Uczennica II LO w Łowiczu trzecia w Polsce [ZDJĘCIA]

  Uczennica II LO w Łowiczu trzecia w Polsce [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Uczennica II LO w Łowiczu trzecia w Polsce [ZDJĘCIA]

  ©II LO Łowicz

  Gabriela Anyszewska, uczennica pierwszej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Narodowy Bank Polski. Jego uczestnicy mieli za zadanie napisać referat na temat "190 lat polskiej bankowości centralnej. Jak działalność NBP może przekładać się na twoje finanse osobiste?".
  Uczennica II LO w Łowiczu trzecia w Polsce [ZDJĘCIA]

  ©II LO Łowicz

  Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Wydarzenie to uświetnił wykładem prof. dr. hab. Ryszard Kokoszczyński, członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

  - W swojej przemowie wyjaśnił istotę poszerzania wiedzy na temat ekonomii, definicję pieniądza, znaczenie konsumpcji i oszczędzania wśród młodego pokolenia - informuje obecna na stołecznej gali Agnieszka Ruta-Kucińska, dyrektor II LO w Łowiczu.
  - Reprezentant NBP wyraził również nadzieję, że tegoroczni laureaci będą kontynuować swoją ścieżkę edukacyjną realizując zainteresowania związane z ekonomicznymi aspektami życia człowieka, a być może wybiorą również swoją karierę zawodową w bankowości i rachunkowości.

  W konkursie NBP oceniano prawie 250 prac z całego kraju. Uczennica powiatowego ogólniaka z Łowicza w swojej pracy zawarła własne refleksje związane z tematem konkursu, wynikające bezpośrednio z jej życia osobistego, a także odniosła się do wyszczególnionych w bibliografii tekstów źródłowych. Pierwszoklasistka z Łowicza poruszyła również problemy, z którymi zmagają się współczesne państwa, np. Wenezuela, która walczy z hiperinflacją.

  Reprezentantka II LO oprócz nagród rzeczowych otrzymała sumę 3 tys. zł brutto. Gabriela przystąpiła do konkursu przy wsparciu merytorycznym nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Agnieszki Anyszewskiej, której uczniowie odnosili sukcesy w wielu konkursach przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.

  Nagrodzoną pracę można przeczytać na stronie internetowej szkoły www.2lolowicz.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo