MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urzędnicy zmieniają "filmowych" prezesów w Łodzi

Łukasz Kaczyński
Katarzyna Madaj-Kozłowska przestała być prezesem Wytwórni Filmów Oświatowych
Katarzyna Madaj-Kozłowska przestała być prezesem Wytwórni Filmów Oświatowych Krzysztof Szymczak
Janusz Rau nie jest już prezesem Łódzkiego Centrum Filmowego, czyli tego co pozostało po Wytwórni Filmów Fabularnych.

Łódzkie Centrum Filmowe dysponuje największym w kraju zbiorem kostiumów i rekwizytów, i na tym opierało działalność. Jest jedną z ośmiu łódzkich miejskich spółek, które w 2014 r. wypracowały zysk - 1,7 mln zł. Dla porównania, Aquapark "Fala" wypracował 3,7 mln zł.

Kadencja Janusza Raua, likwidatora, a potem prezesa ŁCF, kończyła się 15 lipca. Ogłoszony w maju konkurs nie wyłonił nowego dyrektora. Jak tłumaczy magistrat, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie ŁCF stanowisko powierzono Annie Mosce z Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Łodzi. W sierpniu 2012 r. weszła ona jako przedstawiciel miasta do rady nadzorczej "Fali". Od maja 2014 r. była sekretarzem Zespołu ds. zbiorów ŁCF, od stycznia 2013 r. zajmowała się tą spółką z ramienia urzędu.

Z kolei w będącej własnością urzędu marszałkowskiego Wytwórni Filmów Oświatowych prezesem przestała być Katarzyna Madaj-Kozłowska. Jej obowiązki pełni Adrian Legęncki, wcześniej w radzie nadzorczej.

Samorządy przejęły ŁCF i WFO od państwa dwa lata temu. Tłem obecnych zmian jest utworzenie w EC1 tzw. Narodowego Centrum Kultury Filmowej i sugerowana "konsolidacja" kapitału filmowego miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki