ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Łódź Disco Fest 2019

  Rozwiń
  Uczniowie ZSP nr 4 w Łowiczu na praktykach pod Olimpem...

  Uczniowie ZSP nr 4 w Łowiczu na praktykach pod Olimpem [Zdjęcia]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Uczniowie ZSP nr 4 w Łowiczu na praktykach pod Olimpem [Zdjęcia]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Archiwum

  Blisko 60 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu brało udział w dwutygodniowych praktykach zawodowych w Grecji. Miejscem pobytu młodzieży była malownicza grecka miejscowość Platamonas, położona u stóp Olimpu nad Morzem Egejskim.
  - Zajęcia praktyczne dla uczniów technikum ekonomicznego i handlowego prowadził Przemysław Pedrycz – informuje Anna Słomska z ZSP nr 4 w Łowiczu. - Każdy uczestnik praktyk pracował na samodzielnym stanowisku komputerowym
  z oprogramowaniem umożliwiającym symulację biura jednostki gospodarczej.

  Młodzież przeprowadzała skomplikowane analizy finansowe i ekonomiczne firmy, sczytywała informacje liczbowe z kont księgowych wykorzystując funkcje: sortowanie, filtrowanie, tabele przestawne programu Excel.
  Praktykanci zapoznali się z podstawowymi zasadami korzystania z ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, umożliwiającej załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem Internetu. Nauczyli się także, że podstawą korzystania z platformy jest uwierzytelnianie swoich danych osobowych w sposób tradycyjny- za pomocą hasła lub logowanie z użyciem certyfikatu.

  - Po trudach pracy umysłowej był czas na odpoczynek – słoneczne kąpiele na plaży Riwiery Olimpijskiej, gry w piłkę siatkową, dyskoteki i oczywiście poznawanie historii i kultury Grecji – dodaje reprezentantka ponadgimnazjalnej „czwórki”.

  Praktykanci zwiedzili m. in,. Saloniki z Białą Więżą, pomnikiem Aleksandra Wielkiego, bazyliką św. Dymitra. Równie dużo wrażeń dostarczyły młodzieży wędrówki po urokliwych miasteczkach oraz jednodniowy rejs statkiem na wyspę Trikori. Dzięki temu niektórzy doczekali się upragnionej kąpieli w morzu pod okiem doświadczonych ratowników.

  Uczniowie mieli sposobność poznać muzykę i tańce bałkańskie, uczyli się kroków sirtaki, popularnie zwanej Zorbą. Ale nauka tańca nie ograniczała się tylko do ludowych tańców greckich. Dzięki integracji z grupą młodych Polaków mieszkających w tym samym hotelu nasi uczniowie opanowali kroki belgijki.

  Przez cały pobyt górował nad przyszłymi ekonomistami z Łowicza średniowieczny, wzniesiony przez krzyżowców zamek Platamonas oraz ośnieżone jeszcze wierzchołki masywu Olimpu łączące się na horyzoncie z lazurową taflą morza.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  Zakochaj się w historii. Trwa rekrutacja do Olimpiady Solidarności

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Do Łodzi zjadą specjaliści od zarządzania. Wśród gości profesor Zimbardo

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny