Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy nagradzani "buźkami"?

js, (Ad.)
Czy łódzcy urzędnicy są nagradzani "buźkami"?
Czy łódzcy urzędnicy są nagradzani "buźkami"? internet
Uśmiechnięta "buźka" w nagrodę lub smutna za karę - tak jeden z dyrektorów w łódzkim urzędzie miasta miał nagradzać podwładnych mu urzędników. O nietypowym systemie kar i nagród poinformowała Małgorzata Niewiadomska-Cudak, łódzka radna.

Z informacji przekazanych przez radną Małgorzatę Niewiadomską-Cudak wynikało, że uśmiechniętymi lub smutnymi "buźkami" nagradzać i karać urzędników miał Andrzej Pirek, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Lokali.

- Dowiedziałam się, że dyrektor ocenia w ten sposób nawet urzędników z wieloletnim stażem! - oburzała się radna. - Za dobrze wykonaną pracę urzędnicy dostają "uśmiech" w nagrodę, za karę otrzymują smutną "buźkę".

Czy urzędnicy powinni dostawać "buźki"? NAPISZ do nas! [email protected]

Zdaniem Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak takie zachowanie jest infantylne.

- Dorośli ludzie są traktowani jak dzieci w przedszkolu - mówi radna. - A przecież urzędnicy mają swój system oceny pracy w postaci kar, nagród i premii.

"Buźki" za karę lub w nagrodę to bzdura - odpowiadają urzędnicy z biura prasowego magistratu.

- To nie jest żadna forma oceniania - zapewnia Halszka Karolewska, rzecznik prasowy prezydenta Łodzi. - "Buźki" mogą się znaleźć na formularzach cotygodniowych raportów.

Chodzi to, że każdy wydział i biuro co tydzień przygotowuje raport. Są w nim między innymi dwie rubryki: co w danym tygodniu udało się osiągnąć, a czego się nie udało.

- Zdarzyło się, że któryś z dyrektorów nad tymi rubrykami wstawiał "buźki", uśmiechnięte lub smutne - przyznaje Halszka Karolewska. - Taki system oznaczeń pozwalał szybciej przeglądać dokumenty i znajdować plusy i minusy. Na pewno nie była to ocena pracy urzędników.

Halszka Karolewska zapewnia, że w urzędzie nie ma np. korkowych tablic, na których przypinane byłyby "buźki" oceniające konkretnego urzędnika, ani nikt nie dostaje znaczków "z buźkami".

****

Jednak urzędnicy wykorzystują "buźki!
Emotikony, czyli buźki, wykorzystywane są w Łodzi na co dzień, przez urzędników zajmujących się remontami ulic i infrastruktury. Często utrudnienia w ruchu czy objazdy oznaczane są znakami z "buźkami". Buźki smutne oznaczają zwykle początek utrudnień, uśmiechnięte informują, że wkrótce dany odcinek będzie przejezdny. Powszechnie system "buziek" stosował np. Łódzka Spółka Infrastrukturalna.

***

Buźka kończy 30 lat!
W 2012 roku emotikon "buźka" kończy 30 lat. Stworzone na komputerze oznaczenie :-) po raz pierwszy zostało użyte w październiku 1982 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ o BUŹKACH!

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki