Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uwaga! W niedzielę kolejne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Marcin Bereszczyński
W tym roku rozkłady jazdy pociągów zmieniane będą sześć razy. Wszystko przez kolejne remonty na kolei
W tym roku rozkłady jazdy pociągów zmieniane będą sześć razy. Wszystko przez kolejne remonty na kolei Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego
Zmiana tras pociągów i likwidacja kilku połączeń - takie zmiany wprowadza nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał do 27 kwietnia.

Podróżni muszą dokładnie sprawdzić kolejowy rozkład jazdy po zmianach, jakie zaczną obowiązywać od niedzieli. Jednak nie powinni przyzwyczajać się do wprowadzonych połączeń kolejowych, bo w tym roku czeka nas jeszcze kilka zmian w rozkładzie jazdy pociągów.

- Korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac torowych - mówi Zuzanna Szopowska, rzeczniczka PKP Intercity. - W zeszłym roku zarządca infrastruktury wyremontował blisko 1,3 tys. km torów i wydał na ten cel ok. 5 mld zł. Plan na ten rok zakłada wykorzystanie 7,3 mld zł i modernizację ok. 1,5 tys. km linii. Prace te przełożą się na poprawę komfortu podróżowania i skrócenie czasu przejazdów. Rozkład jazdy zmieni się w tym roku sześć razy - zapowiada Zuzanna Szopowska.

Od niedzieli przestanie kursować pociąg "Reymont", jeżdżący między Łodzią i Krakowem. Na tej trasie pozostaną trzy inne połączenia. Ograniczona zostanie też liczba pociągów "Rawa" z Bydgoszczy do Katowic przez Kutno i Łódź Kaliską. Pociąg będzie jeździł dwa razy w tygodniu. Na tej trasie pozostaną dwa inne pociągi. PKP Intercity rezygnuje z tych połączeń, przekonując, że korzystało z nich mało pasażerów.

Modernizacja linii kolejowej między Warszawą i Łodzią wymusiła wiele komplikacji dla podróżnych. Zawieszone zostanie kursowanie pociągu "Papkin" z Łodzi do Warszawy i z powrotem. Pociągi "Boryna" do Łodzi i "Chochoł" do Warszawy pojadą drogą okrężną przez Tarczyn z pominięciem stacji Żyrardów oraz dodatkowym postojem na stacji Warszawa Służewiec. "Wokulski" do Warszawy i "Włókniarz" do Łodzi pojadą przez Bełchów z pominięciem Żyrardowa i Skierniewic. Pociąg "Cześnik" do Warszawy pojedzie przez Zgierz, omijając Żyrardów, Skierniewice, Koluszki.

Stację Łódź Widzew ominą pociągi "Jagna" i "Włókniarz" do Warszawy oraz "Kurpiński" i "Prząśniczka" do Łodzi. Stację Łódź Chojny ominą trzy pociągi do stolicy "Chochoł", "Soplica" i "Tuwim". Oprócz tego pociągi interregio Przewozów Regionalnych będą zaczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Centralna, a nie na stacji Warszawa Wschodnia. Udogodnieniem będzie zmiana trasy pociągu "Monciak" z Gdyni do Zakopanego, który skróci czas przejazdu z 15,5 do 14 godzin.

PKP Intercity od wczoraj prowadzi kampanię dotyczącą zmian w rozkładzie. Na 18 dworcach są rozdawane ulotki. Informatorzy do poniedziałku będą pomagać podróżnym na dworcu Łódź Kaliska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki