Urząd Miasta Łodzi ma oszczędzić do końca roku 10,6 mln zł

  Urząd Miasta Łodzi ma oszczędzić do końca roku 10,6 mln zł

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Do końca 2013 roku Urząd Miasta Łodzi ma oszczędzić 10,6 mln zł na wydatkach bieżących
  1/2
  przejdź do galerii

  Do końca 2013 roku Urząd Miasta Łodzi ma oszczędzić 10,6 mln zł na wydatkach bieżących ©Krzysztof Szymczak

  Urzędnicy łódzkiego magistratu będą oszczędzać na ochronie budynków i polisach ubezpieczeniowych służbowych mieszkań. UMŁ wystawi też na sprzedaż 13 służbowych aut. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zwróciła się do podwładnych, by przygotowali propozycje oszczędności. Urzędnicy zaproponowali cięcia wydatków bieżących na poziomie 10,6 mln zł do końca 2013 r.
  Największe oszczędności zapowiedział wydział budynków i lokali - 9,5 mln zł. Zaoszczędził na połączeniu 25 administracji nieruchomości w pięć administracji zasobów komunalnych.

  Ponadto biuro funduszy europejskich zapowiedziało 27 tys. zł oszczędności, biuro rozwoju przedsiębiorczości 64,8 tys. zł, biuro architekta 9 tys. zł, wydział gospodarki komunalnej 101 tys. zł, wydział obsługi administracyjnej 310 tys.
  zł, wydział organizacyjno-prawny 10,7 tys. zł, biuro ds. zarządzania kadrami 168 tys. zł, centrum informacji turystycznej 352 zł, biuro rady miejskiej 30 tys. zł, wydział zarządzania kryzysowego 10 tys. zł, biuro promocji 2,3 tys. zł, biuro rzecznika konsumentów 15,6 tys. zł, wydział księgowości 21 tys. zł, biuro windykacji 6 tys. zł, wydział zdrowia 128 tys. zł, wydział sportu 19,9 tys. zł, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 185 tys. zł.

  - Zaoszczędzimy na druku folderów reklamowych - wymienia Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi. - Będziemy mieć również oszczędności w konkursie na dotacje, bo organizacje złożyły wnioski na mniejszą sumę niż my przeznaczyliśmy. Za mniejszą kwotę udało nam się też rozstrzygnąć przetarg na nasadzenia roślin.

  Magistrat zaoszczędzi też na transporcie. Sprzeda 13 służbowych aut. Od kilku miesięcy urzędnicy łódzkiego UMŁ korzystają też z rowerów. - W niektórych budynkach UMŁ zrezygnujemy z ochrony osobowej na rzecz monitoringu - dodaje Masłowski. - Chodzi np. o budynki, w których nie ma obsługi mieszkańców. Koszt montażu systemu zwróci nam się w ciągu góra roku, zaś koszty ochrony są stałe.

  Władze miasta liczą też na oszczędności w tzw. opłatach środowiskowych za prowadzenie działalności uciążliwej dla środowiska naturalnego. W przypadku Łodzi chodzi m.in. o odprowadzanie do kanalizacji wody z solą z posypywania ulic w zimie. - Zapłacimy też mniej za ubezpieczenie służbowego mieszkania przedstawiciela miasta w Brukseli - dodaje Grzegorz Gawlik z biura prezydenta Łodzi.

  Hanna Zdanowska ogłosiła ostrą dyscyplinę finansów pod koniec lipca. Poleciła m.in. wstrzymanie ogłaszania nowych przetargów. Wydatek, który miałby angażować pieniądze z budżetu, ma mieć akceptację samej prezydent oraz opinię właściwego wiceprezydenta i każdorazowo skarbnika. Do szefów wydziałów Urzędu Miasta Łodzi trafiło pismo prezydent Łodzi. Hanna Zdanowska informowała w nim, że przeanalizowała wykonanie budżetu za pierwsze półrocze 2013 r. oraz aktualną sytuację społeczno-gospodarczą kraju.

  W związku z tym poleciła: wstrzymanie procedur przetargowych tam, gdzie nie zostały one jeszcze rozpoczęte. Zakaz nie dotyczy jednak zadań, na które miasto dostało dotację z Unii. Urzędnicy mają też nie wprowadzać do budżetu nowych zadań, generujących wydatki. Wyjątek stanowią te, które zaakceptowała prezydent.

  "Zobowiązuję dyrektorów do podjęcia natychmiastowych działań w celu pozyskiwania zaplanowanych dochodów" - pisze prezydent Łodzi do podległych jej szefów wydziałów i biur. A co, jeśli wydziały nie zrealizują planowanych dochodów? "Limit ich wydatków bieżących zostanie ograniczony o kwotę niezrealizowanych dochodów" - wyjaśnia prezydent Łodzi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (19)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UMŁodzi tak przygotował uchwały o wysokości PADATKU ŚMIECIOWEGO dla Rady Miasta ŁODZI,

  kotoky (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  że obniżając je o ok. 1/2 wys. stawki na mieszkańca i tak po zakończeniu przetargów zostało w UMŁodzi ok. 105 mln zł, więc będzie te pieniądze UMŁodzi przeznaczać m.in. na kręcenie filmików o...rozwiń całość

  że obniżając je o ok. 1/2 wys. stawki na mieszkańca i tak po zakończeniu przetargów zostało w UMŁodzi ok. 105 mln zł, więc będzie te pieniądze UMŁodzi przeznaczać m.in. na kręcenie filmików o segregacji odpadów. Tak wygląda gospodarowanie pieniędzmi mieszkańców w UMŁodzi, gdy są pośrednikami przy wywozie i zagospodarowaniu odpadów.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zlikwidujcie kre.tyńskie stanowiska dyrektorów departamentów

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

  to zaoszczędzicie miliony. Stanowiska pośredników pomiędzy dyrektorami, a wiceprezydentami, które piastują, nie wiadomo po co --- miernoty bez autorytetu, bawiąc się za publiczne miliony w głuchy...rozwiń całość

  to zaoszczędzicie miliony. Stanowiska pośredników pomiędzy dyrektorami, a wiceprezydentami, które piastują, nie wiadomo po co --- miernoty bez autorytetu, bawiąc się za publiczne miliony w głuchy telefon.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kogo to oszczędzanie dotyczy?

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  Magistratu czy mieszczan???
  Zapałkę dzielą na cztery a miliony wyrzucają w błoto.
  02 08 2013 r. Zaciskanie pasa w łódzkim magistracie
  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła ostrą dyscyplinę...rozwiń całość

  Magistratu czy mieszczan???
  Zapałkę dzielą na cztery a miliony wyrzucają w błoto.
  02 08 2013 r. Zaciskanie pasa w łódzkim magistracie
  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła ostrą dyscyplinę finansów w mieście. Poleciła m.in. wstrzymanie ogłaszania nowych przetargów. Nakazała też zamrożenie rezerw celowych w budżecie miasta. Każdy wydatek pieniędzy z budżetu ma mieć akceptację samej prezydent oraz opinię właściwego wiceprezydenta i każdorazowo skarbnika.
  Zaciskanie pasa!!!!
  He, he, he chyba paska na szyi mieszkańców.
  22 07 2013 r. Podwyżki opłat, cięcia wydatków. Kryzysowy budżet Łodzi 2014
  W przyszłym roku Łódź będzie musiała jeszcze bardziej zacisnąć pasa. Wzrosną wszelkie możliwe opłaty, czynsze i podatki lokalne, wyprzedaż majątku miasta ma być przyspieszona, a wydatki magistratu, w tym na oświatę, służbę zdrowia i pomoc społeczną, zmniejszone o co najmniej 5 procent – takie są założenia do projektu budżetu Łodzi na 2014 r., jakie przedstawiła właśnie prezydent Hanna Zdanowska.
  W Złotych Czasach PRL-u nie było tylu złodziei.
  Był tylko Ali Baba ze swoimi czterdziestoma rozbójnikami.
  No a dziś na każdym rogu jak nie Ali Baba to Al Capone....
  więcej:
  Ważni z punktu widzenia PO i Cezarego Grabarczyka oficjele mogą liczyć
  na etat w magistracie lub spółkach.
  Czaruś potrafi być czarujący
  więcej:
  sklave.manifo.com/foto-szopka-2

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przedstawiciel ?

  jeremi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

  Co robi przedstawiciel w brukseli i ile bierze kasy ?? Chciałbym zobaczyć jego tygodniowy rozkład zajęć .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a na imprezach

  aaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  czy na imprezach politykow tez UML bedzie oszczedzal? czy to nie jest brane pod uwage? Ostatnio ZdiT zrobil sobie urzednicza impreze w pałacu - myslę ze kilkanascie kilkadziesiat tys moznaby na tym...rozwiń całość

  czy na imprezach politykow tez UML bedzie oszczedzal? czy to nie jest brane pod uwage? Ostatnio ZdiT zrobil sobie urzednicza impreze w pałacu - myslę ze kilkanascie kilkadziesiat tys moznaby na tym tez zaoszczedzic.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xx

  xsr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 23

  i dobrze. widac,ze zaczał ktos rozsądny zarzadzac miastem a nie jak poprzednicy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozsądny???

  Agnieszka N. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  A gdzie ten "rozsądny" był do tej pory, że teraz trzeba robić takie oszczędności.
  Dla xsr Pani Prezydent Zdanowska wczoraj przejęła rządy od poprzedników i musi zasypać dziurę budżetową po...rozwiń całość

  A gdzie ten "rozsądny" był do tej pory, że teraz trzeba robić takie oszczędności.
  Dla xsr Pani Prezydent Zdanowska wczoraj przejęła rządy od poprzedników i musi zasypać dziurę budżetową po poprzednikach.
  Autor wpisu xsr to najpewniej urzędnik UMŁ.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  najlepiej oszczędzać na budynkach...

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

  Najlepiej oszczędzać na wydziale lokalowym, a później twierdzić, że to mieszkańcy doprowadzili kamienice do takiego stanu. 25 administracji, a teraz 5, ciekawe jaka bedzie ich skutecznosc. Juz pare...rozwiń całość

  Najlepiej oszczędzać na wydziale lokalowym, a później twierdzić, że to mieszkańcy doprowadzili kamienice do takiego stanu. 25 administracji, a teraz 5, ciekawe jaka bedzie ich skutecznosc. Juz pare miesiecy temu napisalismy podanie o spadajęce z gzymsów oraz suche drzewa do wycięcia i nic, żadnej reakcji, nikogo te budynki nie obchodzą, dopiero jak będzie wypadek zwalą winę na przeprowadzkę i bałagan.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziennikarstwo czy tylko tuba dla wladzy

  terra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

  KIlkanascie milionow? Ile to jest procentowo. Jaki jest budzet miasta ogolnie i w rozbiciu na wydatki.

  Np ile wydaje sie na utrzymanie mieszkania w Brukseli, dlaczego, kto z niego korzysta. Ile...rozwiń całość

  KIlkanascie milionow? Ile to jest procentowo. Jaki jest budzet miasta ogolnie i w rozbiciu na wydatki.

  Np ile wydaje sie na utrzymanie mieszkania w Brukseli, dlaczego, kto z niego korzysta. Ile wydano w zeszlym roku na bankiety, sluzbowe samochody, mieszkania, bonusy, alkohol i kto z tego skorzystal.
  Dlaczego kupiono 13 samochodow, ktore teraz okazaly sie zbedne, niepotrzebne. Kto jest odpowiedzialny za podejmowanie takich rozrzutnych, szkodliwych bezmyslnych decyzji?

  Latwo jest oszukiwac spoleczenstwo kiedy ma sie wspolnikow w prasie, wsrod dziennikarzy. Czy to tylko bezmyslnosc czy gorliwa wspolpraca?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xx

  xsr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  po pierwsze alkoholu nie wolno kupować. Po drugie sa to stare auta nawet za Palki- czytaj poprzednie artykuły DŁ.jakie bonusy?mieszkania? 1 w brukseli - czxytaj ze zrozumieniem:) Nie maja wiedzy...rozwiń całość

  po pierwsze alkoholu nie wolno kupować. Po drugie sa to stare auta nawet za Palki- czytaj poprzednie artykuły DŁ.jakie bonusy?mieszkania? 1 w brukseli - czxytaj ze zrozumieniem:) Nie maja wiedzy nie pisz bzdur.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wodki, szampan, ..., 13mln na "13stki" itd, itd, itd

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  "...po czym wszyscy zasiedli do suto zastawionego stołu i otworzyli butelki wódki Stock."...rozwiń całość

  "...po czym wszyscy zasiedli do suto zastawionego stołu i otworzyli butelki wódki Stock."

  http://www.expressilustrowany.pl/artykul/819368,krolewski-bankiet-krolow-dziur-lodzcy-drogowcy-balowali-w-palacu,id,t.html

  "Szampan jest symbolem sukcesu"!
  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/399965,radosc-koszykarzy-byl-tez-szampan-od-prezydent-lodzi,id,t.html

  "czy się stoi, czy się leży, trzynastka się należy".
  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/786820,ponad-13-mln-zl-na-trzynastki-dla-lodzkich-urzednikow-skomentuj,id,t.htmlzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hipokryzja i złudzienia

  Irek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 6

  Marnotrawstwo publicznych pieniędzy rozpoczęło się już na początku urzędowania nowej ekipy PO. Wycieczki zagraniczne pani Zdanowskiej i Pana Cieślaka wraz z ekipami niczemu nie służą. Promowanie...rozwiń całość

  Marnotrawstwo publicznych pieniędzy rozpoczęło się już na początku urzędowania nowej ekipy PO. Wycieczki zagraniczne pani Zdanowskiej i Pana Cieślaka wraz z ekipami niczemu nie służą. Promowanie Łodzi poprzez wymyślanie nowego logo, propagandową reklamę i sprowadzanie do Areny głośnych zespołów - to kolejne trwonienie środków budżetowych.
  Kolejnym bezsensownym przedsięwzięciem ze strony Pani Prezydent była "rewolucja lokalowa" jednostek Urzędu i przy tej okazji wydatki na przeprowadzki, nowe meble, adaptacje pomieszczeń do wydumanych potrzeb biurokracji urzędniczej.
  Już nie tylko rozpasaniem władczym, ale brakiem elementarnej wiedzy z zakresu sprawnego zarządzania i organizacji struktur administracji publicznej było ich spiętrzenie poprzez utworzenie dodatkowej i zupełnie zbędnego szczebla zarządzania na poziomie departamentu. To stworzenie dobrze płatnych dodatkowych etatów dyrektorskich dla aktywistów PO, wydłużyło tylko proces decyzyjny. Jaki sens ma tworzenie w publicznej administracji samorządowej na poziomie gminy z uprawnieniami powiaty czteroszczeblowej struktury organizacyjnej ? Kolejna sprawa to zbyt wielka liczba jednostek organizacyjnych (wydziałów, biur - ponad 40). Ponadto jest jeszcze czterech wiceprezydentów - bardziej z nadania partyjnego niż merytorycznego.
  Przy taki niefrasobliwym i nieracjonalnym sprawowaniu urzędu zawsze będzie brakować pieniędzy na edukację, zdrowie, kulturę (dofinansowanie festiwali, przedstawień, wystaw i innych przedsięwzięć w sferze teatry, muzyki, plastyki itp) .
  Nikt z władz miasta nie egzekwuje od straży miejskiej wymuszania - choćby poprzez mandaty - zachowania należytej estetyki i czystości wobec właścicieli i administratorów nieruchomości i miejsc publicznych. Zaśmiecone przystanki MPK, posesje, chodniki, przepełnione kosze na śmieci, pooblepiane szpecącymi kartkami z ogłoszeniami frontony budynków, przystanki komunikacji miejskiej, słupy oświetleniowe, sygnalizacji świetlnych itp.
  Ta widoczna okiem rzeczywistość pokazuje prawdziwe oblicze osób zarządzających miastem - nie wyłączając radnych. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xx

  xx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

  nie pisz bzdur.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  propozycja oszczędności

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 8

  obniżyć wynagrodzenie zdanowskiej i jej świcie o 80% albo do wysokości najniższej krajowej.

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny