Uczeń XLVII LO na konkursie języka rosyjskiego w Moskwie

  Uczeń XLVII LO na konkursie języka rosyjskiego w Moskwie

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Łukasz Przewoźny, drugoklasista z XLVII Liceum Ogólnokształcącego jako jedyny łodzianin dotarł do głównego etapu XIII Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego, który odbył się w Moskwie przed tygodniem.
  Łukasz Przewoźny w Moskwie

  Łukasz Przewoźny w Moskwie ©archiwum prywatne

  W eliminacjach do konkursu wzięło udział aż 3200 osób z całego świata, w tym z Australii, Chin czy Włoch. Uczniowie wypełniali testy przez internet. Jury w Moskwie wybrało 120 finalistów w tym 6 Polaków. Opiekunem naszej reprezentacji został Kamil Dyjankiewicz, rusycysta także związany z XLVII LO, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Widzewie-Wschodzie.

  Finał trwał od 21 do 23 czerwca. Zaproszeni zawodnicy musieli rozwiązać test leksykalno-gramatyczny, porozmawiać z wykładowcą, np. o swoich dolegliwościach chorobowych bądź o planach na przyszłość. Uczniowie wymyślali także koniec historii bohaterów na podstawie obejrzanego fragmentu filmu.

  Łukasz zwiedził Plac Czerwony i Kreml, a akademik, w którym mieszkał wyglądał jak pałac kultury w Warszawie. - Na każdym z ponad 18 pięter znajdował się ochroniarz, który pilnował porządku - opowiada Łukasz.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo