Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tym razem WLP lepsza od sędziów

Jakub Jankowski
Kibice nie żałowali przyjścia do hali SMS
Kibice zgromadzeni w hali SMS im. Kazimierza Górskiego gromkimi brawami żegnali zawodników Reprezentacji Wydziałowej Ligi Piłkarskiej po niedzielnym meczu z Kadrą Sędziów. W drugim towarzyskim spotkaniu piłkarze WLP pokonali arbitrów 2:1. Tym samym zrewanżowali się im za porażkę sprzed tygodnia.

W zespole WLP wystąpili najlepsi zawodnicy spośród wszystkich drużyn ligi, w której na co dzień grają studenci, absolwenci i wykładowcy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ. Sędziowie byli mocno osłabieni. W ich składzie zabrakło dwóch najlepszy zawodników: Michała Gajdy i Pawła Malca.

Do przerwy było 1:0 dla Reprezentacji WLP. Bramkarza sędziów Alberta Różyckiego pokonał Adam Mrozek. Gospodarze powiększyli prowadzenie do dwóch bramek tuż po przerwie za sprawą Mirona Niewiadomskiego. Wprawdzie "sprawiedliwi" przez większą część meczu prowadzili grę, ale dochodząc przed pole karne rywali nie potrafili przebić się przez obronę zespołu WLP. Gospodarze groźnym kontrami starali się stworzyć zagrożenie pod bramką Różyckiego.

Sędziom udało się zdobyć kontaktową bramkę po strzale Macieja Majewskiego. Później mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, ale razili nieskutecznością. Rezultat nie uległ zmianie, a sędziowie kończyli mecz w osłabieniu. Za rzucenie piłką w rywala, Radosław Urbaniak otrzymał karę minutową i musiał opuścić boisko.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz wygrali sędziowie 4:2. Tym razem lepsza była Kadra WLP. Być może o tym, kto jest lepszy, powinien zdecydować trzeci mecz?