Utrudnienia na skrzyżowaniu Pabianickiej i Jana Pawła II....

  Utrudnienia na skrzyżowaniu Pabianickiej i Jana Pawła II. Zobacz proponowane objazdy

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  objazd w kierunku południowym
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  W poniedziałek zmieniają się zasady ruchu na skrzyżowaniu ul. Pabianickiej i al. Jana Pawła II w Łodzi. Nie można tam będzie skręcać w lewo z al. Jana Pawła II w Pabianicką (do ronda Lotników Lwowskich) oraz z ul. Pabianickiej w al. Jana Pawła II na Gdańsk. Zmiany w organizacji ruchu wiążą się z budową Trasy Górna, która ma być południową obwodnicą Łodzi.
  Przebudowa skrzyżowania Pabianickiej i JP II, polegająca na budowie tunelu pod pierwszą z tych ulic, ma się zakończyć na początku przyszłego roku. Do tego czasu auta będą musiały jeździć po jednej nitce Pabianickiej w obie strony. Najpierw będzie to jezdnia od ronda w kierunku Portu Łódź.

  - Po około trzech miesiącach ruch zostanie przeniesiony na drugą nitkę - mówi Wojciech Pater, prezes Mosty-Łódź. - Natomiast przebudowa skrzyżowania potrwa 6 miesięcy.

  Korki na ul. Pabianickiej i rondzie Lotników Lwowskich będą ogromne, więc tiry od razu powinny się kierować na ulicę Rzgowską, czyli krajową jedynkę. Drogowcy zaproponowali objazd rozpoczynający się już na al.
  Włókniarzy, przy dworcu Łódź Kaliska. Tam zmotoryzowani powinni skręcać w lewo w al. Mickiewicza, a następnie kierować się ul. Żeromskiego i al. Politechniki do ronda Lotników Lwowskich. Tam należy odbić w ul. Paderewskiego i dojechać do Rzgowskiej.

  - Ci, którzy zdecydują się jechać al. JP II i skręcić z niej w prawo w Pabianicką, mogą odbić w Rudzką i dojechać do Rzgowskiej. Inne rozwiązanie to dojazd do krajowej jedynki przez Pabianice i Gospodarz albo przez Pabianice i Dłutów - mówi Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

  Auta jadące z południa Łodzi, które będą chciały skręcić z ulicy Pabianickiej w al. JP II, muszą przejechać przez rondo do al. Politechniki, a następnie skręcić w ul. Obywatelską i al. JP II.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Super

  Betty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Podobno za niewiele ponad dwa miesiące będzie remont W-Z :) Po prostu geniusze układają objazdy...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DK1

  vol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 8

  DK1 czyli Rydza-Śmigłego - nie trzeba być geniuszem aby wiedzieć co tam się stanie.
  Nie pozostaje nic innego jak powiedzieć - Twórco Bus-pasów - gratulacje inteligencji!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo