UKS Czwórka na podium. ŁKS na siódmym miejscu. II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wojewody Łódzkiego

R. Piotrowski
Młodsze koleżanki Oliwii Laszczyk, która występuje w ŁKS Commercecon zajęły w turnieju siódme miejsce, a UKS Czwórka - trzecie [Fot. K. Szymczak]
W zorganizowanym na zakończenie 2019 roku II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wojewody Łódzkiego triumfowały młode siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończył UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki, a siódme miejsce wywalczył ŁKS Szkoła Gortata.

W imprezie wzięły udział dwie drużyny z regionu łódzkiego - ŁKS Szkoła Gortata oraz UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. Lepiej w hali sportowej przy ul. Ks. Ignacego Skorupki spisała się ta druga, która pierwszego dnia turnieju kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, odprawiając z kwitkiem LTS Legionovię, AZS AWF Wrocław oraz Energetyka Poznań. Co prawda w poniedziałek zespół z województwa łódzkiego musiał uznać wyższość KS Pałac Bydgoszcz, ale i tak rozgrywki grupowe zakończył na drugim miejscu.

W grupie B ŁKS Szkoła Gortata przegrał z dwoma zespołami z Warszawy, okazał się natomiast lepszy od MKS Dąbrowa Górnicza i MKS V LO Rzeszów. Łodzianki fazę grupową zakończyły na czwartym miejscu i koniec końców zajęły w turnieju siódmą lokatę (w meczu o miejsca 5-8 przegrały z Legionovią).

W półfinałach KS Metro Warszawa odprawił z kwitkiem po dwóch setach AZS AWF Wrocław, natomiast w drugim spotkaniu UKS Czwórka przegrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza (2:0). Siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego turniej zakończyły jednak zwycięstwem, bo w starciu o trzecie miejsce okazały się lepsze od wrocławianek.

Puchar Wojewody Łódzkiego zdobyły kadetki z Dąbrowy Górniczej, a wszystko za sprawą finałowego zwycięstwa 2:1 nad KS Metro Warszawa (15:25, 25:16, 15:7). Dodajmy, że zwycięzca turnieju doznał w Łodzi tylko jednej porażki. Jeszcze w fazie grupowej sposób na zespół trenera Tomasza Cieślaka znalazł ŁKS Szkoła Gortata Łódź.

Nagrodę dla MVP turnieju zgarnęła Joanna Hanusik z MKS Dąbrowa Górnicza. Wyróżniono także trzy siatkarki z województwa łódzkiego. Najmłodszą zawodniczką turnieju była Paulina Makowska (UKS Czwórka), Wiktoria Sardygiewicz (UKS Czwórka) została wybrana najlepszą przyjmującą turnieju, a Milena Wujcik (ŁKS Szkoła Gortata Łódź) – najlepszą środkową. Za najlepszą zawodniczkę zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego uznano Klaudię Trzcińską, a ŁKS – Julię Kłosowską.

Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wojewody Łódzkiego - końcowa klasyfikacja