkańcy Łodzi częściej mieli okazję zobaczyć jak odbywają się obrady...rozwiń całość

  aby przedstawiali więcej rzetelnych na bieżąco informacji z obrad radnych na sesjach Rady Miejskiej w Łodzi. Warto, aby mieszkańcy Łodzi częściej mieli okazję zobaczyć jak odbywają się obrady RMŁodzi i jak m.in. rozpatrywane są skargi mieszkańców przez radnych RMŁodzi.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TYP Łódź

  kto! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

  to ogląda!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dobry strzał.

  xjd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

  Pan Jakub w Łęczycy wprowadza wysoką kulturę wśród radnych u urzędników. Bardzo sprawny człowiek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W końcu wywala Grudnia :-)

  jb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

  Następny pewnie nie będzie lepszy ale w końcu skończy się ciągłe pokazywania Zdanowskiej i wciskanie ciemnoty o tym jaka to ona wspaniała.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŁWD już nie można było oglądać, bo przygotowane informacje były nie zawsze rzetelne

  bj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  ale zawsze informowały tylko o sukcesach UMŁodzi.
  MOŻE po zmianie dyrektora się ZMIENI, zobaczymy!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Mapa inwestycji w Łodzi

  Mapa inwestycji w Łodzi

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny