MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie szkoły rolniczej ze Zduńskiej Dąbrowy na wakacyjnych stażach zawodowych [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek
ZSCKR Zduńska Dąbrowa
Podczas tegorocznych wakacji 67 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie z techników: rolniczego, weterynaryjnego oraz architektury krajobrazu uczestniczy w płatnych stażach zawodowych u lokalnych pracodawców.

- Staż zawodowy uczniów jest możliwy dzięki realizowanemu projektowi „Nauczanie rolnicze XXI wieku - absolwent na rynku pracy” – informuje Zofia Rosa, zastępca dyrektora ministerialnej szkoły rolniczej w gminie Zduny.

Wymiar stażu wynosi 150 godzin. Każdy uczeń otrzymuje stypendium stażowe w wysokości 1,8 tys. złotych, zwrot kosztów dojazdu oraz ubrania ochronne niezbędne na stanowiskach pracy.

- Uczniowie uważają, że staże zawodowe są bardzo ciekawe, pozwalają im zdobyć dodatkowe doświadczenia w realnych warunkach pracy i inspirują ich do przemyśleń na temat przyszłych decyzji związanych z rozwojem zawodowym – dodaje reprezentantka ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie. - Współpraca z instytucjami i lokalnymi przedsiębiorcami przynosi korzyści zarówno pracodawcom jak i naszym uczniom. Cieszy fakt, że co raz więcej młodych ludzi dostrzega i rozumie potrzebę podnoszenia kwalifikacji, co tym samym daje im większe szanse na rynku pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki