Układanie nawierzchni betonowej na A1 Tuszyn - Piotrków

Partnerem cyklu jest Budimex
Generalny wykonawca - konsorcjum Budimex i Strabag - rozpoczął układanie nawierzchni betonowej nowej autostrady A1 na odcinku A (Tuszyn – Piotrków Trybunalski).

Obecnie ułożone jest już około kilometra nowej nawierzchni na szesnastokilometrowym odcinku. Inwestor, czyli łódzki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje puszczenie obecnego ruchu samochodów na betonowaną właśnie nitkę autostrady do końca tego roku. Zakończenie budowy planowane jest na koniec III kwartału 2021 roku. Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku.

Konsorcjum Budimex i Strabag realizuje także inny odcinek budowy A1 – Kamieńsk – Radomsko. Zaawansowanie prac na tym odcinku wynosi 25% a zakończenie prac planowane jest dwa miesiące później niż odcinka Tuszyn – Piotrków. Całość prac na A1 jest podzielona na 5 odcinków o łącznej długości 81 km. Prace realizowane przez konsorcjum Budimex i Strabag obejmują 32 km tej trasy, a więc blisko 40% długości.

Co trzeci kilometr autostrady, drogi ekspresowej lub drogi krajowej oddawanej do użytku w 2019 roku wykonał Budimex. W ostatnim okresie, spółka znacznie umocniła się także na rynku kolejowym trafiając do pierwszej trójki największych wykonawców. Na tych dwóch rynkach spółka chce nadal umacniać swoją pozycję. Rok 2019 Budimex zakończył z portfelem zleceń na poziomie 10,8 mld zł.

Kontrakty drogowe w portfelu Budimeksu były warte 4,1 km, pozostałe 3,2 mld zł to inwestycje kubaturowe. Drogi i kolej to dwa sektory, w których spółka nadal zamierza się rozwijać. Jednak wiceprezes spółki zaznacza: – Skupiamy się na rentowności. Nie chcemy zwiększać portfela, i zdobywać kontrakty tylko po to, by je mieć. W sektorze kolejowym wyzwaniem będzie utrzymanie portfela na obecnym poziomie, ze względu na spadającą ilość zamówień. – W tym roku będzie zaledwie siedem przetargów, co oznacza dużą konkurencję – mówi Artur Popko. – Wiceprezes Zarządu Budimex

Wideo

Dodaj ogłoszenie