"Tytuł profesora od cioci". Marcin Gołaszewski, szef Rady Miejskiej Łodzi, wytoczy proces radnemu PiS

Marcin Darda
Marcin Darda
Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście umorzyła śledztwo z doniesienia przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Gołaszewskiego przeciw radnemu  PiS Sebastianowi Bulakowi za publiczną sugestię, że tytuł profesora Uniwersytetu Łódzkiego "dostał od cioci". CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście umorzyła śledztwo z doniesienia przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Gołaszewskiego przeciw radnemu PiS Sebastianowi Bulakowi za publiczną sugestię, że tytuł profesora Uniwersytetu Łódzkiego "dostał od cioci". CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Udostępnij:
Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście umorzyła śledztwo z doniesienia przewodniczącego Rady Miejskiej Marcina Gołaszewskiego przeciw radnemu PiS Sebastianowi Bulakowi za publiczną sugestię, że tytuł profesora Uniwersytetu Łódzkiego "dostał od cioci".

Do sytuacji, którą Gołaszewski uznał za pomówienie funkcjonariusza publicznego w czasie sprawowania urzędu, doszło na lipcowej sesji Rady Miejskiej. Awantura z dietami członków komisji alkoholowej, w której zasiada sam Gołaszewski, była już mocno zaawansowana, gdy doszło do wymiany zdań między przewodniczącym a radnym PiS. Rady Bulak zwrócił się do przewodniczącego per "panie Gołaszewski", a szef Rady Miejskiej odpowiedział radnemu PiS, by przed wymieniem nazwiska używał jego formalnego tytułu.

"Tego tytułu, który dostał pan od cioci? - odciął się Bulak. To pytanie celowo prowokacyjne, ponieważ Marcin Gołaszewski jesienią od rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Elżbiety Żądzińskiej, otrzymał tytuł profesora uczeni, a tak się składa, że rektor UŁ z przewodniczącym Rady Miejskiej są spokrewnieni. Tyle tylko, że rektor przyznając tytuł Gołaszewskiemu, wykonała rekomendację komisji wydziałowej akceptującej awanse naukowe, a cała procedura przebiegła za kadencji poprzedniego rektora UŁ, profesora Antoniego Różalskiego, zaś w pytaniu Bulaka sugestia otrzymania tytułu "po znajomości" była czytelna. Gołaszewski w piśmie przed procesowym zażądał publicznych przeprosin od Bulaka na kolejnej sesji, a gdyby do nich nie doszło, sprawę skieruje do prokuratury z sankcją karną w postaci nawiązki 10 tys. zł dla Stowarzyszenia "Fabryka Równości" w Łodzi.

Zamiast przeprosin, do szefa Rady Miejskiej wpłynęła odpowiedź prawnika radnego Bulaka. Wynikało z niej, że Bulak jest gotów pojednać się z Gołaszewskim, o ile ten "wyrazi szczerą wolę swojej poprawy". Chodziło m.in. o to, że przewodniczący w reakcji na sugestię radnego PiS, nazwał go "chamem".

Konsekwencją było doniesienie do prokuratury, ale tu sprawa się komplikuje. Otóż postępowanie umorzono we wrześniu, bo zdaniem prokuratury sformułowanie użyte przez radnego PiS "nie wyczerpuje znamion obrazy funkcjonariusza publicznego", tyle, że przewodniczący o decyzji prokuratury dowiedział się przed kilkoma dniami. Formalna decyzja o umorzeniu sprawa nie dotarła do Biura Rady Miejskiej, a wróciła do prokuratury. Gołaszewskiemu prawdopodobnie zostanie przywrócony 7-dniowy termin odwołania od decyzji w Prokuraturze Okręgowej, ale - jak mówi - raczej nie liczy na decyzję inną, niż zapadła w rejonowej. Stąd gotów jest na wytoczenie procesu cywilnego radnemu PiS z roszczeniami identycznymi jak w doniesieniu do prokuratury.

- Nie mogę i nie chcę tego odpuścić tym bardziej, że to pomówienie wraca co jakiś czas na forach internetowych i serwisach społecznościowych - mówi Marcin Gołaszewski. - Gdybym tej sprawie dał spokój, byłoby to przyzwolenie na dalsze, obrzydliwe i kłamliwe zarzuty radnych PiS.

Radny Bulak nie wydaje się jednak wstrząśnięty zapowiadanym prywatnym aktem oskarżenia.

Pan przewodniczący sugeruje, że podważam jego dorobek naukowy, do czego ja się nigdy nie posunąłem - komentuje radny Bulak. - ​Co do słów, które wypowiedziałem na lipcowej sesji, to wynika z nich jedynie, że pani rektor jest spokrewniona z panem przewodniczącym, co zresztą jest faktem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

U
Uwaga na ssijdebila
Ssijdebil przechodzi psychozę. To trudny okres - pluje, gryzie i zasrrywa fora swoim bełkotem. Albo pisze "ssij", albo "donald i hanka".

I tak dopóki go nie wezmą z powrotem do szpitala.
G
Gość
31 grudnia, 08:50, Gość:

Janosik z Żoliborza się znalazł: zabrać bogatym (Boże, 5 tys. brutto na 1 osobę to takie bogactwo ??? uwzględniając koszty mieszkania i leczenia - oczywiście prywatnie leki słabo refundowane, a taki emeryt ich trochę bierze) i rozdać biednym .... trzeba chyba nagłaśniać prawdziwy przekaz tego złodziejstwa:

RODAKU! jeśli cokolwiek zyskasz w Nowym Ładzie - PAMIĘTAJ, że ta twoja podwyżka została UKRADZIONA komuś innemu, kto dłużej pracował, więcej zarabiał, jeszcze pracuje kiedy ty leżysz na kanapie itp. Rząd/PIS/Kaczyński/Morawiecki nie ma własnych pieniędzy - tylko rozdaje ZABRANE innym!!! i takie reklamy należałoby puszczać w radiach i prezentować na bilbordach ...

pani zdanowskiej właśnie radni ko i sld przynali maksymalną podwyżkę czyli 21 tys. 485 zł brutto miesięcznie, o 9,2 tys. zł. więcej, niż dotychczas chłopie jaki pis w Łodzi od 10 lat rządzi PO z Sld

M
MAGoz44FIRE
rejestracja EO ALEKS22XII2021sesjaRadyMiastaŁódź

QarabagWhitE30XII2021 sesjaRadyMiastaOzorków
G
Gość
Lumpen elyta po uniwersytecie z ostatniej setki światowych uczelni.
F
FABRYKA ERDYKNIECIA
zamiast sie klocic moglyby te poseły odlodzic lodzkie ulice i przystanki bo erolnac mozna i zęby se wybic co Panie przewodniczacy co ma w tym temacie do pokazania., tez ten srodkowy palec ?
p
poseły i radnye
w tej chwili to agencje marketingowe i pijarowe wybieraja tych na ktorych mamy glosowac , stad tylu takich 'pienknych "zlotoustych i niesfornych jachir i pozostalych sterczewskich lempart ,biedroni itd, bokser nitras , lenz , szczerba ,dlatego cale to widowisko jest tak zalosne , tylko wrzask i szarpanina
G
Gość
tak jak we Francji upadek szkolnictwa i pokolenie imbecyli i analfabetow ,,
e
erdolniete czasy
30 grudnia, 17:48, as:

lewacki gwiazdor a na końcu profesor namawiający swoich studentów do marszy lampartowej

daj spokoj , w lodzi wystarczy troche operdolic na iulicach i juz stajesz sie celebryta i ałtorytetem , tak oglupili tych malolatow ze we wszystkie bzdury uwierzą byleby byl tylko gladko albo czupurnie ufryzowany mial jakas szmate z programu modowego z telwizjera i już , dziecko marketingu i pijaru

a
ależ zagrzmiało :)
do tego 'lewackosc i wokizm 'rowadzi ze nawet sie do wlasnychr odzin i [wulgaryzm]ek nie przyznaja , wspaniala przyszlosc polskich rodzin pod znakiem blyskawic!
a
as
lewacki gwiazdor a na końcu profesor namawiający swoich studentów do marszy lampartowej
G
Gość
Gołaszewski z Nowoczesnej to "wykładowca" akademicki i jeden z tych "profesorów", którzy pozują do zdjęć ze środkowym palcem:)

https://www.tysol.pl/a43631-Specjalna-dedykacja-Bal-charytatywny-dla-dzieci-a-polityk-N-pozuje-ze-srodkowym-palcem
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie