Uważaj nad wodą! W Łódzkiem utopiło się już 18 osób

  Uważaj nad wodą! W Łódzkiem utopiło się już 18 osób

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W regionie łódzkim utonęło 18 osób

  W regionie łódzkim utonęło 18 osób ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Dwóch młodych mężczyzn utonęło we wtorek w wodach regionu łódzkiego. Choć to dopiero początek sezonu, na terenie Łódzkiego utopiło się już 18 osób. Jak podkreśla policja, najczęstsze przyczyny to brawura, brak wyobraźni i alkohol.
  W regionie łódzkim utonęło 18 osób

  W regionie łódzkim utonęło 18 osób ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  We wtorkowe popołudnie grupa nastolatków odpoczywała nad Wartą we wsi Kamion. Dwóch chłopców postanowiło podpłynąć pod prąd do tamy. W pewnej chwili 16-latek z powiatu pajęczańskiego ześlizgnął się z tamy do wody i został wciągnięty przez wir. Jego ciało kilkanaście metrów dalej znaleźli plażowicze. Mimo reanimacji zmarł.

  CZYTAJ TEŻ: 16-latek utonął w Warcie

  Tego samego dnia w fosie przy ruinach zamku w Besiekierach życie stracił 25-latek z powiatu kolskiego. Mężczyzna z kolegą wszedł do wody, w pewnym momencie zniknął. Koledze nie udało się go odnaleźć. Ciało znaleziono dopiero dwie godziny później. To tragiczny finał tylko jednego wakacyjnego dnia. A utonięcia zdarzają się niemal codziennie.

  CZYTAJ TEŻ: 25-latek utonął w Besiekierach

  Sieradzkim służbom od trzech tygodni nie udaje się znaleźć ciała 33-letniego mężczyzny, który utonął 23 czerwca w Warcie w Sieradzu. Ze względu na trudne warunki i zagrożenie bezpieczeństwa ratowników, po dwóch tygodniach akcję zawieszono.

  CZYTAJ TEŻ: Sieradz: Zaginął mężczyzna, który pływał w Warcie. Trwają poszukiwania [ZDJĘCIA]

  Firma Falck, która zajmuje się ratownictwem wodnym na Jeziorsku, odnotowała w tym roku już trzy osoby z regionu, które uszkodziły w wodzie kregosłup. Ostatnią był trzy dni temu 27-latek z Pławna, który z trzymetrowego mostu skoczył do wody o głębokości 60 cm. Z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

  CZYTAJ TEŻ: Chciał popisać się przed koleżankami. Niemal utonął

  - Kręgosłupy najczęściej łamią osoby, które przyjeżdżają nad wodę z daleka i nie znają zbiornika. Miejscowym częściej zdarzają się utonięcia - mówi doktor Krzysztof Chmiela, dyrektor ds. medycznych Falcka.

  Do 10 lipca br. w regionie łódzkim utonęło 18 osób. W analogicznym okresie 2012 roku ofiar było 30. Ale - jak tłumaczy policja - wynika to tylko z późniejszego nadejścia wiosny. A sezon dopiero się zaczyna. W 2012 roku na terenie Łódzkiego utopiło się 41 osób, w całej Polsce 436 osób.

  Statystyki utonięć przeraziły łódzkich dominikanów. W czasie wakacji w ogłoszeniach parafialnych przypominają wiernym o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa nad wodą.

  - Dociera do nas dużo informacji o tym, jak bardzo jesteśmy nierozsądni w podróży i przy wchodzeniu do wody - mówi ojciec Paweł Gużyński, przeor łódzkich dominikanów. - Apel będzie czytany jeszcze kilka razy. Każdy trafia komuś do wyobraźni - dodaje.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo