Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urok teorii spiskowych

Jerzy Witaszczyk
Grzegorz Gałasiński
Wkrótce, po analizie kompleksowej opinii biegłych, wojskowi prokuratorzy przedstawią wnioski w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Tylko naiwni optymiści mogą się spodziewać, że kompleksowa opinia biegłych przekona nieprzekonanych. Nie przekona nawet, gdyby autorami opinii byli superbiegli. Podobnie nie należy spodziewać się, że wszyscy uwierzą, że rosyjscy śledczy dopadli prawdziwych zabójców Niemcowa. Sprawa wygląda na zbyt prostą. Na dodatek widoczne są podobieństwa do innego zamachu.

W 1963 w USA ujęto Oswalda, domniemanego zabójcę prezydenta Kennedy'ego. Rychło Oswald zginął od kuli Ruby'ego, Amerykanina, który sam "wymierzył sprawiedliwość" zamachowcowi. Wkrótce Ruby też nie żył. Do dziś w USA nie wierzą w oficjalną wersję zamachu. W Rosji jeden z domniemanych zabójców Niemcowa już też nie żyje... Dlaczego ludzie nie wierzą w oficjalne wersje? Bo często są oszukiwani? A może zwyczajnie lubią teorie spiskowe?

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki