MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga kierowcy! Od niedzieli ograniczenie ruchu na wiaduktach przy ulicach Przybyszewskiego i Dąbrowskiego w Łodzi

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
Wiadukt na Dąbrowskiego w pobliżu Gojawiczyńskiej i stacji Łódź Dąbrowa jest w fatalnym stanie technicznym. Od niedzieli wprowadzone zostanie tam zawężenie jedni, ograniczenie prędkości i zakaz wjazdu ciężarówek.
Wiadukt na Dąbrowskiego w pobliżu Gojawiczyńskiej i stacji Łódź Dąbrowa jest w fatalnym stanie technicznym. Od niedzieli wprowadzone zostanie tam zawężenie jedni, ograniczenie prędkości i zakaz wjazdu ciężarówek. Anna Odrowska
Ruch po wiaduktach na Przybyszewskiego nad Niciarnianą i torami kolejowymi oraz na Dąbrowskiego przy Gojawiczyńskiej nad torami będzie odbywał się tylko jednym pasem. Będzie ograniczenie prędkości i zakaz wjazdu ciężarówek. Nowa organizacja ruchu wejdzie od 25 listopada. Przyczyną jest fatalny stan tych wiaduktów.

Zarząd Dróg i transportu odebrał przeglądy techniczne wiaduktów na Przybyszewskiego i Dąbrowskiego. W dokumentów wynika, że stan wiaduktów pogorszył się w ostatnim czasie. W trosce o bezpieczeństwo konieczne jest ograniczenie ruchu na wiaduktach. Na razie nie ma planów zamknięcia wiaduktów z powodu ich fatalnego stanu technicznego.

Od niedzieli 25 listopada na obu wiaduktach ruch odbywać się będzie po jednym pasie. Na Przybyszewskiego droga była już zawężona z trzech do dwóch pasów. Od niedzieli przejazd będzie możliwy tylko lewym skrajnym pasem w obydwu kierunkach. Oprócz tego zawieszone zostaną przystanki autobusowe na wiadukcie przy Przybyszewskiego.

Na wiadukcie przy Dąbrowskiego w kierunku ul. Puszkina ruch będzie odbywał się lewym skrajnym pasem, natomiast w stronę centrum prawym pasem. Przystanki autobusowe na wiadukcie zostaną przeniesione dalej, w stronę Widzewa.

Na obydwu wiaduktach wprowadzony zostanie zakaz poruszanie się samochodów ciężarowych i ograniczenie prędkości.

Zarząd Dróg i Transportu chce zlecić ekspertyzę, aby ustalić dokładny zakres uszkodzeń i wdrożyć plan naprawczy. ZDiT zabiega o dofinansowanie unijne, dzięki któremu można będzie przebudować zniszczone wiadukty. W przypadku obiektu na Przybyszewskiego Zarząd Inwestycji Miejskich w październiku zapowiedział, że złoży wniosek o dofinansowanie przebudowy wiaduktu wraz z modernizacją 2,8 km torów tramwajowych. ZIM ma niespełna rok na złożenie aplikacji o unijne dofinansowanie. Przebudowa wiaduktu ma trwać 2,5 roku. Szacowany koszt kompleksowej przebudowy tego jednego wiaduktu to 113 mln zł, z czego Unia miałaby przyznać 79 mln zł dotacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki