UWAGA! TVN: Dyrektor szkoły ubliżał uczennicy z Aspergerem. "Siłą położył ją na krześle, zdjął pas i uderzając nim o krzesło straszył" 12.06

Natalia PtakZaktualizowano 
Wójt gminy Konopnica w pow. wieluńskim zawiesił w obowiązkach dyrektora jednej z trzech szkół z terenu gminy. Stało się to po tym, jak światło dzienne ujrzały nagrania, na których słychać dyrektora ubliżającego uczennicy chorej na zespół Aspergera. Sprawą zajęła się prokuratura i kuratorium oświaty. A dyrektor skierował sprawę do sądu.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE Marcin Obara / archiwum Polska Press
Wójt gminy Konopnica w pow. wieluńskim zawiesił w obowiązkach dyrektora jednej z trzech szkół z terenu gminy Konopnica. Stało się to po tym, jak światło dzienne ujrzały nagrania, na których słychać dyrektora ubliżającego uczennicy chorej na zespół Aspergera. Sprawą zajęła się prokuratura i kuratorium oświaty. A dyrektor skierował sprawę do sądu.

Rodzice 12-letniej Weroniki mówią, że jest w szkole poniżana, co doprowadziło ją do myśli destrukcyjnych.

- Jest straszona przez nauczycieli księdzem, więzieniem, policją, domem bez klamek - załamuje ręce pani Marta, mama Weroniki. I dodaje: - Pan dyrektor siłą zaciągnął córkę do pokoju nauczycielskiego i w obecności nauczycielki, siłą położył córkę na krześle, zdjął pas od spodni i uderzając nim o krzesło straszył i krzyczał. W związku z tym trzy tygodnie moje dziecko chodziło do szkoły z dyktafonem.

Rodzice podkreślają, że ich córka cierpi na zespół Aspergera. W diagnozie stwierdzono, że 12-latka nieadekwatnie reaguje na zachowanie rówieśników i ma trudności z rozumieniem sytuacji społecznych. Dziewczynka ma specjalny długopis odstresowujący, który gryzie.

Do tego długopisu odnosi się dyrektor, którego słowa zostały nagrane na dyktafon.

- Czy ci mama kupiła, czy nie, to mnie to nie interesuje, ten twój długopisik. Chcesz, idź sobie do łazienki. Włóż go sobie tak głęboko, jak chcesz, aż się zakrztusisz. Jak ci przejdzie, to przyjdź. Włóż se go głęboko, wepchnij całego. Sprawdź, czy ci wejdzie do żołądka - słychać na nagraniu dyrektora szkoły Włodzimierza P.

Załamana matka wysłała pismo do kuratorium. W szkole przeprowadzono kontrolę.

- W związku z rażącym zachowaniem dyrektora wobec pani córki, dyrektorowi szkoły wydano zalecenia i wszczęto postępowanie dyscyplinarne - odpowiedziała matce Małgorzata Świątek-Słonina, dyrektor sieradzkiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Sprawą zajęła się też prokuratura w Wieluniu, która wszczęła śledztwo w sprawie popełnienia przestępstwa przez Włodzimierza P. i jednej z nauczycielek polegającego na poniżaniu, ośmieszaniu, grożeniu, wyzywaniu i zastraszaniu małoletniej Weroniki B.

Co na to dyrektor szkoły? - Moja zdecydowana postawa i postraszenie paskiem spowodowały uspokojenie się dziecka i możliwość prowadzenia lekcji. Weronika uniemożliwia prowadzenie lekcji, śpiewa, krzyczy, pełza po klasie, bije uczniów i nauczycieli, ubliża im - wyjaśnia Włodzimierz P. - 12 kwietnia w związku z brakiem możliwości porozumienia z rodzicami Weroniki skierowałem do Sądu Rejonowego w Wieluniu o wgląd w sytuację dziecka. Drugi wniosek do sądu został skierowany 29 maja. Tym razem wniosek został skierowany w związku z nagannym zachowaniem Weroniki, przejawami demoralizacji i naruszeniem nietykalności osobistej nauczycieli - dodaje dyrektor.

Na złe zachowanie uczennicy skarży się też większość rodziców uczniów, z którymi Weronika chodzi do klasy. Rodzice ci powiedzieli nam, że 12-latka nie- raz próbowała zrobić krzywdę innym uczniom prętem i cegłą, a nawet ich molestowała.

W obronę Weronikę biorą nieliczni. - Mojemu dziecku nigdy nic nie zrobiła. To Weronika jest tu ofiarą - powiedziała nam jedna z matek.

Wójt czeka na ustalenia

Po wszczęciu postępowania wójt Konopnicy Grzegorz Turalczyk zawiesił w obowiązkach dyrektora szkoły.

- Jeśli zarzuty wobec dyrektora i innych nauczycieli się potwierdzą, to stracą oni pracę. Osoba zastępująca dyrektora wystąpi do prokuratury o nazwiska nauczycieli, którzy mogli uczestniczyć w zajściu i oni też zostaną zawieszeni.

Zespół Aspergera,

Zespół Aspergera to zaburzenie rozwoju, łagodniejsza forma autyzmu. Po raz pierwszy został opisany w 1944 roku przez Hansa Aspergera, austriackiego pediatrę i psychiatrę. Objawy zespołu Aspergera mogą początkowo być przypisywane nie chorobie, a trudnemu charakterowi dziecka.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Wideo

Materiał oryginalny: UWAGA! TVN: Dyrektor szkoły ubliżał uczennicy z Aspergerem. "Siłą położył ją na krześle, zdjął pas i uderzając nim o krzesło straszył" 12.06 - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 114

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-14T14:56:56 02:00, Gość:

Piszesz że to konfabulacje,a jak to możliwe ,że dzieci z całej szkoly zmyslaja?

2019-06-14T19:11:02 02:00, Gość:

przed wszystkim rodzice dali sie zastraszyći co innego mówią do dyrektora a co innego pod sklepem i w osrodku zdrowia, wstydzcie sie też przyjaciele szkoły , inteligentni ludzie ,którzy wiedząc o sytuacji w szkole aprobowali tą sytuacje, boicie cię sitwy wielunskiej PSL ,Wójt też wiedział o wszystkim, a zawiesił dyrektora jak sie TV pojawiło, jeszce czekajcie na rzecznika praw dziecka, gdzie pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnym w szkole, podobno 50tysi rocznie daje panstwo, wiem - kostka położona

2019-06-14T19:24:01 02:00, Gość:

Zmieniasz temat ,ja mówię o dzieciach rodzice w szkole nie siedzą

2019-06-14T21:03:39 02:00, Gość:

jak nie siedzą, to skąd wiedzą, że ich dzieci mówią prawdę?

Nie jest możliwe żeby wszystkie dzieci kłamały, a tylko jedno mówiło prawdę

zgłoś
G
Gość
2019-06-14T14:56:56 02:00, Gość:

Piszesz że to konfabulacje,a jak to możliwe ,że dzieci z całej szkoly zmyslaja?

2019-06-14T19:11:02 02:00, Gość:

przed wszystkim rodzice dali sie zastraszyći co innego mówią do dyrektora a co innego pod sklepem i w osrodku zdrowia, wstydzcie sie też przyjaciele szkoły , inteligentni ludzie ,którzy wiedząc o sytuacji w szkole aprobowali tą sytuacje, boicie cię sitwy wielunskiej PSL ,Wójt też wiedział o wszystkim, a zawiesił dyrektora jak sie TV pojawiło, jeszce czekajcie na rzecznika praw dziecka, gdzie pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnym w szkole, podobno 50tysi rocznie daje panstwo, wiem - kostka położona

2019-06-14T19:24:01 02:00, Gość:

Zmieniasz temat ,ja mówię o dzieciach rodzice w szkole nie siedzą

jak nie siedzą, to skąd wiedzą, że ich dzieci mówią prawdę?

zgłoś
G
Gość
2019-06-14T14:56:56 02:00, Gość:

Piszesz że to konfabulacje,a jak to możliwe ,że dzieci z całej szkoly zmyslaja?

2019-06-14T19:11:02 02:00, Gość:

przed wszystkim rodzice dali sie zastraszyći co innego mówią do dyrektora a co innego pod sklepem i w osrodku zdrowia, wstydzcie sie też przyjaciele szkoły , inteligentni ludzie ,którzy wiedząc o sytuacji w szkole aprobowali tą sytuacje, boicie cię sitwy wielunskiej PSL ,Wójt też wiedział o wszystkim, a zawiesił dyrektora jak sie TV pojawiło, jeszce czekajcie na rzecznika praw dziecka, gdzie pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnym w szkole, podobno 50tysi rocznie daje panstwo, wiem - kostka położona

Zmieniasz temat ,ja mówię o dzieciach rodzice w szkole nie siedzą

zgłoś
G
Gość
2019-06-14T14:56:56 02:00, Gość:

Piszesz że to konfabulacje,a jak to możliwe ,że dzieci z całej szkoly zmyslaja?

przed wszystkim rodzice dali sie zastraszyći co innego mówią do dyrektora a co innego pod sklepem i w osrodku zdrowia, wstydzcie sie też przyjaciele szkoły , inteligentni ludzie ,którzy wiedząc o sytuacji w szkole aprobowali tą sytuacje, boicie cię sitwy wielunskiej PSL ,Wójt też wiedział o wszystkim, a zawiesił dyrektora jak sie TV pojawiło, jeszce czekajcie na rzecznika praw dziecka, gdzie pieniądze na opiekę nad niepełnosprawnym w szkole, podobno 50tysi rocznie daje panstwo, wiem - kostka położona

zgłoś
G
Gość
2019-06-14T16:12:22 02:00, Gość:

Co za brednie wygaduje Pan Dyrektor w Oswiadczeniu. Do załamania psychicznego to chyba doprowadził mnie sam Pan Dyrektor. Bardzo lubiałam Weronikę, ale jaki pierwsza osoba pracująca z Weroniką, byłam chyba niewygodna, dlatego przed samym rozpoczęciem roku szkolnego Dyrektor Pokorski powiedział mi, że jak moje dzieci idą do przedszkola do Konopnicy to niech mnie Pan Dyrektor w Konopnicy przyjemnie do pracy, bo z Weroniką już nie będę pracowała. To Dyrektor wyrzucił matkę dwójki dzieci na bezrobocie, nie Weronika .

oświadczenie jest w necie? poproszę o link.

jesteś wielka kobieto. Tacy nauczyciele powinni być dyrektorami szkół.

zgłoś
G
Gość
2019-06-14T14:56:56 02:00, Gość:

Piszesz że to konfabulacje,a jak to możliwe ,że dzieci z całej szkoly zmyslaja?

bo jej nienawidzą? to jest napisane wprost w jednym z komentarzy.

ktoś ich tego nauczył upokarzając Werę publicznie? sterował innymi rodzicami, by również nienawidzili to dziecko?

w szkołach niestety często tak się dzieje. dziecko sprawia problemy, nie można go wyrzucić, więc jedzie się po dzieciaku, jak po łysej kobyle.

zgłoś
G
Gość

Co za brednie wygaduje Pan Dyrektor w Oswiadczeniu. Do załamania psychicznego to chyba doprowadził mnie sam Pan Dyrektor. Bardzo lubiałam Weronikę, ale jaki pierwsza osoba pracująca z Weroniką, byłam chyba niewygodna, dlatego przed samym rozpoczęciem roku szkolnego Dyrektor Pokorski powiedział mi, że jak moje dzieci idą do przedszkola do Konopnicy to niech mnie Pan Dyrektor w Konopnicy przyjemnie do pracy, bo z Weroniką już nie będę pracowała. To Dyrektor wyrzucił matkę dwójki dzieci na bezrobocie, nie Weronika .

zgłoś
G
Gość

Piszesz że to konfabulacje,a jak to możliwe ,że dzieci z całej szkoly zmyslaja?

zgłoś
K
Karolina Wysoczańska.

Witam. Podpisałam się pełnym imieniem i nazwiskiem. Nie mam się czego wstydzić, tak jak moja siostra i jej córka Weronika. 4000 znaków jakie tu są dostępne nie opiszą tej sytuacji. Żal, złość i smutek to są emocje które mam teraz w sercu. Mam nadzieję, że wkrótce one znikną i przyjdzie uczucie ulgi. Dyrektor był moim wychowawcą w klasie 4-8. Zawsze w klasie miał kogoś z kogo kpił. Dawał przyzwolenie uczniom na gnębienie słabszych. Widzę, że z wiekiem mu się to nasiliło. A może nie z wiekiem tylko z tym, gdy poczuł się jak "bóg". W końcu dyrektor, teraz to może robić co chce. Niech nie kłamie, że Weronika wykończyła 3 nauczycieli wspomagających. Pierwsza Pani z którą Weronika się świetnie dogadywała, wyleciała z pracy w obrzydliwy sposób. Zwolnił ją dyrektor. Była niewygodna.Druga pracuje w szkole do tej pory, jest w ciąży więc przebywa na zwolnieniu lekarskim. Trzecia Pani to ta obecna. Zapewne wyprzedziła fakty. Wolała się sama zwolnić niż dostać dyscyplinarke. Byla na usługach dyrektora. Słychać ją w tle na nagraniach. Wturuje dyrektorowi. A w opinii publicznej "ładniej" to wygląda

jak się sama zwolni. Więc tu mamy kolejne mijanie się z prawdą Pana Włodzimierza. Rzekome ocieranie się narządami o ławkę i wkładanie rąk w majtki obcym dzieciom. Kolejna konfabulacja. Miało to się dziać w czasie gdy Weronika nosiła dyktafon do szkoły. Czy Wy sobie wyobrażacie, że ktoś do Was podchodzi i wkłada Wam ręce w majtki a Wy w żaden sposób nie reagujecie, nie krzyczycie?!? Bo ja na miejscu tego niby molestowanego ucznia dałabym się na pół wsi. Na miejscu rodziców radzilabym zajrzeć w komputery dzieci. Polecam blokadę rodzicielską. A co do nagrań dyrektora. My o nich wiemy. Pochodzą z okresu gdy Weronika nie nosiła już dyktafonu. Nauczyciele doskonale o tym wiedzieli bo codziennie ją o to pytali. Weronika nie potrafi kłamać. Dzieci ją wówczas popychały, prowokowały, zapedzały w kąt. Proszę postawić się w jej sytuacji, czy wówczas nerwy by Wam nie poscily?!? Tak poprostu. Nauczyciele brali telefony w ręce i nagrywali całe zajście. To są te ich nagrania. Pomiędzy dyrektora nagraniami a nagraniami Weroniki jest jedną ogromną różnica. Zwróćcie proszę uwagę. Weronika miała dyktafon włączany jak jechała do szkoły a wyłączany jak z niej wracała. Wszystko ma prokuratura. Nie ma tam montażu cięć itp. Dyrektor ma nagrania szczątkowe. Wyrwane z kontekstu. Najpierw doprowadzał dziecko do ostateczności, gdy już mu się udało kilku nauczycieli wyciągało telefony i nagrywali. Skoro dyrektor posiadał tak ogromną wiedzę na temat ZA i kierował się tylko jego dobrem to najpewniej wiedział, że takie dziecko trzeba wyciszyć, wziąć w bezpieczne miejsce. A nie osaczać i nakręcać. Zarzuca siostrze brak kontaktu z rodzicami. Będzie się za to w piekle smażył. Siostrą pracuje, tata dziecka też. W domu jest zawsze moja mama. Która była na każde zawołanie, na każdy telefon i SMS od nauczyciela. Wsiadała w auto i w ciągu 5 minut była w szkole. Marta w przeciągu tych 7 lat które Weronika spędziła w tej szkole opuściła jedno zebranie. Te zebrania były koszmarem. Na forum całej klasy przy rodzicach był tylko temat Weroniki. Jeśli nauczyciel wychowawca chce coś powiedzieć o dziecku i jego problemach to rozmawia z rodzicem indywidualnie. A nie robi widowisko. Mam dzieci i nauczyciele z mojej szkoły mogą im pokazać jak to się robi poprawnie. Dyrektor wspomniał, iż "załatwił" Weronice wizyty w poradni. Ludzie w przedszkolu szarpał tym dzieckiem i rzucał o ścianę mówiąc, że wypędzi w ten sposób z niej diabła. Gdy się o tym dowiedziałam w emocjach napisałam na Facebooku, że nauczyciel który potrząsa dzieckiem nie powinien być pedagogiem. Nie opisywałam tego zajścia. To było tylko jedno zdanie. Rozpetala sie po tym burza. Na prośbę siostry usunęłam wpis. Od tej pory nie publikuje nic na temat Weroniki bez jej zgody. Dyrektor nic nie załatwił. To siostra wydeptała wszędzie ścieżki, często odbijając się od ścian urzędów. Dużo by tu pisać.

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T07:47:05 02:00, Gość:

Stricte na ZA nie ma, ale jest sporo wyciszajacych. Jak przestaną działać, można zmienić na inne.

ALE ŻADNE LEKI NIE POMOGĄ, jeśli dziecko będzie obiektem kpin całej szkoły.

2019-06-13T23:37:23 02:00, Gość:

Powtórzę! Nie ma leków na zespół Aspergera! Jest terapia w dobrym, sprzyjającym otoczeniu! Leki nie zastąpią zdrowego, normalnego środowiska (bez kpin, szyderstw i wyzwisk). Wyobraź sobie człowieka, którego związano na krześle. Po pewnym czasie zaczynają go boleć związane ręce i nogi, zaczyna boleć go całe ciało, zaczyna krzyczeć, żeby ktoś mu pomógł. I wtedy co? Ktoś podaje temu związanemu, cierpiącemu człowiekowi lek na uspokojenie! Zadziała z całą pewnością, człowiek się wyciszy cały zmaltretowany i obolały bo będzie pod wpływem leku. A czy tak, po ludzku, nie lepiej go rozwiązać, żeby nie cierpiał?

2019-06-14T01:15:03 02:00, Gość:

JAK NAPISAŁEM stricte na ZA nie ma. Są wyciszające np. rispolept, na niektóre dzieci działa super. Mamy w klasie chłopczyka, który od roku bierze, zmiana nie do poznania. I on jest szczęśliwszy, bo w końcu ma kolegów.

Wiem, że rodzice czasem boją się podać dziecku lek, bo się boją uzależnień czy spadku możliwości intelektualnych. Niepotrzebnie.

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T07:47:05 02:00, Gość:

Stricte na ZA nie ma, ale jest sporo wyciszajacych. Jak przestaną działać, można zmienić na inne.

ALE ŻADNE LEKI NIE POMOGĄ, jeśli dziecko będzie obiektem kpin całej szkoły.

2019-06-13T23:37:23 02:00, Gość:

Powtórzę! Nie ma leków na zespół Aspergera! Jest terapia w dobrym, sprzyjającym otoczeniu! Leki nie zastąpią zdrowego, normalnego środowiska (bez kpin, szyderstw i wyzwisk). Wyobraź sobie człowieka, którego związano na krześle. Po pewnym czasie zaczynają go boleć związane ręce i nogi, zaczyna boleć go całe ciało, zaczyna krzyczeć, żeby ktoś mu pomógł. I wtedy co? Ktoś podaje temu związanemu, cierpiącemu człowiekowi lek na uspokojenie! Zadziała z całą pewnością, człowiek się wyciszy cały zmaltretowany i obolały bo będzie pod wpływem leku. A czy tak, po ludzku, nie lepiej go rozwiązać, żeby nie cierpiał?

JAK NAPISAŁEM stricte na ZA nie ma. Są wyciszające np. rispolept, na niektóre dzieci działa super. Mamy w klasie chłopczyka, który od roku bierze, zmiana nie do poznania. I on jest szczęśliwszy, bo w końcu ma kolegów.

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T15:38:31 02:00, Gość:

Jak czytam wypowiedzi innych komentujących broniących dyrektora szkoły to aż się dziwię czy te osoby obejrzały ten sam materiał co ja,nie wydaje mi się że jedna czy druga matka chciałaby takiego dyrektora u swoich dzieci w szkole,jawnie kłamał i przeistaczał fakty,które zostały nagrane,rozmawiając z matką również kłamał.Cały szlam ciągnie się od dawna,dyrektor czuł się pewnie że nic w stanie i nikt nie jest wstanie mu zagrozić pozycji,granica jego zachowania i uprawnień już dawno została przekroczona. Szynkielów to bardzo mała miejscowość,każdy się chowa za murkiem swojego domu żeby nic nie widzieć i nie słyszeć,bo boją się podpaść głośnym mówieniem o problemie.

2019-06-13T17:14:33 02:00, Wieluń:

Sitwa Kumoterstwo Kolesiostwo, Pan Wójt Dokładnie niech przedstawi zatrudnienie w szkole żony dyrektora, to po pierwsze, po drugie w tej szkole jest tylko kilku nauczyciel z którymi można by porozmawiać, a po trzecie przewodnicząca mam " grzecznych " dzieci pani Aldona lepiej niech nie zabiera głosu w tej sprawie, mama dziewczynki z klasy Z S, tez lepiej niech nic nie mówi w ten sprawie

2019-06-13T19:15:00 02:00, Gość:

Boisz się prawdy?

2019-06-13T20:22:08 02:00, Gość:

prawda jest taka, że dręczycie niepełnosprawne dziecko i uczycie tego samego swoje dzieci.

kiedyś sami będziecie starzy, może schorowani, może nawet niepełnosprawni. A dziecko powie: "Sorry matka, idź do przytułku, nie ma dla ciebie miejsca w zdrowym społeczeństwie. Ty mnie nauczyłaś eliminować niepełnosprawnych z mojego życia...".

2019-06-13T20:50:54 02:00, Gość:

My dreczymy ? Kto tak powiedział

?

2019-06-13T22:24:31 02:00, Gość:

Sami to mówicie. Tu, na forum. Ktoś ją nazwał gnojem,diabłem, wysłał do szkoły specjalnej, oskarżył o molestowanie, celowe działanie na złość, o radość z tej sytuacji. To nie jest dręczenie niepełnosprawnego dziecka? Przyklaskiwanie temu pseudopedagogowi, którego działania mama nadzieję oceni sąd - nie jest akceptacją złego traktowania tego dziecka?

Ona nie ma wpływu na pewne swoje zachowania, trzeba ją nauczyć właściwych reakcji. W przyjaznej atmosferze, wspierając, a nie obrzucając błotem.

Sami nie umiecie się po ludzku zachować, a do niepełnosprawnego dziecka macie pretensje.

2019-06-13T22:43:08 02:00, Gość:

My tego nie piszemy to twoje słowa

2019-06-13T23:20:16 02:00, Gość:

Nie wiem kto to pisze ,ale najbardziej to my jesteśmy oczerniani

Jakie to ma znaczenie kto pisze jak mówi prawdę? Prawda jest obiektywna! Cała wieś z dyrektorem szkoły -psychopatą (bo jak inaczej nazwać po obejrzeniu materiału filmowego takiego człowieka) na czele zaszczuła niepełnosprawne dziecko! Trzymaj się Mała!

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T15:38:31 02:00, Gość:

Jak czytam wypowiedzi innych komentujących broniących dyrektora szkoły to aż się dziwię czy te osoby obejrzały ten sam materiał co ja,nie wydaje mi się że jedna czy druga matka chciałaby takiego dyrektora u swoich dzieci w szkole,jawnie kłamał i przeistaczał fakty,które zostały nagrane,rozmawiając z matką również kłamał.Cały szlam ciągnie się od dawna,dyrektor czuł się pewnie że nic w stanie i nikt nie jest wstanie mu zagrozić pozycji,granica jego zachowania i uprawnień już dawno została przekroczona. Szynkielów to bardzo mała miejscowość,każdy się chowa za murkiem swojego domu żeby nic nie widzieć i nie słyszeć,bo boją się podpaść głośnym mówieniem o problemie.

2019-06-13T17:14:33 02:00, Wieluń:

Sitwa Kumoterstwo Kolesiostwo, Pan Wójt Dokładnie niech przedstawi zatrudnienie w szkole żony dyrektora, to po pierwsze, po drugie w tej szkole jest tylko kilku nauczyciel z którymi można by porozmawiać, a po trzecie przewodnicząca mam " grzecznych " dzieci pani Aldona lepiej niech nie zabiera głosu w tej sprawie, mama dziewczynki z klasy Z S, tez lepiej niech nic nie mówi w ten sprawie

2019-06-13T19:15:00 02:00, Gość:

Boisz się prawdy?

2019-06-13T20:22:08 02:00, Gość:

prawda jest taka, że dręczycie niepełnosprawne dziecko i uczycie tego samego swoje dzieci.

kiedyś sami będziecie starzy, może schorowani, może nawet niepełnosprawni. A dziecko powie: "Sorry matka, idź do przytułku, nie ma dla ciebie miejsca w zdrowym społeczeństwie. Ty mnie nauczyłaś eliminować niepełnosprawnych z mojego życia...".

2019-06-13T20:50:54 02:00, Gość:

My dreczymy ? Kto tak powiedział

?

2019-06-13T22:24:31 02:00, Gość:

Sami to mówicie. Tu, na forum. Ktoś ją nazwał gnojem,diabłem, wysłał do szkoły specjalnej, oskarżył o molestowanie, celowe działanie na złość, o radość z tej sytuacji. To nie jest dręczenie niepełnosprawnego dziecka? Przyklaskiwanie temu pseudopedagogowi, którego działania mama nadzieję oceni sąd - nie jest akceptacją złego traktowania tego dziecka?

Ona nie ma wpływu na pewne swoje zachowania, trzeba ją nauczyć właściwych reakcji. W przyjaznej atmosferze, wspierając, a nie obrzucając błotem.

Sami nie umiecie się po ludzku zachować, a do niepełnosprawnego dziecka macie pretensje.

2019-06-13T22:43:08 02:00, Gość:

My tego nie piszemy to twoje słowa

2019-06-13T23:24:23 02:00, Gość:

Wy się tak zachowujecie drodzy Rodzice zdrowych dzieci. Zaszczuć niepełnosprawne dziecko, opluć błotem, wyszydzić i najlepiej wywieźć ze wsi! Do szkoły specjalnej!Taka moralność! Tego uczycie swoje doskonałe dzieci? Podziękują Wam na starość jak Was dopadnie jakiś Alzheimer albo inna demencja.

2019-06-13T23:29:14 02:00, Gość:

My ich tego nie uczymy.

Uczycie! Niepełnosprawnych dyskryminować, wyszydzać i eliminować! Co z Wami jest, że tego nie rozumiecie?

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T15:38:31 02:00, Gość:

Jak czytam wypowiedzi innych komentujących broniących dyrektora szkoły to aż się dziwię czy te osoby obejrzały ten sam materiał co ja,nie wydaje mi się że jedna czy druga matka chciałaby takiego dyrektora u swoich dzieci w szkole,jawnie kłamał i przeistaczał fakty,które zostały nagrane,rozmawiając z matką również kłamał.Cały szlam ciągnie się od dawna,dyrektor czuł się pewnie że nic w stanie i nikt nie jest wstanie mu zagrozić pozycji,granica jego zachowania i uprawnień już dawno została przekroczona. Szynkielów to bardzo mała miejscowość,każdy się chowa za murkiem swojego domu żeby nic nie widzieć i nie słyszeć,bo boją się podpaść głośnym mówieniem o problemie.

2019-06-13T17:14:33 02:00, Wieluń:

Sitwa Kumoterstwo Kolesiostwo, Pan Wójt Dokładnie niech przedstawi zatrudnienie w szkole żony dyrektora, to po pierwsze, po drugie w tej szkole jest tylko kilku nauczyciel z którymi można by porozmawiać, a po trzecie przewodnicząca mam " grzecznych " dzieci pani Aldona lepiej niech nie zabiera głosu w tej sprawie, mama dziewczynki z klasy Z S, tez lepiej niech nic nie mówi w ten sprawie

2019-06-13T19:15:00 02:00, Gość:

Boisz się prawdy?

2019-06-13T20:22:08 02:00, Gość:

prawda jest taka, że dręczycie niepełnosprawne dziecko i uczycie tego samego swoje dzieci.

kiedyś sami będziecie starzy, może schorowani, może nawet niepełnosprawni. A dziecko powie: "Sorry matka, idź do przytułku, nie ma dla ciebie miejsca w zdrowym społeczeństwie. Ty mnie nauczyłaś eliminować niepełnosprawnych z mojego życia...".

2019-06-13T20:50:54 02:00, Gość:

My dreczymy ? Kto tak powiedział

?

2019-06-13T22:24:31 02:00, Gość:

Sami to mówicie. Tu, na forum. Ktoś ją nazwał gnojem,diabłem, wysłał do szkoły specjalnej, oskarżył o molestowanie, celowe działanie na złość, o radość z tej sytuacji. To nie jest dręczenie niepełnosprawnego dziecka? Przyklaskiwanie temu pseudopedagogowi, którego działania mama nadzieję oceni sąd - nie jest akceptacją złego traktowania tego dziecka?

Ona nie ma wpływu na pewne swoje zachowania, trzeba ją nauczyć właściwych reakcji. W przyjaznej atmosferze, wspierając, a nie obrzucając błotem.

Sami nie umiecie się po ludzku zachować, a do niepełnosprawnego dziecka macie pretensje.

2019-06-13T22:43:08 02:00, Gość:

My tego nie piszemy to twoje słowa

2019-06-13T23:24:23 02:00, Gość:

Wy się tak zachowujecie drodzy Rodzice zdrowych dzieci. Zaszczuć niepełnosprawne dziecko, opluć błotem, wyszydzić i najlepiej wywieźć ze wsi! Do szkoły specjalnej!Taka moralność! Tego uczycie swoje doskonałe dzieci? Podziękują Wam na starość jak Was dopadnie jakiś Alzheimer albo inna demencja.

2019-06-13T23:29:14 02:00, Gość:

My ich tego nie uczymy.

Uczycie! Niepełnosprawnych dyskryminować, wyszydzać i eliminować! Co z Wami jest, że tego nie rozumiecie?

zgłoś
G
Gość
2019-06-13T15:38:31 02:00, Gość:

Jak czytam wypowiedzi innych komentujących broniących dyrektora szkoły to aż się dziwię czy te osoby obejrzały ten sam materiał co ja,nie wydaje mi się że jedna czy druga matka chciałaby takiego dyrektora u swoich dzieci w szkole,jawnie kłamał i przeistaczał fakty,które zostały nagrane,rozmawiając z matką również kłamał.Cały szlam ciągnie się od dawna,dyrektor czuł się pewnie że nic w stanie i nikt nie jest wstanie mu zagrozić pozycji,granica jego zachowania i uprawnień już dawno została przekroczona. Szynkielów to bardzo mała miejscowość,każdy się chowa za murkiem swojego domu żeby nic nie widzieć i nie słyszeć,bo boją się podpaść głośnym mówieniem o problemie.

2019-06-13T17:14:33 02:00, Wieluń:

Sitwa Kumoterstwo Kolesiostwo, Pan Wójt Dokładnie niech przedstawi zatrudnienie w szkole żony dyrektora, to po pierwsze, po drugie w tej szkole jest tylko kilku nauczyciel z którymi można by porozmawiać, a po trzecie przewodnicząca mam " grzecznych " dzieci pani Aldona lepiej niech nie zabiera głosu w tej sprawie, mama dziewczynki z klasy Z S, tez lepiej niech nic nie mówi w ten sprawie

2019-06-13T19:15:00 02:00, Gość:

Boisz się prawdy?

2019-06-13T20:22:08 02:00, Gość:

prawda jest taka, że dręczycie niepełnosprawne dziecko i uczycie tego samego swoje dzieci.

kiedyś sami będziecie starzy, może schorowani, może nawet niepełnosprawni. A dziecko powie: "Sorry matka, idź do przytułku, nie ma dla ciebie miejsca w zdrowym społeczeństwie. Ty mnie nauczyłaś eliminować niepełnosprawnych z mojego życia...".

2019-06-13T20:50:54 02:00, Gość:

My dreczymy ? Kto tak powiedział

?

2019-06-13T22:24:31 02:00, Gość:

Sami to mówicie. Tu, na forum. Ktoś ją nazwał gnojem,diabłem, wysłał do szkoły specjalnej, oskarżył o molestowanie, celowe działanie na złość, o radość z tej sytuacji. To nie jest dręczenie niepełnosprawnego dziecka? Przyklaskiwanie temu pseudopedagogowi, którego działania mama nadzieję oceni sąd - nie jest akceptacją złego traktowania tego dziecka?

Ona nie ma wpływu na pewne swoje zachowania, trzeba ją nauczyć właściwych reakcji. W przyjaznej atmosferze, wspierając, a nie obrzucając błotem.

Sami nie umiecie się po ludzku zachować, a do niepełnosprawnego dziecka macie pretensje.

2019-06-13T22:43:08 02:00, Gość:

My tego nie piszemy to twoje słowa

2019-06-13T23:24:23 02:00, Gość:

Wy się tak zachowujecie drodzy Rodzice zdrowych dzieci. Zaszczuć niepełnosprawne dziecko, opluć błotem, wyszydzić i najlepiej wywieźć ze wsi! Do szkoły specjalnej!Taka moralność! Tego uczycie swoje doskonałe dzieci? Podziękują Wam na starość jak Was dopadnie jakiś Alzheimer albo inna demencja.

2019-06-13T23:29:14 02:00, Gość:

My ich tego nie uczymy.

Uczycie! Niepełnosprawnych dyskryminować, wyszydzać i eliminować! Co z Wami jest, że tego nie rozumiecie?

zgłoś
Dodaj ogłoszenie