"Długie życie to przywilej" to tytuł książki Gerarda z Sanatorium miłości! Autobiografia Gerarda z Sanatorium Miłości wkrótce trafi do księgarni. Para najpopularniejszych kuracjuszy w Polsce, Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z "Sanatorium miłości" nie daje o sobie zapomnieć.

Gerard z Sanatorium Miłości napisał autobiografię!

Najpopularniejsi kuracjusze w Polsce, Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z "Sanatorium miłości", nie dają o sobie zapomnieć.

Ostatnio w telewizji śniadaniowej TVP mówili o seksie. Tematem rozmowy było "pillow talk", a gościem oprócz pary najpopularniejszych w Polsce kuracjuszy był prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Wcześniej jedyna para, którą do tej pory połączyło "Sanatorium", promowała ofertę rehabilitacji pocovidowej uzdrowiska w Ustroniu. Iwona i Gerard kilka dni temu wzięli też udział w nagraniu filmu promującego atrakcje turystyczne powiatu radomszczańskiego.

Teraz para zapowiada... książkę.

Będzie to autobiografia Gerarda. Partner mieszkanki Radomska zaczął pisać książkę, kiedy miał 78 lat, dziś jest ona właściwie na ukończeniu.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, ile tu jest faktów historycznych, faktów z jego dzieciństwa sięgając nawet 3-4 roku życia. Wszystko to udało mu się spisać. W tej chwili dopasowuje zdjęcia do tekstu - mówi Iwona.

Chce pokazać swoje życie od momentu który pamiętam, a pamiętam bardzo dużo... także czas wojny. Chcę przekazać także młodym ludziom, jak żyliśmy - mówi Gerard.

Ale w książce będzie można przeczytać także ciekawostki i anegdoty z życia autora. Jak zapowiada, będzie też osobny rozdział poświęcony udziale w "Sanatorium miłości". Wydanie książki planowane jest jeszcze na pierwszą połowę tego roku. Para chciałaby, by książka ukazała się jeszcze przed przełożoną z ubiegłego roku imprezą z okazji 80. urodzin Gerarda, a ta planowana jest na sierpień.