Uniwersytet Łódzki wprowadził Kartę Absolwenta. Zniżki i...

  Uniwersytet Łódzki wprowadził Kartę Absolwenta. Zniżki i ułatwienia dla absolwentów

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Uniwersytet Łódzki wprowadził Kartę Absolwenta. Zniżki i ułatwienia dla absolwentów
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Z okazji swojego 70-lecia Uniwersytet Łódzki przygotował prezent: zaczął wydawać Kartę Absolwenta. UŁ to pierwsza uczelnia w regionie, która wpadła na pomysł programu zniżek i ułatwień dla własnych absolwentów. Od lutego, gdy program się rozpoczął, uczelnia wydała już prawie pół tysiąca takich dokumentów, chociaż kampania promocyjna Karty Absolwenta dopiero się zaczyna.
  Aktualnie na liście korzyści z programu absolwent znajdzie 17 pozycji. Pięć z nich to jednostki Uniwersytetu Łódzkiego. Na przykład Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu z popularnym basenem na Lumumbowie. Dotąd zwykły łodzianin za 45 minut pływania z biletem jednorazowym płacił tam od 11 zł, teraz otrzymuje zniżkę jak student UŁ - czyli płaci od 7 zł. Centrum przewidziało też dla absolwentów karnety w specjalnych cenach.

  Dla posiadaczy Karty Absolwenta szeroko otwiera się Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego. Dotąd osoba "z zewnątrz", owszem, mogła wypożyczyć w BUŁ książkę, ale za każdą musiała zostawić 100 zł kaucji.

  - Z Kartą Absolwenta można wypożyczyć do trzech książek bez uciążliwego "zamrażania" pieniędzy w formie kaucji - mówi Dariusz Koperczak, dr Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami UŁ.

  Dariusz Koperczak wyjaśnia, że karta to także próba wprowadzenia w życie postulatu "uczenia się przez całe życie". Nowy dokument już daje zniżki przy korzystaniu z kursów Studium Języka Angielskiego UŁ, mają się pojawić specjalne oferty przy zapisach na studia podyplomowe.

  Do wyrobienia karty wystarczy zgłoszenie przez internet i wysłanie przez sieć swojego dyplomu UŁ. Dyplom można okazać także przy osobistym odbiorze karty.

  Swojego programu absolwenckiego doczekają się także wychowankowie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  - Staramy się dbać o relacje z naszymi absolwentami i rzeczywiście jesteśmy na etapie przygotowania programu skierowanego specjalnie dla nich - informuje Joanna Orłowska, dyrektor Biura Rektora UM w Łodzi. - Aktualnie nasze Biuro Obsługi Studiów przygotowuje taki projekt. To co oferujemy w tym momencie to możliwość skorzystania z naszej infrastruktury: sal wykładowych i konferencyjnych na preferencyjnych warunkach, zaproszenia na wykłady i spotkania z autorytetami naukowymi oraz program UMED po godzinach, kierowany do studentów, absolwentów i pracowników, który umożliwia udział w kursach tańca i zajęciach fitness oraz zakup biletów do kina i teatru na preferencyjnych warunkach.

  Politechnika Łódzka aktualnie buduje swoje potężne centrum sportu. Ponieważ część tej inwestycji jest finansowana przez samorząd, można się spodziewać, że z obiektu będą mogły korzystać osoby aktualnie niezwiązane z uczelnią, w tym naturalnie absolwenci politechniki. Od lat sympatycznym elementem doceniania absolwentów politechniki jest uroczystość wręczania Złotego Dyplomu - 50 lat po ukończeniu studiów.  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko DLA swoich

  Cogito (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 16

  Za pieniadze wszyztkich!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To straszne!

  Zyga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  To straszne. "Za pieniądze wszystkich" będę mógł sobie wypożyczyć 3 książki w BUŁ. Pewnie niektórzy zrozumieli to tak, że będą za mnie płacić kaucję :) Otóż nie "za pieniądze wszystkich", ale...rozwiń całość

  To straszne. "Za pieniądze wszystkich" będę mógł sobie wypożyczyć 3 książki w BUŁ. Pewnie niektórzy zrozumieli to tak, że będą za mnie płacić kaucję :) Otóż nie "za pieniądze wszystkich", ale partnerów-sponsorów. Nie bójcie się. Nikt wam nic nie zabierze.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eh

  eh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  marudy zawsze się znajdą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  absolwent

  absolwent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  Przypominam iż niektórzy płacili za swoja naukę tysiące, zatem wydanie karty nie jest "łachą"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do Cogito

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

  kto bogatemu (z pieniedzy wszystkich) zabroni

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo