Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Łódzki rozpoczął budowę nowego gmachu Instytutu Psychologii. Wyburza też część zaplecza Auli Szuberta i odnawia ten obiekt

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Uniwersytet Łódzki, przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza i alei Rodziny Scheiblerów, rozpoczął budowę nowego gmachu swojego Instytutu Psychologii. >>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>
Uniwersytet Łódzki, przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza i alei Rodziny Scheiblerów, rozpoczął budowę nowego gmachu swojego Instytutu Psychologii. >>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>Maciej Kałach
Uniwersytet Łódzki, przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza i alei Rodziny Scheiblerów, rozpoczął budowę nowego gmachu swojego Instytutu Psychologii.

Zgodnie z zapowiedziami Uniwersytetu Łódzkiego z minionej wiosny, w lipcu rozpoczęła się budowa nowej siedziby Instytutu Psychologii. Ogrodzony plac robót obejmuje także Aulę Szuberta. Paweł Śpiechowicz, rzecznik UŁ, wyjaśnia, że część jej zaplecza jest właśnie wyburzana, a reprezentacyjna sala uczelni (560 miejsc) będzie unowocześniona - m.in. przez wymianę siedzisk. W czwartek (23 lipca) spod Auli Szuberta wyjeżdżały samochody transportowe, wypełnione m.in. wysłużonym sprzętem komputerowym.

Nowy gmach Instytutu Psychologii za 55 mln zł

Budowa nowej siedziby Instytutu Psychologii ma potrwać dwa lata. Gmach będzie w większości przeszkolony. Złoży się na niego pięć kondygnacji nadziemnych i jedna podziemna (całkowita powierzchnia to ok. 6 tys. metrów kwadratowych). W gmachu znajdą się sale wykładowe, laboratoria i pokoje dla pracowników naukowych. Cała inwestycja ma być warta około 55 mln zł. Większość kosztów pokrywa Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Instytut Psychologii prowadzi najpopularniejszy kierunek Uniwersytetu Łódzkiego. W zeszłej rekrutacji na bezpłatne studia (jednolite magisterskie) z psychologii napłynęło ok. półtora tysiąca zgłoszeń od kandydatów - przy limicie 130 miejsc. W połowie bieżącego naboru (trwa od 1 czerwca do 3 września) zgłoszeń jest już 512 (liczba z czwartku). Limit jest "ścięty", decyzją uczelni i Wydziału Nauk o Wychowaniu, do 100 miejsc.

Rektor UŁ dopinguje psychologów

Obecnie Instytut Psychologii mieści się w wysłużonym budynku przy przy ul. Smugowej 10/12 (po dawnej szkole).

- Chcemy być częścią nowoczesnego Nowego Centrum Łodzi, a ten budynek pozwoli nam ten cel w dużej mierze osiągnąć. Pracownicy i studenci Instytutu Psychologii UŁ zasługują na dobre warunki lokalowe, czekają na nie już wystarczająco długo. Liczę, że dzięki temu ta jednostka rozwinie się jeszcze bardziej – dopingował naukowców instytutu prof. Antoni Różalski, rektor UŁ (w maju 2020 r. - gdy władze uczelni potwierdziły decyzję o budowie gmachu).

W Rankingu Szkół Wyższych 2020, opublikowanym w piątek (17 lipca) przez Fundację Edukacyjną Perspektywy – w zestawieniu oceniającym poszczególne kierunki – najpopularniejsze studia UŁ zajmują 12. miejsce w swojej kategorii (na 26 uczelni prowadzących psychologię).

Pedagodzy, drugi człon Wydziału Nauk o Wychowaniu, zostają w swojej obecnej siedzibie przy ul. Pomorskiej 46/48. Pod tym adresem UŁ także inwestuje - w remont po czerwcowym zalaniu części budynku, wraz z wydziałową biblioteką. Winna zalaniu była pęknięta w nocy złączka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki