Unijne wynalazki

  Unijne wynalazki

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wiele wskazuje na to, że jeśli w eurokołchozie tak dalej pójdzie, jak do tej pory, to ręczne sterowanie gospodarką w PRL-u i w całej reszcie europejskiego soc-kołchozu, będziemy wspominać jako szczyt racjonalizmu gospodarczego. Właśnie Związek Przedsiębiorców i Pracodawców ruszył z akcją Stop Dyrektywie! Chodzi o to, żeby zaprotestować, bo urzędnicy z Brukseli chcą wydać dyrektywę zakazującą produkcji papierosów slim i mentolowych. Oczywiście, pod hasłem walki z nałogiem palenia.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  W skuteczność takiej metody zwalczania nałogu może uwierzyć tylko idiota z Brukseli; normalny człowiek wie, jakie są skutki zakazu. Pokazała to prohibicja w USA - miała odzwyczaić ludzi od picia alkoholu, a przyczyniła się do dynamicznego rozwoju przestępczości. W Polsce przez zakaz produkcji slimów i mentolowych stracą zatrudnienie pracownicy zakładów tytoniowych i rolnicy wyspecjalizowani w uprawie tytoniu.

  Kto zyska? Przemysł tytoniowy za wschodnią granicą. I przemytnicy. Już teraz Unia nakłada takie podatki na tytoń i papierosy, że opłaca się ryzykować - przemycać i sprzedawać w Polsce za pół polskiej ceny i jeszcze zarobić 100 procent tego, co się zainwestowało. Jak niedawno można było przeczytać, 15 procent papierosów sprzedawanych w Polsce i 60 procent tytoniu do palenia pochodzi z przemytu.

  Szacuje się, że skarb państwa traci na tych unijnych wynalazkach trzy miliardy złotych rocznie. Jedyne pocieszenie, że wciąż jeszcze chcą nam pożyczać na prowadzenie przez Polskę amerykańskiej wojny w Afganistanie.
  Jerzy Witaszczyk

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  UE - ABSOLUT IDIOTS

  Nie Zakazom

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  Idąc tropem ‘mądrości’ urzędasów UE którzy chcą zakazać DOROSŁYM obywatelom UE papierosów mentolowych ‘bo palenie nie może być miłe’ czekamy na zakaz wódek smakowych - przecież picie alkoholu nie...rozwiń całość

  Idąc tropem ‘mądrości’ urzędasów UE którzy chcą zakazać DOROSŁYM obywatelom UE papierosów mentolowych ‘bo palenie nie może być miłe’ czekamy na zakaz wódek smakowych - przecież picie alkoholu nie może być miłe a wódka to wódka i ma śmierdzieć!
  NIE ABSURDALNYM ZAPĘDOM UNIJNYCH URZĘDASÓW!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UE przejęli sabotażyści (a może debile?)

  Romek Zw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

  Nie można wykluczyć, że UE przejęli sabotażyści od określania rozmiarów ogórka i krzywizny banana. To oni ze wszystkich sił starają się, abyśmy zbankrutowali. Z kilkoma krajami z południa Europy...rozwiń całość

  Nie można wykluczyć, że UE przejęli sabotażyści od określania rozmiarów ogórka i krzywizny banana. To oni ze wszystkich sił starają się, abyśmy zbankrutowali. Z kilkoma krajami z południa Europy już prawie się im udało. Lada chwila i nas chwycą za gardło i to nie tylko z przemysłem tytoniowym. Tu popieram ksantypę_222, kiedy ta przewiduje jakie dramatyczne skutki będzie mieć realizacja tzw. Pakietu klimatycznego. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to jest UE?

  an.na (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 11

  Unia Europejska to pierwszy w historii ludzkości ponadpaństwowy eksperyment, który dzięki międzynarodowym biurokratom, cwaniakom i kombinatorom na naszych oczach zamienił się w ekskrement.

  Zdjęcie autora komentarza
  Unijne dyrektywy.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  Wszystko jeszcze przed nami. Zabawa dopiero zacznie się z chwilą wejścia w życie podpisanego przez Polskę pakietu klimatycznego. W ramach tego pakietu UE chce ograniczyć do 2020 roku emisję gazów...rozwiń całość

  Wszystko jeszcze przed nami. Zabawa dopiero zacznie się z chwilą wejścia w życie podpisanego przez Polskę pakietu klimatycznego. W ramach tego pakietu UE chce ograniczyć do 2020 roku emisję gazów cieplarnianych o 20%, zwiększyć udział źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym do 20% oraz podnieść o 20% efektywność energetyczną.
  Przekładając to na język polski oznacza, że każda polska rodzina zapłaci za energię elektryczną minimum cztery razy drożej niż obecnie!!! Kto to wytrzyma??? Kto się tym przejmuje???
  Niebawem spełni się sen Jarosława Kaczyńskiego o trzech milionach wolnych mieszkań w Polsce. Zwykłego Kowalskiego nie będzie stać na utrzymanie mieszkania. To jest naturalna selekcja obywateli naszego kraju.
  Dyrektywy UE prowadzą gospodarkę Polski wprost do przepaści!
  Wniosek: niechaj Bogowie mają nas w swojej opiece!

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo