Ustępujący wicewojewoda łódzki wróci do pracy w wieluńskim...

  Ustępujący wicewojewoda łódzki wróci do pracy w wieluńskim urzędzie

  Zbyszek Rybczyński

  Dziennik Łódzki

  Po niespełna roku sprawowania funkcji wicewojewody Jarosław Klimas rozstał się z urzędem. Wróci do pracy w starostwie w Wieluniu
  Jarosław Klimas nie będzie musiał szukać pracy

  Jarosław Klimas nie będzie musiał szukać pracy ©Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W środę (9 grudnia) prof. Zbigniew Rau przejął od Jolanty Chełmińskiej obowiązki wojewody łódzkiego. W czwartek z urzędem rozstał się zastępca Chełmińskiej Jarosław Klimas. Dowiedzieliśmy się o tym od samego Klimasa. Nie udało nam się jednak dłużej porozmawiać z ustępującym wicewojewodą, bo dochodzi do siebie po pobycie w szpitalu.

  - Mam zamiar wrócić do pracy w Starostwie Powiatowym w Wieluniu - odpowiada na pytanie o dalsze plany zawodowe.

  Ze strony Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi zniknęła już wizytówka Jarosława Klimasa. Urzędnik z Pątnowa w pow. wieluńskim pełnił funkcję wicewojewody przez niespełna rok. Był wytypowany przez PSL.
  Akt powołania na tę funkcję przez premier Ewę Kopacz odebrał z rąk wojewody Jolanty Chełmińskiej 23 grudnia 2014 r. Zastąpił Pawła Bejdę, który został członkiem zarządu woj. łódzkiego (teraz jest już posłem).

  CZYTAJ: Jarosław Klimas został nowym wicewojewodą łódzkim

  Kandydatura Jarosława Klimasa była niespodzianką nawet dla członków PSL. W wyborach do Sejmu w 2005 r. kandydował z listy PiS. W momencie obejmowania stanowiska w łódzkim urzędzie Klimas miał 47 lat i od dwóch miesięcy był doktorantem na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Z wykształcenia jest administratywistą i prawnikiem. Ma też licencjat z germanistyki.

  W związku z objęciem stanowiska wicewojewody, Klimas musiał złożyć zdobyty po raz kolejny mandat radnego gminy Pątnów, której był przewodniczącym od 2010 r.

  CZYTAJ: Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki, objął urząd

  Nie stracił natomiast etatu w wieluńskim starostwie, gdzie od wielu lat pracował na stanowisku naczelnika wydziału komunikacji, transportu i dróg. Nie rozwiązano z nim stosunku pracy, a co za tym idzie - nie ogłaszano konkursu na jego następcę. Obowiązki szefa wydziału starosta powierzył jednemu z pracowników.

  - Pan Klimas został urlopowany na czas pełnienia funkcji wicewojewody. Zostawiłem mu możliwość powrotu, mając świadomość, że objęcie tego stanowiska wiąże się z możliwością jego utraty po wyborach. Ma teraz prawo wrócić do pracy w starostwie - mówi starosta wieluński Andrzej Stępień.

  Klimas próbował swoich sił w ostatnich wyborach do Sejmu. Startując z 22. miejsca na liście PSL w okręgu sieradzkim, zdobył 1.290 głosów.

  CZYTAJ TEŻ: Jolanta Chełmińska: Do banku raczej nie wrócę, ale mam już inne propozycje pracy

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo