Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczysty początek roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego (zdjęcia)

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Przed ogólnouczelnianym początkiem roku akademickiego w Uniwersytecie Łódzkim swoje inauguracje na piątek (27 września) wyznaczyły wydziały UŁ – w tym Wydział Zarządzania.
Przed ogólnouczelnianym początkiem roku akademickiego w Uniwersytecie Łódzkim swoje inauguracje na piątek (27 września) wyznaczyły wydziały UŁ – w tym Wydział Zarządzania. Grzegorz Gałasiński
Przed ogólnouczelnianym początkiem roku akademickiego w Uniwersytecie Łódzkim swoje inauguracje na piątek (27 września) wyznaczyły wydziały UŁ – w tym Wydział Zarządzania. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia.

Ogółem Uniwersytet Łódzki chwali się, że przyjął 10 tys. nowych studentów, zaś zgłoszeń na jego kierunki było trzy razy więcej.

UŁ odnotuje rekord cudzoziemców, którzy pojawią się na tej uczelni w jednym roku akademickim – będzie ich ponad trzy tysiące. Ta liczba dotyczy cudzoziemców na pełnych studiach w UŁ, tych, którzy przyjeżdżają na tę uczelnię w ramach różnych programów wymiany (np. na Erasmusa) oraz słuchaczy Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców (czyli tzw. Wieży Babel). Największa ze spodziewanych grup studentów zagranicznych to Ukraińcy (ok. 900 osób), inne liczne nacje to: Włosi, Hiszpanie i Portugalczycy. Z drugiej strony, UŁ chwali się, że po raz pierwszy znajdą się w tej uczelni obywatele Jamajki oraz Suazi. Ponadto największa z łódzkich szkół wyższych zdobyła specjalne dofinansowanie na przejazdy autokarem dla 200 cudzoziemców między lotniskami warszawskimi a uniwersyteckim kampusem. Takie kursy ruszyły już w środę.

A jak ostatnia rekrutacja przebiegała na Wydziale Zarządzania UŁ?
- O status studenta na studiach I stopnia ubiegało się ponad 3 100 osób - informuje Agnieszka Wołowiec z Działu Administracji i Komunikacji WZ UŁ. - Najbardziej popularnymi kierunkami w rekrutacji na studia I stopnia były: Logistyka (543 kandydatów), Zarządzanie (513 kandydatów) oraz Marketing (471 kandydatów). Najwięcej osób ubiegało się o miejsce na kierunkach: Zarządzanie – 8 kandydatów na 1 miejsce, Marketing – 7 kandydatów oraz Logistyka – 7 osób na 1 miejsce. Najtrudniej było się dostać na Business Management, gdzie należało uzyskać minimum 452 punkty w procesie rekrutacji. Z kolei studia stacjonarne II stopnia na naszym Wydziale rozpocząć chciało 866 osób, a najpopularniejszymi kierunkami okazały się Zarządzanie (296 kandydatów) oraz Rachunkowość i zarządzanie finansami (188 kandydatów).

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki