UKS SMS najlepszy w ekstralidze. Wygrany mecz piłkarek z Łodzi

Łodzianki zdobyły trzy cenne punkty i umocniły się na piątym miejscu w tabeli ekstraligi. Mają z czego się cieszyć Krzysztof Szymczak
Piłkarki UKS SMS jako jedyne z pierwszej piątki ekstraligi wygrały mecz 17. kolejki.

Ważne trzy punkty zdobyły piłkarki UKS SMS Łódź. W meczu na własnym boisku pokonały AZS Biała Podlaska 2:1

Do przerwy goli nie było, a później nastąpiła niemiła niespodzianka. W 66 minucie po rożnym bramkę zdobyły rywalki z Białej Podlaskiej. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego wzięły się w garść i już cztery minuty później wyrównały. Róg wykonywała Kasandra Parczewska, a piłkę do siatki wpakowała młodzieżowa reprezentantka Polski Paulina Filipczak.

Pięć minut później Nikola Karczewska zapewniła drużynie UKS SMS zwycięstwo. Napastniczka z ul. Milionowej zdobyła gola na wagę trzech punktów.

Sensacja w Szczecinie. Siódma w tabeli Olimpia pokonała mistrza i lidera Medyk Konin 3:2 (bramki Bińkowska x2, Hryb - Kaletka, Chudzik). W następnej kolejce podopieczne trenera Marka Chojnackiego grają w Krakowie.

UKS SMS Łódź - AZS Biała Podlaska 2:1 (0:0)

Gole: 0:1 po rożnym (66), 1:1 Paulina Filipczak (70, rożny Kasandra Parczewska), 2:1 Nikola Karczewska (75).

UKS SMS: MS: Paturaj - Kurzawa, Zdunek (67, Filipczak), Konat, Molenda - Enjo (60, Kołodziejek), Walak, Parczewska, Kharlanava (88, Osińska), Wiankowska (90, Wesołowska) - Karczewska. Trener Marek Chojnacki.

Inne mecze: Górnik Łęczna - Unifreeze Górzno przełożony Czarni Sosnowiec - Czwórka Radom 1:1, Olimpia Szczecin - Medyk Konin 3:2, AZS Wałbrzych - AZS Kraków 0:0, AZS Wrocław - Mitech Żywiec 0:4.