Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste zakończenie edukacji gimnazjalnej w Łasku [zdjęcia i wideo]

Wit Lesniewicz
Wit Lesniewicz
W wtorkowe popołudnie zorganizowano w Łaskim Domu Kultury wspólną uroczystość związaną z zakończeniem edukacji gimnazjalnej w w Łasku, co jest wynikiem wprowadzonej w 2017 roku reformy oświaty. Gimnazja funkcjonowały w polskim systemie oświaty przez 20 lat. Rozpoczęły swoją działalność 1 września 1999 roku, a zakończą 31 sierpnia 2019 roku.

Obecny rok szkolny 2018/2019, kończy edukację gimnazjalną, a mury mury gimnazjów opuszcza ostatni rocznik absolwentów. W związku z tym dyrektorzy łaskich gimnazjów i ich społeczności postanowili wspólnie i uroczyście podsumować swą działalność edukacyjną.

Najpierw społeczności szkolne Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II spotkały się w łaskiej kolegiacie na mszy św. Następnie w Łaskim Domu Kultury społeczności obu placówek dokonały podsumowania edukacji gimnazjalnej. O działalności i historii obu placówek mówiły ich obecne dyrektorki - Małgorzata Kujda i Ewa Ołownia. W uroczystościach udział wzięli też przedstawiciele samorządu, burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Spraw Społecznych Jadwiga Kurkowska. Przybyły też dyrektorki pozostałych łaskich placówek oświatowych. W podsumowaniu uczestniczył też ks. kanonik Piotr Pirek.

Nie mogło zabraknąć części artystycznej. Tu m.in. piosenkę "Papież-Pielgrzym" wykonała absolwentka Noemi Sowała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki