Udany początek. Kiepski finisz. Porażka ŁKS AZS UŁ SG

R. Piotrowski
Koszykarze ŁKS AZS UŁ SG przegrali szósty mecz w sezonie [Fot. ŁKS AZS UŁ SG]
Koszykarze ŁKS AZS UŁ SG nie dali rady rywalowi ze stolicy. W sobotę w Zatoce Sportu lepszy od zespołu trenera Piotra Zycha okazał się MKS Ochota Warszawa.

Dopóki ełkaesiakom starczało sił, dotrzymywali kroki ekipie ze stolicy. Pierwsza kwarta padła łupem łodzian, co więcej zakończyła się aż dziesięciopunktową przewagą podopiecznych trenera Piotra Zycha. Były to niestety miłe złego początki, bo trzy pozostałe części spotkania należały do niżej dotąd notowanych warszawiaków, choć do przerwy lepszy o punkt nadal był ŁKS (42:41).

O zwycięstwie gości zadecydowała wygrana wysoko czwarta kwarta (38:26). Koszykarze ŁKS AZS UŁ SG po dwunastu spotkaniach zajmują miejsce w środku tabeli grupy B drugiej ligi. Do tej pory łodzianie wygrali sześć spotkań i tyleż zakończyło się ich porażką.

W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się w niedzielę w łódzkiej Zatoce Sportu z drużyną Dziki Warszawa.

ŁKS AZS UŁ SG – MKS Ochota Warszawa 85:100 (26:16, 16:25, 17:21, 26:38)
ŁKS AZS UŁ SG: Bartłomiej Bartoszewicz 22, Maciej Kochaniak 14, Bartłomiej Dróżdż 14, Mikołaj Krakowiak 9, Jacek Gwardecki 8, Kacper Dominiak, Piotr Keller 6, Piotr Rajch 4, Huber Lewandowski, Bartłomiej Dróżdż, Arkadiusz Świt, Bartłomiej Frątczak