Ustępujący wicewojewoda łódzki wróci do pracy w wieluńskim urzędzie

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Jarosław Klimas  nie będzie musiał szukać pracy
Jarosław Klimas nie będzie musiał szukać pracy Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego
Udostępnij:
Po niespełna roku sprawowania funkcji wicewojewody Jarosław Klimas rozstał się z urzędem. Wróci do pracy w starostwie w Wieluniu

W środę (9 grudnia) prof. Zbigniew Rau przejął od Jolanty Chełmińskiej obowiązki wojewody łódzkiego. W czwartek z urzędem rozstał się zastępca Chełmińskiej Jarosław Klimas. Dowiedzieliśmy się o tym od samego Klimasa. Nie udało nam się jednak dłużej porozmawiać z ustępującym wicewojewodą, bo dochodzi do siebie po pobycie w szpitalu.

- Mam zamiar wrócić do pracy w Starostwie Powiatowym w Wieluniu - odpowiada na pytanie o dalsze plany zawodowe.

Ze strony Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi zniknęła już wizytówka Jarosława Klimasa. Urzędnik z Pątnowa w pow. wieluńskim pełnił funkcję wicewojewody przez niespełna rok. Był wytypowany przez PSL. Akt powołania na tę funkcję przez premier Ewę Kopacz odebrał z rąk wojewody Jolanty Chełmińskiej 23 grudnia 2014 r. Zastąpił Pawła Bejdę, który został członkiem zarządu woj. łódzkiego (teraz jest już posłem).

CZYTAJ: Jarosław Klimas został nowym wicewojewodą łódzkim

Kandydatura Jarosława Klimasa była niespodzianką nawet dla członków PSL. W wyborach do Sejmu w 2005 r. kandydował z listy PiS. W momencie obejmowania stanowiska w łódzkim urzędzie Klimas miał 47 lat i od dwóch miesięcy był doktorantem na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Z wykształcenia jest administratywistą i prawnikiem. Ma też licencjat z germanistyki.

W związku z objęciem stanowiska wicewojewody, Klimas musiał złożyć zdobyty po raz kolejny mandat radnego gminy Pątnów, której był przewodniczącym od 2010 r.

CZYTAJ: Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki, objął urząd

Nie stracił natomiast etatu w wieluńskim starostwie, gdzie od wielu lat pracował na stanowisku naczelnika wydziału komunikacji, transportu i dróg. Nie rozwiązano z nim stosunku pracy, a co za tym idzie - nie ogłaszano konkursu na jego następcę. Obowiązki szefa wydziału starosta powierzył jednemu z pracowników.

- Pan Klimas został urlopowany na czas pełnienia funkcji wicewojewody. Zostawiłem mu możliwość powrotu, mając świadomość, że objęcie tego stanowiska wiąże się z możliwością jego utraty po wyborach. Ma teraz prawo wrócić do pracy w starostwie - mówi starosta wieluński Andrzej Stępień.

Klimas próbował swoich sił w ostatnich wyborach do Sejmu. Startując z 22. miejsca na liście PSL w okręgu sieradzkim, zdobył 1.290 głosów.

CZYTAJ TEŻ: Jolanta Chełmińska: Do banku raczej nie wrócę, ale mam już inne propozycje pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie