Uczestniczkom i laureatkom plebiscytu gratuluje marszałek województwa

Redakcja
Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, patron honorowy plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego 2015

- Jestem dumny z tego, że mogłem objąć swoim patronatem drugą edycję konkursu Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego. To dla mnie wielki zaszczyt, bo bardzo cenię sobie panie aktywne.

Cieszę się, że kapituła konkursu rozszerzyła pojęcie kobiety przedsiębiorczej, włączając do nominowanych nie tylko te, które zajmują się biznesem, ale również działalnością społeczno-kulturalno-naukową. Jest przecież wiele pań działających na rzecz społeczności lokalnych, w sferze kultury, sztuki czy nauki. Mam wrażenie, że bywają w tych obszarach bardziej aktywne i kreatywne od mężczyzn.

Łódzkie ma szczególne uprawnienia do nagradzania przedsiębiorczych pań. To u nas przez wiele ostatnich lat wojewodą była kobieta, kobieta rządzi też największym miastem regionu - jego stolicą.

Odkąd jestem marszałkiem, zawsze przynajmniej jedna kobieta zasiada w zarządzie województwa łódzkiego. Teraz mam przyjemność współpracować w zarządzie z dwiema paniami, których zdanie jest bardzo cenne przy codziennej pracy na rzecz regionu.

Kobiety stawiają wreszcie na nogi przemysł lekki, z którego zawsze słynęło Łódzkie. Dowodem na to są zeszłoroczne laureatki: Małgorzata Rosołowska-Pomorska, właścicielka Fabryki Rajstop Adrian, Alicja Wojciechowska - współwłaścicielka fabryki bielizny ALLES oraz Urszula Gocał - prezes Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego „Olimpia”.

W końcu sama Łódź jest kobietą - kuszącą, tajemniczą i przedsiębiorczą.

Nie dziwi zatem, że w tegorocznej edycji do plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego zgłoszonych zostało blisko sto kandydatek reprezentujących różne zawody i zajęcia, mające różnego rodzaju doświadczenia życiowe i zawodowe oraz osiągnięcia. Wszystkim nominowanym składam serdeczne gratulacje i trzymam kciuki, aby w kolejnych edycjach konkursu zgłaszanych było do niego jeszcze więcej pań, bo te z Łódzkiego zasługują na to w sposób szczególny.

Wysokie ceny gazu. Gazprom szantażuje Europę.

Wideo

Dodaj ogłoszenie