Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [20.10.2019 roku]

oprac. (d-ka)Zaktualizowano 
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.
Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu. Szymon Starnawski
Zdecydowana większość kasjerów wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę - 85 proc. ankietowanych. Więcej niż co trzeci z nich (36 proc.) deklaruje, że co miesiąc otrzymuje premie za osiągane wyniki - tak mówi najnowszy raport "Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania" serwisu zarobki.pracuj.pl.

- Choć znajdują się na najniższych szczeblach hierarchii, to właśnie oni budują nasze wrażenia w relacji z marką. Praca kasjera jest wymagająca, często ciężka fizycznie. Rynkowe doniesienia pokazują jednak, że płace kasjerów regularnie rosną, a pracodawcy wprowadzają programy rozwoju karier - podkreśla Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl.

Zespoły kasjerów w Polsce są silnie sfeminizowane. Jak podają eksperci serwisu zarobki.pracuj.pl, 8 na 10 kasjerów to kobiety. Co ciekawe, panie dominują także wśród kierowników sklepów spożywczych (61 proc.) oraz ich zastępców (66 proc).

Według danych serwisu zarobki.pracuj.pl ich przeciętne miesięczne wynagrodzenie to 2000 zł netto. Natomiast najlepiej opłacani specjaliści otrzymują pensje o blisko połowę wyższe – wynoszące 2900 zł netto. Dla porównania, przeciętna pensja sprzedawcy w branży motoryzacyjnej to 3100 zł netto, a kierownika sklepu spożywczego - 4600 zł netto.

DOKŁADNE ŚREDNIE ZAROBKI W WOJEWÓDZTWACH W PONIŻSZEJ GALERII >>>

Ile zarabiają kasjerki i kasjerzy w Polsce i w regionie? Sta...

Wyższe zarobki oferują sklepy w największych miastach i najsilniej rozwiniętych regionach oraz duże sieci handlowe.

Ze względu na dużą rotację na stanowiskach kasjerów, atutem pracownika jest staż przekraczający 2-3 lata w jednym miejscu.

Wyższe wynagrodzenia oferują kasjerom np. sklepy informatyczne, motoryzacyjne czy RTV-AGD.

Płaca minimalna wzrośnie od 2019 roku.

Zdecydowanie najpopularniejsze są bony towarowe (38 proc.). Według wypowiedzi pracowników, firmy nieco rzadziej decydują się na świadczenia socjalne (28 proc.), ubezpieczenia na życie (25 proc.), prywatną opiekę medyczną (18 proc.).

WYPŁATA PLUS. JAKIE DODATKI DO PENSJI OFERUJĄ SIECI HANDLOWE? [BIEDRONKA, LIDL, IKEA, CARREFOUR, KAUFLAND]

Jakie są oczekiwania kasjerów? Kasjerzy to jedna z najbardziej charakterystycznych grup pracowników fizycznych. Jak wykazał raport Pracuj.pl, oczekują oni stabilnych i jasnych zasad zatrudnienia. Chcą wygodnej i szybkiej rekrutacji, uczciwych relacji z szefami oraz zdrowego środowiska pracy.

Jak pokazał raport Pracuj.pl "Na tropie dobrej pracy", pracownicy fizyczni zwracają przede wszystkim uwagę na wysokość wynagrodzenia. Tylko 35 proc. badanych chciałoby zmienić stanowisko na wyższe, ale już 77 proc. zmieniłoby pracę, jeśli w nowym miejscu otrzymaliby wyższe wynagrodzenie.

O tym, jakie są możliwości rozwoju w pracy kasjera wypowiedziała się dla Pracuj.pl Kinga Jagiełło-Kulesza, dyrektor działu HR w Jeronimo Martins Polska.

Bez nich nie moglibyśmy żyć, a zarabiają tak mało! Lista naj...

Co powiedziała? - W zależności od przedsiębiorstwa i branży może to różnie wyglądać. Zwykle zaczyna się od stanowiska kasjera czy też sprzedawcy-kasjera, a później można awansować na starszego sprzedawcę – kasjera, a następnie na zastępcę kierownika sklepu. Im wyższy szczebel, tym więcej możliwości rozwoju. Można wybrać ścieżkę specjalistyczną albo menedżerską. W sieci Biedronka kierownik sklepu może awansować na kierownika sprzedaży produktów świeżych, na kierownika operacji i sprzedaży, później na starszego menedżera, nadzorującego pracę kilkudziesięciu sklepów, następnie – dyrektora centrum dystrybucyjnego, aż na stanowisko dyrektora operacyjnego regionu. Taka pozycja też wiąże się z różnymi możliwościami – można na przykład zmienić specjalizację, zostać dyrektorem w dziale zakupów itd. Dużo zależy od tego, jak wygląda struktura firmy lub aktualne potrzeby biznesowe. Praca na stanowiskach związanych ze sprzedażą pozwala uzyskać kompetencje, które można wykorzystać też w innych obszarach, m.in. w marketingu. Taka osoba może przejść np. do działu personalnego albo zostać trenerem wewnętrznym i prowadzić szkolenia - mówi Kinga Jagiełło-Kulesza.

Źródło: Pracuj.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Tyle "bez ściemy" zarabiają teraz kasjerzy w sklepach Lidl i Biedronka Zobacz najnowsze stawki netto [20.10.2019 roku] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1,636

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
17 października, 9:44, Gość:

Bzdury, bzdury, bzdury....... Pracuje jako kasjer od parunastu lat. Do Biedronki mnie nie chcieli, w Lidlu pracowałam całe 2 dni. Masakra. Większość ludzi nie widzi nawet tych 2000.Premie od święta. Moi znajomi pracują w Lidlu i Biedronce i naprawdę nie zazdroszczę. Poniewierani przez klientów za wszystko. Za zła cenę, za kolejki, za bałagan,za to że mają zły dzień. Przerwa w biegu, bo dostawa, bo towar, bo ceny, bo kolejki. Ktos pisze, że syf to zapraszam posprzątać bo kto i kiedy ma to zrobić? Jak ktoś w sklepie nie pracował nigdy nie zrozumie tej drugiej strony.

18 października, 16:57, Awa:

Fakt. Zawsze jak jestem na zakupach, "podziwiam" w ludziach ten pęd. Zepsuć, zniszczyć, przełożyć. Wezmą - ale jeśli się rozmyślą, najlepiej mielone wsadzić w kosz z ciuchami. Jakie zabawy "dzieci" uwielbiają "mamusie"? Jak bachor oblepionymi czekoladą łapami maże po szybie zaraz za dziewczyną, która tą szybę myje. Kasze trzeba otwierać - może ta jest ładniejsza od drugiej? Rozwalić winogron - i rozdeptać. Nie będzie widać. Rozerwać mąkę - po co wołać kogoś - odłożyć na miejsce, będzie za chwilę brudniej. Branie n.p. jabłek w łapę - i przekładanie do innych. Lub zdejmowanie cen - dla świru. Albo niech dziecię porzuca kiwi - przecież to nie ich. A branie w łapska - bez rękawiczek - pieczywa i wąchanie? Jakie oburzenie, gdy zwracam uwagę. Lub wkładanie do koszyków wcześniejszych zakupów, które przed sklepem postawiło się w błocie. Nie mówiąc już o rzucaniu kiepów OBOK kosza. Ale to inni są źli. Nie my! I ciągle słyszę, że to JA mam jakieś dziwne problemy. A wystarczy zasada - nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. W domach też kiepujecie na podłogę pod stołem? Smarkacie na każdą kromkę chleba? Trzymacie pomidory w bieliźnie? Pozwalacie dzieciom bazgrać po meblach? Zostawiacie rozlane mleko na podłodze - może samo zniknie? W domu potraficie pilnować domowników. Nie dam rady sama po was sprzątać. Nie dokładaj mi roboty. Sam nie umiesz? NIE JESTEM SŁUŻĄCĄ. Domy mają po 60 - 100 m kwadratowych. Po 3 do 6 mieszkańców. Ale od innych - często kilku, góra kilkunastu osób wymagacie, aby ogarnęły kilkaset metrów, z tysiącami elementów, po kilku lub kilkunastu tysiącach "ludzi", i waszą "prawdą" jest twierdzenie, że to ich obowiązek. Tak jest. Ale prawdą jest też, iż traktujmy się tak, jak chcemy, aby nas traktowano...

Świetnie to wszystko ujęte. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100%,setki ludzi zachowując się jak bydło i 3 osoby które usiłują to ogarnąć.

K
Kibic

Zarobki widać w oświadczeniach mops.

Rzadko są to tylko 2000 zł.

G
Gość

Zgadadzam sie z przedmowcami. Pracowalem w sklepie i wiem co to znaczy i nie zazdroszcze tym ktorzy musza pracowac w sklepach. Ludzie to bydlo i cholota mysla ze jak juz pracujesz na kasie to nie masz wyksztalcenia i czuja sie lepsi. A [wulgaryzm]a!!! S[wulgaryzm]syny,[wulgaryzm] ta cholote ktora nie ma szczucnku dla ludzi ktorzy musza pracowac w sklepach. Zycze powodzenia tym osobom.

G
Gość

Pijany poseł PiSu spowodował wypadek!

http://bit.ly/2MurI7u

G
Gość
18 października, 11:54, Gość:

3 kasjerow na zmianie i kierownik

Kierownik z dupa w biurze 2 kasjerki na kasie bo kolejka a jedna wypek robi i Tir wjezdza z dostawa masakra masakra

Sa prace gdzie faceci maja lzej odeszlam zaluje ze dopiero po 6 latach

Szkoda zycia w biedronce

Trzeba było się uczyć

d
dm

Nie polski sklep ,ale polskie zarobki,czyli za pół darmo.

G
Gość

zapraszam do obejrzenia " biedry " w Bytowie na ul.1 Maja

brud gnój i smród

W porównaniu do kaufa czy lidla "niebo a ziemia "

A
Awa
17 października, 9:44, Gość:

Bzdury, bzdury, bzdury....... Pracuje jako kasjer od parunastu lat. Do Biedronki mnie nie chcieli, w Lidlu pracowałam całe 2 dni. Masakra. Większość ludzi nie widzi nawet tych 2000.Premie od święta. Moi znajomi pracują w Lidlu i Biedronce i naprawdę nie zazdroszczę. Poniewierani przez klientów za wszystko. Za zła cenę, za kolejki, za bałagan,za to że mają zły dzień. Przerwa w biegu, bo dostawa, bo towar, bo ceny, bo kolejki. Ktos pisze, że syf to zapraszam posprzątać bo kto i kiedy ma to zrobić? Jak ktoś w sklepie nie pracował nigdy nie zrozumie tej drugiej strony.

Fakt. Zawsze jak jestem na zakupach, "podziwiam" w ludziach ten pęd. Zepsuć, zniszczyć, przełożyć. Wezmą - ale jeśli się rozmyślą, najlepiej mielone wsadzić w kosz z ciuchami. Jakie zabawy "dzieci" uwielbiają "mamusie"? Jak bachor oblepionymi czekoladą łapami maże po szybie zaraz za dziewczyną, która tą szybę myje. Kasze trzeba otwierać - może ta jest ładniejsza od drugiej? Rozwalić winogron - i rozdeptać. Nie będzie widać. Rozerwać mąkę - po co wołać kogoś - odłożyć na miejsce, będzie za chwilę brudniej. Branie n.p. jabłek w łapę - i przekładanie do innych. Lub zdejmowanie cen - dla świru. Albo niech dziecię porzuca kiwi - przecież to nie ich. A branie w łapska - bez rękawiczek - pieczywa i wąchanie? Jakie oburzenie, gdy zwracam uwagę. Lub wkładanie do koszyków wcześniejszych zakupów, które przed sklepem postawiło się w błocie. Nie mówiąc już o rzucaniu kiepów OBOK kosza. Ale to inni są źli. Nie my! I ciągle słyszę, że to JA mam jakieś dziwne problemy. A wystarczy zasada - nie rób drugiemu, co tobie niemiłe. W domach też kiepujecie na podłogę pod stołem? Smarkacie na każdą kromkę chleba? Trzymacie pomidory w bieliźnie? Pozwalacie dzieciom bazgrać po meblach? Zostawiacie rozlane mleko na podłodze - może samo zniknie? W domu potraficie pilnować domowników. Nie dam rady sama po was sprzątać. Nie dokładaj mi roboty. Sam nie umiesz? NIE JESTEM SŁUŻĄCĄ. Domy mają po 60 - 100 m kwadratowych. Po 3 do 6 mieszkańców. Ale od innych - często kilku, góra kilkunastu osób wymagacie, aby ogarnęły kilkaset metrów, z tysiącami elementów, po kilku lub kilkunastu tysiącach "ludzi", i waszą "prawdą" jest twierdzenie, że to ich obowiązek. Tak jest. Ale prawdą jest też, iż traktujmy się tak, jak chcemy, aby nas traktowano...

R
Roberto

Tylko ile obowiązków ma taki pracownik Biedronki ze tyra za 3 osoby wiec to smieszna płaca

A
Awa
18 października, 11:54, Gość:

3 kasjerow na zmianie i kierownik

Kierownik z dupa w biurze 2 kasjerki na kasie bo kolejka a jedna wypek robi i Tir wjezdza z dostawa masakra masakra

Sa prace gdzie faceci maja lzej odeszlam zaluje ze dopiero po 6 latach

Szkoda zycia w biedronce

Kierownik z [wulgaryzm] w biurze? Bo to była dupa, nie kierownik. W sklepie na moim osiedlu nieczęsto się zdarza, aby kierowniczni NIE było na sklapie. Rozkłada, poprawia, siada na kasie. Dopiero niedawno się dowiedziałam, że to kierowniczka...

G
Gość
17 października, 09:44, Gość:

Bzdury, bzdury, bzdury....... Pracuje jako kasjer od parunastu lat. Do Biedronki mnie nie chcieli, w Lidlu pracowałam całe 2 dni. Masakra. Większość ludzi nie widzi nawet tych 2000.Premie od święta. Moi znajomi pracują w Lidlu i Biedronce i naprawdę nie zazdroszczę. Poniewierani przez klientów za wszystko. Za zła cenę, za kolejki, za bałagan,za to że mają zły dzień. Przerwa w biegu, bo dostawa, bo towar, bo ceny, bo kolejki. Ktos pisze, że syf to zapraszam posprzątać bo kto i kiedy ma to zrobić? Jak ktoś w sklepie nie pracował nigdy nie zrozumie tej drugiej strony.

17 października, 19:05, Gość:

Zgadzam się całkowicie tak właśnie wygląda praca w biedronce

Ja pracuje w Biedronce co do syfu to klienci sami to robią jak np.otwieraja pudełka z ryżem czy kaszą a później biorą całe albo otworzą pudełka z tosterem i zostawią toster w jednym miejscu a pudełko pod koszem

G
Gość

3 kasjerow na zmianie i kierownik

Kierownik z dupa w biurze 2 kasjerki na kasie bo kolejka a jedna wypek robi i Tir wjezdza z dostawa masakra masakra

Sa prace gdzie faceci maja lzej odeszlam zaluje ze dopiero po 6 latach

Szkoda zycia w biedronce

G
Gość
17 października, 21:15, marta:

ja pracuje w biedronce i zarabiam 2500 z premiami ze trzeba pracowac to wiadomo nie wypisujcie bzdur

Masz taka pensje? ale w mieście bo na wsiach nigdy tyle nie bylo a roboty duzo za duzo jak na kobiety po 6 latach odeszlam i nie gadajcie glupot ze jest ok

G
Gość

Bzdury moja żona tak chciała się wykazać teraz jest po operacji kręgosłupa i żeby ktoś z firmy zapytał jak się czujesz. a premie to zapomnijcie

G
Gość

Szkoda ze skupiać ie się na zarobkach a nie na tym ile trzeba robić. Nawet nie nie wiecie jak podli są klienci w takich sklepach. Przychodzą i myślą że wszystko im wolno, wszystko się nalezy a dzieciory latają, że sklepu robią sobie plac zabaw i drą ryja. Nie wspomnę ile opakowań pustych znajduje się pozostawianych na półkach bo przecież po co zapłacić jak już zjadłem. To samo dotyczy produktów przemysłowych lub ubrań. Takiego syfiarsta jakie robi polski naród w sklepach to nigdzie nie ma. Brudasy i tyle. Niech oni się zamienia to zobaczymy jaki będą mieli stosunek do takiej pracy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3