Uczniowie ZSP nr 1 w Łowiczu na praktykach w Grecji...

  Uczniowie ZSP nr 1 w Łowiczu na praktykach w Grecji [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Uczniowie ZSP nr 1 w Łowiczu na praktykach w Grecji [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©ZSP nr 1 Łowicz

  Uczniowie techników wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu odbywają dwutygodniowy staż w greckiej miejscowości Korinos. Młodzież pojechała do Grecji w ramach programu "Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na rynku pracy".
  Zajęcia rozpoczęły się szkoleniem z zakresu BHP, podczas którego szczególną uwagę zwrócono na umiejętność zapobiegania wypadkom w pracy. Praktyki prowadzone są w języku angielskim dzięki czemu uczestnicy nie tylko wykorzystują w praktyce zdobytą wiedzę zawodową, ale również doskonalą umiejętności językowe.

  - Młodzież technikum kształcącego w zawodach: technik mechanik i technik pojazdów samochodowych pracuje w firmie Classic Buggy Rentals, zajmującej się produkcją i naprawą samochodów wyczynowych - informuje Iwona Więsek, nauczyciel w ZSP nr 1.
  - Classic Buggy Rentals jest oficjalnym członkiem Stowarzyszenia Turystycznych Wypożyczalni Samochodów (STEA) i Greckiej Organizacji Turystyki (EOT). Celem firmy jest zapewnienie klientom wypożyczalni możliwości przeżycia czegoś wyjątkowego w samochodach Buggy nawiązujących swoim wyglądem do kultury lat 60.

  Młodzież technikum kształcącego w zawodach: technik informatyk i technik elektryk wyjeżdża codziennie do Larisy, gdzie w firmie Steam Robotics Academy bierze udział w szkoleniach dotyczących budowy i programowania robotów.

  Oprócz stałych zajęć organizowane są wycieczki turystyczno-krajoznawcze, zajęcia sportowe oraz warsztaty dotyczące wystąpień publicznych.
  Korzystając z pięknej słonecznej pogody uczniowie zwiedzili Paralię - kurort na Riwierze Olimpijskiej, nad Morzem Egejskim. Atutem tej typowo wypoczynkowej miejscowości jest długa, złocista plaża i błękit Morza Egejskiego. Paralia do niedawna była wioską rybacką, dziś jest kurortem z wieloma możliwościami zakwaterowania i spędzania wolnego czasu.

  W przerwach pomiędzy zajęciami uczniowie wypoczywają na plaży oraz kąpią się w ciepłych wodach Morza Egejskiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo